Barcelona langes Roomas vastu kõiki ootusi; Klavan ja Liverpool samuti poolfinaalis! (16)

Meistrite liigas selgusid teisipäeval väga tuliste paaride tulemusena esimesed poolfinalistid - edasi läksid Liverpool ja Roma.

Alustame Inglismaalt. City tuli kodus hooga peale ja sai juba kolmandal minutil tasu, kui Gabriel Jesus skoori avas. Pöördelised sündmused toimusid aga vahetult enne puhkepausi, kui City määrustepärane värav tühistati ja poolajal protesteerinud Pep Guardiola tribüünile saadeti.

City domineeris ka teisel poolajal, kuid Liverpool kasutas oma võimalused hiilgavalt ära. Esmalt tõi Mohamed Salah tabloole viigi ja veerand tundi enne lõpuvilet kindlustas Roberto Firmino edasipääsu lõplikult. Näiteks pealelöökide arvestuses jäi City peale 20:5, aga täna sellest ei piisanud - Pep Guardiola Meistrite liiga teekond lõppes tribüünil, City oma võideldes. Vahetusest sekkus Ragnar Klavan, kelle Meistrite liiga veerandfinaalide saldo on nüüdsest kümmekond minutit.

Võitluseta ei kavatsenud alla anda ka kodus mänginud AS Roma, kellele võimsa Barcelona vastu mängu eel sisuliselt võimalustki ei antud. Edin Džeko viis Roma aga varakult ette, külla sõitnud katalaanid eesotsas Lionel Messiga olid ootamatult mannetud ja teine poolaeg kujunes Roma rõõmupeoks. Daniele De Rossi penalti tõi teise, keskkaitsja Kostas Manolas aga otsustava värava, mis Roma poolfinaali viis ja Barcelona koju saatis.

Viimased poolfinalistid selguvad homme, kui vastamisi on Real Madrid ja Juventus ning Müncheni Bayern ja Sevilla.

Manchester City - Liverpool 1:2 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Liverpool 1:5
3. Gabriel Jesus - 56. Mohamed Salah, 77. Roberto Firmino

AS Roma - Barcelona 3:0 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes võõrsilväravaga edasi Roma 4:4