Alliku murdis Rakvere looma (0)

Nagu märtsis, läks ka hooaja teine Tallinna Flora ja Rakvere Tarva mäng ühte auku - seekord võttis valitsev meister 5:0 võidu.

Kui hooaja esimene, Sportland Arenal Flora 6:0 võiduga lõppenud mäng oli viis väravat löönud Sakari Tukaineni show, siis täna etendas soomlane kõrvalosa ja Tarva murdis Rauno Alliku. Seni veel Premium liigas kuival olnud ründaja lõi neli vastuseta väravat juba avapoolajal.

Tarvas ei alustanud kodumurul halvasti, kuid pärast esimest kümmet minutit vajuti meeskondlikult oma karistusalla ja Flora seda karistamata ei jätnud: Joseph Saliste sai vasakul äärel rahulikult tsenderdust valida ja leidis Rauno Alliku, kes tehniliselt ilusa sooritusega palli alla nurka saatis.

Neli minutit hiljem sisuliselt löögiliigutus kordus - nüüd jättis Tukiainen palli rinnaga ette ja Alliku saatis kera teise posti äärde. Veel neli minutit hiljem vormistas mees kübaratriki, kui taas oli kombinatsiooniks Saliste-Alliku.

Juba kübaratriki kirja saanud paremääre neljas värav sündis avapoolaja lõpus, kui läbisööt Rakvere kaitseliini taha jõudis ja Alliku hoidis Susi vastu külma närvi.

"Neli-null on vähe," laulsid Flora fännid, kuid 44 minutit teisest poolajast möödusid kuivalt - alles Albert Prosa penalti tõi viienda, Tarva vähesed üritused väravani jõuda aga Mait Toomi ei testinud.

Mängu parim - Rauno Alliku

Ei olnud seekord Sakari Tukiainen, oli Rauno Alliku - kevadel Floras pingile langenud ründaja sai viimased nädalad veeta koondise juures ja on nüüd taas vormi leidmas. Neli väravat räägib iseenda eest.