Andrejevi duubel hoiab Levadiat tipus (1)

Levadia kangelane Nikita Andrejev. Foto: Brit Maria Tael

Premium liigas jätkab kaotuseta Tallinna Levadia, kes alistas tänu vahetusmees Nikita Andrejevi viimasel veerandtunnil  löödud väravatele 2:1 Tartu Tammeka.

Võõrustajad alustasid hooaja esimest Kadrioru staadionil peetud kohtumist võimsalt ning avapoolajal sisuliselt Tammekale sõnaõigust ei antudki.

Esimene väga hea võimalus tekkis seitsmendal minutil. Jevgeni Kobzari suurepärase eeltöö järel sai Rimo Hunt kuue meetri pealt täiesti vabalt löögile, kuid Premium liiga suurim väravakütt tabas latti. Kuus minutit hiljem oli samal mehel veel üks võimalus, kuid vasaku jalaga sooritatud löögi tõrjumisega ei tekkinud Karl Johan Pechteril erilisi probleeme. Sellele järgnes nurgalöök, millest Tabi Manga suunas palli peaga ülinapilt väravast mööda.

Kadrioru staadioni muru korralikku söödumängu ei soosinud ning mitmete tsenderduste kõrval proovis Levadia agaralt ka enamasti ebatäpseteks jäänud kauglöökidega Pechterit üllatada.

Korduvalt äärest tsenderdustega Levadia ründajaid sihtinud Kobzar sai 23. minutil ka ise peaga vabalt löögile, kuid mehe suunamine jäi selgelt nõrgaks ning pall maandus Pechteri kinnaste vahel.

Mänguliselt veidi vaiksema perioodi järel läks tuliseks avapoolaja lõpus. Rimo Hunt sai esmalt karistuslöögi järel jalaga palli suunata, kuid taaskord tegi supertõrje Pechter. Mõned sekundid hiljem kukkus karistusalas üpris kergelt Kobzar ning Kristo Külljastinen otsustas penalti määrata. Kobzar läks 11-meetri karistuslööki ise ka sooritama, kuid taaskord näitas enda kvaliteeti Tammeka noor väravavaht.

Teine poolaeg algas korraliku šokiga. Kaspar Pauri karistuslöögi järel pani Martin Jõgi värava ees pea vahele ning Tammeka esimene raamidesse läinud pealelöök maandus väravas.

Võrreldes avapoolajaga oli Levadia ründemäng sisuliselt täielikult kustunud ning järgmise paarikümne minuti jooksul korralike võimalusteni ei jõututki. 65. minutil leidis Igor Prinsi oma jokkeri varumeeste pingilt, kui tõi platsile Nikita Andrejevi. 77. minutil mängis Kobzar järjekordselt ääres üle Andersoni ning värava ees vormistas Andrejev oma hooaja teise värava.

Mõned minutid hiljem tekkis ootamatult hea võimalus eduseis taastada ka Tammekal. Maksim Podholjuzin hindas Tammeka pika palli järel palli lendu valesti, Jõgi suutis peaga palli küll üle Sergei Lepmetsa tõsta, kuid raamide vahele pall ei läinud.

Esimese lisaminuti alguses sai Levadia kätte oma võiduvärava. Tammeka kaitseliin ei suutnud palli karistusalast korralikult klaarida ning poolajal vahetusest sekkunud Pavel Marini söödu realiseeris taaskord Andrejev.

Levadia sai seega hooaja kümnenda võidu ning tabelis hoiavad nad tänu paremale väravate vahele liidripositsiooni. Tammeka jätkab seitsmendal kohal.

Mängu parim - Jevgeni Kobzar

Venelasest ääreründaja ei suutnud avapoolaja lõpus küll enda teenitud penaltit realiseerida, kuid just temaga oli Tammeka kaitseliin enim hädas. Tegi eeltöö Levadia viigiväravale.

20. mail kell 13.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn)

Tallinna FC Levadia - Tartu JK Tammeka 2:1 (0:0)