Ärkamiseks ligikaudu pool tundi vajanud Paide tõusis kuuenda koha konkurentsi (0)

Esimest pooltundi pea täielikult valitsenud Sillamäe Kalev lagunes seejärel täielikult ning lasi viimase vooru eel Paide Linnameeskonnal kerkida tänu 3:1 võidule neist tabelis vaid punkti kaugusele.

Mõlemad meeskonnad tulid väljakule suurepärase emotsiooni pealt, kui eelmisel nädalavahetusel hammustati kahte tippmeeskonda. Sillamäe Kalev alistas hilisest väravast FCI Tallinna, Paidele tõi Nõmme Kalju vastu 2:2 viigi viimase sekundi värav.

Tabelis neljapunktilist edu hoidnud Sillamäel alustas keerulistes tingimustes peetud kohtumist võimsalt ja juba esimese kümne minutiga omati mitut suurepärast võimalust skoor avada. Irakli Torinava lähilöögi tõrjus Magnus Karofeld ning mõni minut hiljem sai Paide väravavaht ise hakkama korraliku kalaga. Karofeld kaotas palli Roman Grigorevskile ja nii tema kui ka Vnukov olid kahekesti sisuliselt tühja värava ees, kuid palli lõi väravasse suluseisus olnud Vnukov.

Sama duo oli osaline ka järgmise 100%-võimaluse juures. Vnukov keerutas karistuslöögi latti, tagasipõrkunud palli lõi omakorda peaga latti Grigorevski.

25. minutil oli Sillamäel taaskord karistuslöök ja taas oli palli taga Deniss Vnukov. Ligikaudu 40 meetri pealt antud tsenderdusele keegi pead vahele ei pannud ning pall põrkuski tagumisse nurkka. 1:0!

Värava järel sai mängu sisse ka Paide. Kuigi ideaalsete võimalusteni ei jõutud, siis teenitud viigivärav enne puhkepausi siiski tuli. 39. minutil suunas Michael Lilanderi madala tsenderduse paari meetri pealt väravasse Henri Hanson.

Teisel poolajal jätkas Paide sealt, kus esimese poolaja lõpus pooleli jäädi. Kuigi 55. minuti kandis pidi Karofeld Grigorevski lähilöögi vastu klassi näitama, siis üldiselt oli teine poolaeg pea täielikult külaliste käes.

Mängu saatus otsustati teise kolmveerandtunni keskel. Tunnise mängu järel jooksis Hansoni läbisöödu järel Sillamäe kaitsjad üle Andre Frolov ning vanameister realiseeris kindlalt üks-üks olukorra.

Seitse minutit hiljem läks idavirumaalaste seis veelgi hapumaks, kui ebasportliku käitumise tõttu lõpetas punase kaardiga oma hooaja Semjon Fedotov. Ülekaalu väravaks realiseerimine Paidel liialt kaua aega ei võtnud.71. minutil lagunes Sillamäe kaitseliin taas koost, Frolov pääses jällegi kaitseliini seljataha ning jättis seekord palli tühja värava ees olnud Randin Randele. 1:3!

Viimase 20 minuti jooksul oli mõlemal meeskonnal veel mõned üksikud poolvõimalused, kuid võitjas enam kordagi kahtlust ei tekkinud. Tammekast ja Sillamäest lahutab Paidet nüüd üks punkt, kuid võimalus vähemalt ühe korra võrra tõusta on Kesk-Eesti meeskonnal igati reaalne. Paide võõrustab viimases voorus Pärnu Vaprust, taas koosseisu probleemidega heitlev Sillamäe Kalev Viljandi Tulevikku. Tammeka punktilootus on aga veelgi väiksem, sest nemad peavad külla sõitma Tallinna Florale ja FCI Tallinnale.

Mängu parim - Andre Frolov

Kogenud poolkaitsja dirigeeris taaskord Paide keskväljal mängu hiilgavalt. Tasuks ilus värav, resultatiivne sööt, millele lisandus veel mitmeid tekitatud olukordasid.