16-aastane Tamm tõi Eesti klubidele esimese võidu, aga Kalju langes välja (1)

Alex Matthias Tamm (paremalt teine) eilses trennis. Foto: Brit Maria Tael

Nädala eest Islandil kindla 0:3 kaotuse saanud Nõmme Kalju proovis küll Kadrioru staadionil jõudude vahekorda muuta, aga tulutult.

Sergei Frantsev tegi võrreldes eelmise nädalaga algkoosseisus kaks muudatust - pingile jäid nii põhiväravavaht Vitali Teleš kui ka kaitsva suunitlusega Marko Brtan.

Kalju alustas mängu vägagi teravalt ja peamiselt otsiti teise korruse kaudu. Esimestel minutitel jahtis avaväravat Trevor Elhi peanupp, edasi tänane kapten Maximiliano Ugge. Haraldur Björnsson käis Stjarnani väravasuult ka küljejoone ääres reisil, aga Kalju ei suutnud oma võimalusi ära kasutada.

Kõige ohtlikumaks sai avapoolaja keskel eestlaste poolelt ootamatult Reginald. Kalju KTM alustas ise rünnakut, mängis hästi kokku äärelt tõusnud Igor Subbotiniga ja pääses karistusalast ka vabalt löögile, ent lennutas palli otse Björnssonile pihta.

Avapoolaja teises pooles said lõpuks mängu sisse ka islandlased, kes seni ainult palli järel jooksid. Londakul ei olnud küll nii tihe tööpäev kui nädala eest Telešil, aga oma mänguga võib ta rohkem rahule jääda.

Kalju proovis ka terve teise poolaja suruda, ent see enam nii hästi välja ei tulnud. Lõpuminutiteks toodi väljakule aga viie päeva pärast 17. sünnipäeva tähistava Alex Matthias Tamm, kes 88. minutil jõuga ka auvärava ära lõi.

Kuigi Kalju langes kokkuvõttes 1:3 välja, siis sai Eesti jalgpall tänavuse hooaja seitsmendas euromängus tänu Kalju võidule oma esimesed UEFA reitingupunktid.