Aksalu hoidis sõbrad nullil (0)

Soome kõrgliigas täisvoorus olid võistlustules kaheksast üle lahe mängivast eestlasest seitse ja üks mäng peeti ka omavahel.

Mihkel Aksalu seisis SJK postide vahel, kui külla sõitsid Henri Anier ja Artjom Dmitrijev - kahe eestlase täismängust siiski ei piisanud, et Aksalut üle mängida. Hoopis SJK teenis pooltunnil löödud väravast olulise 1:0 võidu. Aksalu teenis 86., Anier 90. ja Dmitrijev esimesel üleminutil kollase kaardi.

Vaasa Palloseura puurisuul eelistati Marko Meeritsale konkurenti, kui Turu nimekaimudest 2:0 üle oldi. Mõlemad väravad löödi 18. minutiks. 74. minutil sekkus vahetusest Hindrek Ojamaa, aidates taga nulli hoida.

Marek Kaljumäe tegi PS Kemi eest kaasa täismängu, kuid valitsevale meistrile HJK-le jäädi teisel poolajal siiski 0:2 alla. Pikalt pausilt naasis 66. minutil ka Maksim Lipin, kuid ei suutnud meeskonda väravani aidata. 81. minutil sai Lipin nime hoopis kollase kaardi kaudu protokolli kirja.

Ats Purje jäi vana koduklubi Turu Interi vastu pingile, kuid Kuopio Palloseura meeskonnakaaslased suutsid töö ära teha ja 62. minuti penaltist võeti võõrsilt kaasa magus 1:0 võit.

Tabelis on kõige kõrgemal just Purje ja KuPS, kel kolmandana kogutud 29 punkti.  Sama palju punkte on Lahtil (5.), VPS jääb 27 punktiga esikuuiku lõppu. SJK-l on 16 silma (9.), Kemi lõpetab tabeli 11 punktiga (12.).