35 mängu õnnetust sai läbi - Vaprus avas Saaremaal võiduarve (hinda mängijaid!) (5)

Richard Aland. Foto: Gertrud Alatare

Eelmisel suvel alguse saanud Pärnu Vapruse võiduta periood sai lõpu Premium liiga 16. voorus, kui Saaremaal võeti Kuressaare üle oma hooaja esimene võit.

Kuressaare alustas mängu veidi passiivselt ja kuigi Vaprus oli sellest tulenevalt aktiivsem pool, läks 9. minutil juhtima kodumeeskond. Mario Pruul mängis kiirelt lahti enda väljakupoolel teenitud trahvilöögi, millest pikk pall vastase karistusala suunas lendas. Saarlaste selle hooaja kõige ohtlikum mees Sander Laht võttis söödu omaks, murdis kasti ja oligi 1:0 tablool.

Viikingid jäid aga kuidagi loiuks ning Vaprus kasutas selle avapoolaja teisel poolel ära. Kui Rauno Tutki kauglöögid tekitasid ärevust, siis tõsiselt ohtlikuks läks 35. minutil, kui Tõnis Vihmoja lõi posti, Robyn Hallmere kohe selle järel vastu Ingmar Krister Paplavskist ning Kristofer Kaasik olukorra seejärel väravaga lõpetas.

44. minutil oli aktsioonis Hallmere, kui ta Tõnis Vihmoja hea söödu järel 2:1 tabloole lõi. Kohe teise poolaja alguses kombineerisid taas samad mehed ning Vihmoja võimas kauglöök maandus lati all - 3:1.

Täistunni täitumise järel said ka Kuressaare mehed jalad kõhu alt välja võetud ning Vapruse väravale suudeti hooti korralik surve peale panna. 75. minutil kinkisid pärnakad võõrustajatele penalti, kuid sel hooajal kahel korral 11 meetri pealt võrgu sahisema pannud Elari Valmas seekord eksis - Richard Aland teadis, et Valmas lööb vasakusse nurka ning Vapruse väravavahi võimas hüpe koos tõrjega hoidis värava ära.

Kuressaare proovis lõpus formatsioonimuutusega ette rohkem jõudu jätta ja see ka õnnestus, ent surve vilja ei kandnud. Lõpuminutitel oli hoopis Ronaldo Tiismaal võimalus saarlaste kirstu viimane nael lüüa, aga ta eksis üks-üks olukorras.

Sellest hoolimata sai Vaprus 3:1 skooriga kirja oma hooaja esimese võidu. Tabelis jätkavad nad endiselt kümnendal kohal, Kuressaare säilitas oma üheksanda koha. Vahe kahe meeskonna vahel on kolm punkti.

Mängu parim - Richard Aland

Vapruse väravavaht tegi mitmeid-mitmeid väga olulisi tõrjeid, nii käte kui jalgadega, ja võttis ära ka penalti. Hoidis pärnakaid vee peal ja viis suurepärase tulemuseni.

23. mail kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Pärnu JK Vaprus  1:3 (1:2)
9. Sander Laht - 35. Kristofer Kaasik, 44. Robyn Hallmere, 53. Tõnis Vihmoja

Väravasöödud: 9. Mario Pruul - 35., 53. Robyn Hallmere, 44. Tõnis Vihmoja
Realiseerimata penalti: 75. Elari Valmas (Richard Aland tõrjus)
Hoiatused: 45. Oliver Rass, 68. Elari Valmas
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 130
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Risto Eelmaa, Riivo Stolts
Neljas kohtunik: Revo Sirel

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Rasmus Saar, Mario Pruul, Elari Valmas, Sander Viira, Mairo Miil, Märten Opp (81. Karl Ivar Maar), Sander Seeman, Sander Laht, Oliver Rass (60. Alari Saar), Maarek Suursaar (65. Mario Stern).
Varus: Roland Kütt, Alari Saar, Margus Rajaver, Mario Stern, Karl Ivar Maar, Karmo Paju, Reivo Vinter.

Vaprus: Richard Aland, Enrico Veensalu, Joosep Sarapuu, Uku Kõrre, Oskar Lepik, Tõnis Vihmoja, Rauno Tutk, Reno Mark, Kristofer Kaasik (89. Rene Prans), Robyn Hallmere (65. Rocco Mõtt), Ronaldo Tiismaa.
Varus: Andreas Kallaste, Rene Prans, Dmitri Kutsarev, Karl Palatu, Rocco Mõtt.