Bürokraatia probleemidest räsitud Hispaania liigas favoriidikoorma osas küsimust ei ole (0)

Viimase kümnendi Euroopa klubivuti valitseja Hispaania jalgpalli on nii klubi- kui ka püramiiditasemel just eriti lõppeval suvel tabanud mitmed tagasilöögid. Tugevat mõju on see avaldanud ka kohe algavale 87. kõrgliiga hooajale.

Seadusega on Hispaania jalgpall viimastel aastatel pahuksisse läinud uskumatult palju ja skandaalid on räsinud 2010. aasta maailmameistrite jalgpalli mitmetel erinevatel tasanditel -kihlveoskandaalidest üleminekukeeldude saamiseni, maksupettustest korruptsioonijuhtumiteni. Hispaania hoiab Euroopa ühe korruptiivseima riigi tiitlit ning see pahe jõudis hiljuti otseselt nende jalgpalli juurde, kui juulis võeti korruptsioonisüüdistusega kinni 29 aastat kohalikku alaliitu tüürinud Angel Maria Villar.

Hispaania seaduste täitmisel on kimpu jäänud ka La Liga absoluutsed posterpoisid ise. Barcelona ikoonid Lionel Messi ja Javier Mascherano juba pidid maksupettuse tõttu vastu võtma tingimisi vanglakaristuse ning argentiinlaste nüüdseks endisele klubikaaslasele Neymarile nõutakse samaväärset karistust tema väidetavalt korruptiivse üleminekuga 2013. aastal Santosest. Nüüd on imidžiõiguste tõttu kohtu huviorbiiti sattunud ka Cristiano Ronaldo.

Ei ole üllatus, et sellised sekeldused on viinud superstaare lähedale riigist lahkumisele. Suve alguses pakkus vutiüldsusele kõneainet Cristiano Ronaldo solvumine ning soov Madridist ja Hispaaniast minema kolida. Kui portugallase saaga tundub olevat maha rahunenud, siis Neymari 222 miljoni euro suurusele üleminekule PSG-sse ei suudetud pidurit tõmmata. Hiljutine dokumentaalfilm avaldas, et Hispaanias end oma karistuse tõttu lõksus tundnud Messi ihkas veel mõned ajad tagasi liikuda Manchester City ridadesse.

Tipus on jõujooned paigas?

Varasematele hooaegadele võib-olla veidi ebatavaliselt on tänavusel hooajal võimalik selge favoriit välja tuua ka heitluses kõige kõrgema koha nimel. Kevadel üpris vääriliselt nii Meistrite liiga kui ka koduliiga tiitli pealinna jätnud Real Madrid ei ole veel augusti keskpaiga seisuga peale kahe kallihinnalise ja andeka noore - Theo Hernandez ja Dani Ceballosi - esindusmeeskonda täiendusi toonud, kuid nagu näitasid superkarikafinaalid Euroopas ja Hispaanias, siis erilist vajadust Zinedine Zidane'il suurteks ostudeks polegi olnud. Reali koosseisu paksusest annab hea näite asjaolu, et suvel on lubatud lahkuda nii James Rodriguezil kui ka Alvaro Moratal. 

Oma vajadustele vastavalt ei ole aga üleminekuturul tegutsenud Reali igipõline rivaal Barcelona. Keskväljale osteti Hiinast Brasiilia koondislane Paulinho, kaitseliini toodi tugevdama Nelson Semedo, nelja-aastaselt Euroopa-seikluselt naasis oma lapsepõlveklubisse Gerard Deulofeu. Euroopa absoluutses tipus pole oma kvaliteeti neist aga keegi saanud tõestada ja Barcelona probleemidele on nendelt raske lahendusi oodata. Kui Reali jaoks ei ole kahe Euroopa mõistes tippmängija lahkumine liiga suur tagasilöök, siis Barcelonal läheb vutiajaloo ühe võimsaima ründetrio MSN-i puuduva lüli asendamine keeruliseks isegi 222 miljoni euro eest. Ousmane Dembele ja Coutinho saamises on katalaanide juhtfiguurid üpris optimistlikult meelestatud ja nende kätte saamine peaks olukorda tunduvalt leevendama.

Kerge passiivsus üleminekuturul paneb Barcelona puhul kergelt imestama ka eelmise hooaja kontekstis. Erinevalt Realist mängisid sisuliselt kõik Barcelona liidrid kogu hooaja ilma olulisema puhkuseta kaasa ning pingi pikkus muutus eriti hooaja lõpus üpris teravaks probleemiks. Kui Realil suutsid Lucas Vazquez ja Marco Asensio kogenumate konkurentide kohad vajalikel hetkedel ilusti täita, siis Kataloonia gigandi hoopis kallimad ja staažikamad vahetusmehed Arda Turani ning Andre Gomes ei suutnud endale seatud ootusi täita.

Hispaania superkarikafinaalist ülikindla võitjana väljunud Real saab hooajale favoriidikoorma kaasa võtta ka oma konkurendi peatreenerivahetuse tõttu. 2015. aastal Barcelona Meistrite liiga võiduni tüürinud Luis Enrique teatas juba hooaja keskel soovist amet maha panna. Kuigi kevadel kirjutati müstilise tagasitulekuga PSG vastu järjekordne peatükk klubi kullafondi, siis hooaja üldist tumedat fooni see ei elavdanud. Mängijanagi paarkümmend mängu Barcelonas kaasa teinud ning viimastel aastatel Athletic Bilbaod juhendanud 53-aastasel Ernesto Valverde jaoks on seega ülimalt keeruline ülesanne panna meeskond kohe oma debüüthooajal kõige kõrgemat mängu mängima. Suvised sündmused palliplatsil kui ka väljaspool ainult kinnitavad seda.

