12 minutiga 3:0 edu ja mäng tehtud? Ei, punane kaart ja 3:4 kaotus! (0)

Hoffenheimi keskkaitsja Stanley Nsoki sai 18. minutil 3:0 eduseisus punase kaardi. Hoffenheim kaotas 3:4. Foto: Scanpix / Michael Weber / IMAGO

Hoffenheim mängis Saksamaa kõrgliiga viiendas voorus koduväljakul Bremeni Werderi vastu 3:0 eduseisu maha ja lahkus väljakult 3:4 kaotusega.

Hoffenheim alustas mängu suurepäraselt, kui viiendal ja kaheksandal minutil skoorinud Marius Bülter viis võõrustajad varakult kahe väravaga juhtima ning Adam Hložek suurendas 12. minutil eduseisu kolmeväravaliseks. Pöördehetk saabus 18. minutil, kui Hoffenheimi keskkaitsja Stanley Nsoki hoidis üks-üks olukorra ära punase kaardi väärilise veaga.

Kümnemeheline Hoffenheim lagunes juba esimesel poolajal täielikult, sest Werder jõudis enne poolajavilet 3:3 viigini, kui kahe väravaga säras Jens Stage ja ühe lisas Julian Malatini. Taanlane Stage vormistas kohe teise poolaja alguses kübaratriki ja viis Wederi juhtima. Kuna rohkem väravaid ei löödud, siis Werder võitiski lõpuks 4:3.

Hooaega võiduga alustanud, aga seejärel neli mängu järjest kaotanud Hoffenheim paikneb viie vooru järel 18 meeskonna konkurentsis 16. kohal. Kahe viigi ja ühe kaotuse kõrvale hooaja teise võidu saanud Werder tõusis kümendale tabelireale.

Frankfurti Eintrachti alistas võõrsil kõrgliiga uustulnuka Kieli Holsteini 4:2, kui Omar Marmoush lõi kaks väravat ja andis kaks resultatiivset söötu. Eintracht mängis kaks korda eduseisu maha, lubades võõrustajatel esmalt 1:1 ja seejärel 2:2 viigistada, aga pannes seejärel oma paremuse kindlalt maksma.

25-aastane Egiptuse koondise ründaja Marmoush kerkis Bundesliga väravaküttide edetabelis kuue tabamusega ainuliidriks, jättes selja taha viis väravat kirja saanud Müncheni Bayerni ründaja Harry Kane'i. Lisaks on Marmoush esimene mängija Eintrachti ajaloos, kes löönud esimese viie vooruga kuus väravat.

Eintracht sai neljanda võidu järjest ja tõusis liigatabelis teisele kohale, kaotades Bayernile ühe punktiga. Eelmisel hooajal koos St. Pauliga esiliigas mänginud Holstein ei ole kõrgliigas veel võiduarvet avanud, asudes ühe punkti ja kõige kehvema väravate vahega viimasel kohal.

Kieli Holstein - Frankfurti Eintracht 2:4 (1:1)
31. pen., 50. Shuto Machino - 25., 65. Omar Marmoush, 47. Igor Matanovic, 74. Tuta

Hoffenheim - Bremeni Werder 3:4 (3:3)
5., 8. Marius Bülter, 12. Adam Hložek - 21. Julian Malatini, 26., 39. Jens Stage

Eemaldamine: 18. Stanley Nsoki (Hoffenheim)