Bosnia surus vihmases Zenicas Eesti taas põlvili (11)

Koondise treeneritel mõtlemisainet jätkub. Foto: Jana Pipar

Eesti koondise MM-valiktsükkel algas masendava 0:5 kaotusega võõrsil Bosnia & Hertsegoviinale.

Paduvilmas alanud kohtumine algas rabedalt mõlemalt poolt, sest väljak oli märg ning eksimusi tuli sisse nii bosnialastel kui eestlastel. Hoolimata Eesti kaitsvast mängustiilist karistasid bosnialased meid ära juba 7. minutil, kui Miralem Pjanici antud trahvilöögi järgsest olukorrast kodumeeskonna esimene värav tekkis - esmalt päästis meid kaotusseisu jäämast Mihkel Aksalu, kuid tagasi põrkunud palli lõi peaga sisse Bosnia keskkaitsja Emir Spahic.

Eesti esimene võimaluse moodi olukord tekkis mõned minutid pärast Bosnia väravat, kui Konstantin Vassiljev karistuslöögi umbes 25 meetri pealt müüri lajatas. Väljakuperemehed duubeldasid eduseisu 23. minutil penaltipunktist, kui varasemalt oli Eesti koondise kapten Ragnar Klavan karistusalas reegleid rikkunud. Itaalia kõrgliigas palliv Edin Džekol 11 meetri karistuslöögi lahendamisega probleeme ei tekkinud.

Bosnial oli avapoolajal veel mitu head šanssi eduseisu suurendada. Korra päästis Eestit Aksalu, kes Džeko löögi põiklatti tõrjus. Puhkepausile mindi mängukäiku arvestades soliidses bosnialaste 2:0 eduseisus.

Kui teise poolaja algul tundus, et eestlaste mäng on aktiviseerunud ja lootus, et ehk suudetakse hirmkõvale vastasele hambaid näidata, siis paraku nii ei läinud. Esimesel poolajal päästis meid 3:0 kaotusseisust latt, siis teisel poolajal suutsid bosnialased ragistada väravaposti. Sellegi poolest ei jäänud kolmas värav tulemata. Tänase õhtu staar Pjanic, andis suurepärase nurgalöögi karistusala joone taha, kus oli Haris Medunjanin ja tema võimas parema jala löök üle puusa - seis 3:0.

Bosnia neljas sündis eestlaste lohakast valesöödust keskväljal, kui sinisärkides mängivad bosnialased kontrarünnaku väravaks realiseerisid - seekord oli täpne Vedad Ibiševic. Viimane nael eestlaste kirstu löödi teisel üleminutil, kui oma teise resultatiivse söödu sai kirja Pjanic - nurgalöögiolukorras kerkis kõige kõrgemale avavärava löönud Spahic tehes lõppseisuks 5:0!