Ajaxit üle viie aasta Meistrite liigas ei näe (0)

Meistrite liiga kolmanda eelringi esimestes kohtumistes sai suurima üllatusega maha Viini Rapid, kes võõral väljakul 3:2 võiduga Amsterdami Ajaxi konkurentsist lülitas.

2:2 lõppenud avamängu järel asus Austria meeskond Ajaxi kodus juba esimeseks poolajaks 2:0 juhtima. Kuigi hollandlased 75. minutiks taas mängu viigisadamasse tüürisid, jäi viimane sõna ikka Rapidile, kelle särgis sai vahetult pärast viigiväravat õhtu teise tabamusega maha Louis Schaub.

Koondskooriga 5:4 murdsid Rapidi mehed end ka Eurooopa hinnatuima klubisarja play-offi, jäädes nüüd alagrupiturniirist vaid ühe sammu kaugusele. Viimati võis Rapidit 32 parima seas näha 2005-2006 hooajal. Viiel järjestikusel aastal end Meistrite liiga alagrupiturniirile murdnud Ajax peab aga sedapuhku leppima Euroopa liiga play-offidega.

Teistes kohtumistes murdis end võõrsilväravaga edasi Küprose tiim Nikosia APOEL, kes koduplatsil üle tunni ka vähemuses mängima pidi. Omapärane mäng leidis aset Norras, kus kohalik Molde 22. minutiks 0:3 kaotusseisu jäi, kahel penaltil eksis, vähemusse jäi, kuid lõpuks ikkagi 3:3 viigi jalule lõi. Paraku jäi nende edasistele unistustele sarnaselt APOEL-i vastasele Midtjyllandile ette võõrsilvärava reegel. Ülimalt kindlalt marssis play-offi Monaco, kes alistas BSC Young Boysi koondskooriga 7:1. Sealjuures said eilses 4:0 võidumängus värava kirja Prantsusmaa kõrgliigatiimi suvised täiendused Ivan Cavaleiro ning Stephan El Shaarawy, kes pidasid oma esimest mängu Monaco kodupubliku ees.

APOEL (Küpros) - Midtjylland (Taani) 0:1 (kahe mängu kokkuvõttes 2:2; võõrsilväravaga edasi APOEL)
3. Sviatchenko

Eemaldamine: 30. Oliveira (APOEL)

Molde (Norra) - Zagrebi Dinamo (Horvaatia) 3:3 (kokkuvõttes 4:4, võõrsilväravaga edasi Dinamo)
43. Hussain, 52. Elyounoussi, 75. Kamara - 17. Pjaca, 20. Ademi, 22. Rog

Eksitud penaltid: 8. Kamara, 45+2. Singh (mõlemad Molde)
Eemaldamine: 72. Forren (Molde)

Amsterdami Ajax (Holland) - Viini Rapid (Austria) 2:3 (kokkuvõttes skooriga 4:5 edasi Rapid)