11 lisaminutit andsid Saudi Araabiale võidu (1)

Saudi Araabia võttis mängu lisaminutitest kõik, mida võtta andis, ja võitis A-alagrupi viimase mängu 2:1.

Saudi Araabia ja Egiptuse mäng kulges justkui Tivoli Tuuri parim, kuid siiski nigel atraktsioon. Läks natuke üles ja siis natuke alla, aga lõpus oli ikka hea tunne. Mängu silmas pidades küll Saudi Araabia fännide jaoks.

Rohelistes vormides mänginud saudid ründasid kogu aeg innukamalt, kuid löögid kippusid ebaõnnestuma. Populaarseim piirkond, mida justkui sihiti, oli värava keskel, meetri jagu väravalatist üle.

Esimese väravani jõudis hoopis aga Egiptus ja otseloomulikult Mohamed Salah. Kahe mängija vahel olnud Salah lükkas õhust tulnud pika palli nutikalt üle saudide väravavahi, kes väravajoonelt kõvasti välja oli tulnud. Mõni minut hiljem üritas Salah samamoodi trikitada, kuid ajalugu ei kordunud. Vähemalt mitte Egiptuse jaoks.

Umbes 20 minutit hiljem anti Saudi Araabiale võimalus tabloole viigiseis tuua, kuid Fahad Al-Muwallad ebaõnnestus penalti realiseerimises. Tegelikult on sellest olukorrast rääkides õigem tuua välja mees nimega Essam El Hadary. Egiptuse puurilukk tõrjus palli latti ning sealt läks see üle otsajoone.

Küll aga otsustas peakohtunik Wilmar Roldan pooaja lõpus anda Saudi Araabiale ühe penalti veel. Roldanile appi tõtanud VAR-i tõttu seisis mäng umbes 4 minutit. Segadust oli küllaga, kuid peakohtunik otsustas endale kindlaks jääda ning kuuendal lisaminutil lõi Salman Al-Faraj palli kindlalt võrku.

Teine poolaeg oli eelmainitud atraktsiooni üks rahulikumaid. Pall kulges siia-sinna, kuid tulutult. Tundus, et Saudi Araabia tahab mängust veel võitu võtta, kuid väravat polnud kuidagi tulemas.

Viiendal lisaminutil sööstis aga raudkolakast vagun täiel kiirusel mäetipust alla: Saudi Araabia lõi võiduvärava. Lähedalt, kuid keerulise nurga alt sooritatud löök läks kenasti väravaposti kõrvale ning Salem Al-Dawsari andis meestele põhjust pidutsemiseks.

Egiptlastel polnud rõõmustamiseks küll palju põhjust, kuid ajalugu sai tehtud siiki. Väravavaht El Hadary ei sooritanud vaid imelist penaltitõrjet, aga oli seda tehes 45 aastat ja 161 päeva vana. Sellega sai mehest MM finaalturniiri vanim platsil käinud mängija.

Saudi Araabia ja Egiptuse mäng ei tähendanud aga üldjoones mitte midagi ning nende jaoks on see finaalturniir lõppenud. A-alagrupist lähevad edasi Uruguay ja Venemaa.

Saudi Araabia - Egiptus 2:1 (1:1)