Bayern alustas liigahooaega võiduga, videokordus andis meistritele penalti (3)

Bundesliga avavoorus Leverkusenit võõrustanud Müncheni Bayern võttis küll 3:1 võidu, ent statistiliselt oli domineerimisest asi kaugel.

Peatreener Carlo Ancelotti hoolealused said liigahooaja käima ladusalt - juba üheksandal minutil sai Bayerni ridades debüteeriv Niklas Süle standardolukorras peaga tahanurka suunatud ja puurivaht Bernd Leno oli olukorras võimetu. Täpselt üheksa minutit hiljem lõi samuti debüütvärava Bayerni rekordost, 41 miljonit eurot maksma läinud keskväljur Corentin Tolisso, kes tagumises postis üksi jäi ning Arturo Vidali osava söödu peaga ära koksas.

Teisel poolajal sai liigas esmakordselt videokordust kasutatud, mis aitas kohtunikul tuvastada Robert Lewandowskile tehtud vea karistusalas ning olukord päädis penaltiga, mille poolakas ka realiseeris. Pool tundi enne lõpuvilet kõmmutas Admir Memedi hirmsa litri lati alla ja skooris Leverkuseni auvärava, ent rohkemaks enam külalistel jaksu ei jätkunud. Küll soosis neid ebaõnn, suutes mitmed head võimalused kasutamata jätta või ei saadud lihtsalt asjadega hakkama.

Statistiliselt oli Bayern üle vaid raami tehtud löökides, mida suudeti teha kaheksa Leverkuseni nelja vastu. Leverkusen aga tekitas 20 väravavõimalust Bayerni 13 vastu ning ka väljakul oldi agressiivsemad ning kehtestati end märksa rohkem, palli vallati pea võrdselt.