"Lenda, Sakari, lenda!" (0)

Tukiainen on kujunenud Flora jaoks tõeliseks jokkeriks. Foto: Imre PühvelEvald Tipneri karikavõistluste tuliseima veerandfinaali kallutas enda kasuks FC Flora, kes talvise täienduse Sakari Tukiaineni kahe värava toel alistas vähemuses mänginud Sillamäe Kalevi.

Kohtumine mulluse Premium liiga hõbeda ja pronksi vahel algas üsnagi otsivalt, kuni florakad 12. minutil kastis täiesti valveta jäetud Sakari Tukiaineni leidsid. Tekkinud ruumi ründeäss ka kasutamata ei jätnud ning jäämehele omase külma närviga asetas Soome Kakkonenist Eestisse tulnud mängumees palli allanurka, viies seeläbi Flora 1:0 ette.

Väravajärgselt jätkas kodumeeskond innukalt ründamist, kui kümnekonna minuti jooksul olid eduseisu duubeldamisele lähedal nii Irakli Logua kui Zakaria Beglarišvili. Paraku vasakujalgsete üritusi värava eest võrku ei susatud ning 22. minutil sahises võrk hoopis teisel pool väljakut, kui paremal äärel teenitud karistuslöögi suunas elegantse ja kavala keerutusega Mait Toomi selja taha endine florakas ja praegune Sillamäe kapten Andrei Sidorenkov.

Viigitabamuse järel mängupilt võrdsustus ning tundus, et järelejäänud tunni jooksul saavad vutifännid A. Le Coq Arenal näha kahe võrdse tulist heitlust. 39. minutil toimus kohtumises aga drastiline muutus, kui kaitseliini taha spurtinud Sakari Tukiaineni tõmbas viimase mehena maha Marius Cinikas, kes rumala vea eest ka kiiresti punast kaarti nägi ning sammud duši alla seadis.

Jokker Soomest päästab lisaajast

Seepeale ladus Sillamäe kõik oma kaardid kaitsetegevusele, tuues juba enne poolajavilet tipuründaja Jaroslav Kvassovi asemel väljakule paremkaitsja Tihhon Šišovi. Kuigi florakad eesotsas Tukaineni, Logua ning vahetusest sekkunud Rauno Allikuga korduvalt Mihhail Starodubtsevi valdustes ärevust tekitasid, püsis Sillamäe kaitsemüür hoolimata Darius Miceika vigastusest ning kahega vähemuses mängimisest vapralt.

Just kui hakkas tunduma, et Flora peab enne laupäevast suurmängu Levadiaga end väljakul 120 minutit kulutama, leiti kastist Irakli Logua, kes koheselt ka väravale tulistas. Kuigi abhaasi löögile sadamalinlased veel ette suutsid viskuda, siis järgnenud olukorras olid võimetud nemadki, kui kaitsjatest tagasipõrkunud palli naelutas värava lakke ei keegi muu kui Sakari Ilmari Tukiainen - Flora 2:1 eduseis oli tõsiasi!

Vähemuses mängimisest silmnähtavalt kurnatud Sillamäe 85. minuti väravale vastata ei suutnudki ning see tähendas, et karikavõistluste poolfinaali marssis isuka esitusega Flora, kelle sangar Tukiainen saadeti väljakult ära viisijupiga: "Lenda, Sakari, lenda! Lenda! Lenda, Sakari, lenda! Lenda! Tule väravaga tagasi!"

Mängu parim - Sakari Tukiainen

Talvel täiesti tundmatu nimena Florasse tulnud soomlane on viimase kuuga leidnud tõelise väravasoone ning mänguvormi, mida tunnustavad nii treenerid, fännid kui lihtsalt vutisõbrad. Pikakasvuline ründaja on just see kirss tordil, mida Flora pallivaldav ning tehniline mängustiil nõuab - Tukiaineni näol on Norbert Hurt leidnud mehe, kes suudab domineeriva mängupildi ka tulemuseks vorpida ning kasti riputatud pallid võrku ära suruda.