Üleminekukeelu positiivne mõju Atletico näitel

Nagu ennist mainitud, siis platsivälised probleemid on korralikult pärssinud mitmeid La Liga meeskondi. Kui Barcelona ei saanud mõned ajad tagasi kahe üleminekuakna vältel mängijaid osta, siis näiteks Atletico Madridi tabas sama saatus lõppeval suvel. Kuigi Meistrite liiga finaali jõudnud meeskond ei saanud koosseisu tugevdada, siis selle korvab oluliselt Antoine Griezmanni otsus raskel hetkel klubisse jääda. Omamoodi lojaalset žesti on näitamas Atletico endine ründestaar Diego Costa, kes on korduvalt näidanud valmisolekut olema MM-i  eel pool hooaega mänguajata, et siis jaanuaris Atleticosse naasta. Jaanuaris tuleb ründeliini täiendama ka Vitolo ja kokkuvõttes ei olegi Diego Simeone hoolealused võrreldes eelmise hooajaga eriti nõrgenenud.

Jorge Sampaoli juhendamisel pool hooaega tiitlikonkurentsis olnud, kuid kevadel vormi päris minetanud Sevilla jätkab sarnasel kursil ning asendas rahvuskoondise tüüri juurde läinud Sampaoli teise üpris karismaatilise argentiinlase Eduardo Berizzoga. Suvel on Andaluusia esindusmeeskond oma koosseisu taas tugevasti polsterdanud ning neiltki võib oodata eelmisega sarnast hooaega. Kui Inglismaalt naasis Sevillasse Jesus Navas, siis võib-olla veidi ootamatult võttis vastupidise retke ette senine klubi kapten Vicente Iborra, kes jätkab karjääri Leicesteris. Üleminekuakna lõpus tabas Sevillat ka teine tagasilöök, kui endine klubi väravamasin Carlos Bacca läks vastu spekulatsioone Milanist laenule hoopis liigarivaali Villarreali ridadesse.

Viimastel aastatel konkreetselt lati alt läbi jooksnud Valencia loodab nimede poolest oma vägagi kvaliteetse koosseisu lõpuks maksvusele panna ja võidelda taaskord eurokohtade eest. Villarrealiga tegusid teinud Marcelino näol on nüüd loodetavasti olemas ka treener, kes suudab mängijad oma võimetele vastavalt mängima panna.  Mõned aastad tagasi Hispaania esiliigas käinud Villarreal on seejärel mitmel korral olnud Meistrite liiga alagrupiturniiri lävel - tänavu on aga otsustava sammu astumine tõenäoliselt veidi keerulisem.

Kust oodata potentsiaalseid üllatusmeeskondi?

Eelmise sajandi lõpus Denilsoni ostmisel toona maailmarekordilise üleminekuga hakkama saanud Real Betis on nii sel kui ka eelneval kümnendil olnud lihtlabane teise kümne meeskond. Tänavu aga omatakse tugevat lootust murda tabeli esimesse poolde - Cristian Tello, Andres Guardado, Javi Garcia ja Ryad Boudebouz on just võrreldes oma lähikonkurentidega igati märkimisväärsed täiendused. Peatreeneriks toodi 58-aastane Quique Setien, kes küllaltki "hilise ärkajana" on treenerina esile kerkinud alles viimastel aatatel. Pärast edukat perioodi Lugos võttis ta 2015. aastal üle Las Palmase juhendamise, kelle ta tiris väljalangemistoonist hooaja lõpuks 11. positsioonile. Kanaari saarte klubist lahkus ta tänavu kevadel erimeelsuste tõttu klubi juhatusega.

Barcelona derbi-rivaal Espanyol murdis endise Atletico Madridi ja Watfordi juhendaja Quique Sanchez Floresi vedamisel eelmisel hooajal kuueaastase vaheaja järel esikümnesse. Tänavu on neil võib-olla isegi põhjust hellitada lootusi mullune kaheksas koht üle trumbata. Meeskonda on nimekust juurde toonud näiteks Real Madridi kogemustega Diego Lopez ja Esteban Granero. Mullu Espanyolis suurepärase hooaja laenul veetnud Pablo Piatti suudeti endale permanentselt hankida.

Tõeliseks hipsterite lemmikuks on vast endiselt 7000 pealtvaatajat mahutaval kodustaadionil mängiv Eibar. Vaid 27 000 elanikuga Baskimaa linna esindusmeeskond on vastu ootusi oma kahel ainsal hooajal kõrgliigas lõpetanud rahulikult tabeli keskel. Mullu lõpetati kümnendana ja sinna kanti võiks nende finišeerimist oodata ka tänavu.

Viis pidepunkti:

  • Sarnaselt mullusele peab Real Madrid ka tänavu hooaja alguses hakkama saama ilma Cristiano Ronaldota. Kui 2016. aastal jäi Portugali superstaar mitmeks kuuks eemale EM-finaalis saadud vigastuse tõttu, siis nüüd takistab teda superkarikafinaalis Barcelona vastu saadud viiemänguline keeld.
  • Barcelonal läheb Neymarile klubisiseselt mantlipärija leidmine pehmelt öeldes keeruliseks - Paco Alcacer, Andre Gomes, Arda Turan ja Denis Suarez lõid mullu koduliigas nelja peale kokku üpris nutused 13 väravat.
  • Kohe esimesel katsel tõusis kõrgliigasse tagasi Valencias asuv meeskond Levante. Et edukat hooaega tähistada, pakub Levante tasuta hooajapileti kõigile neile fännidele, kes esiliigas külastasid vähemalt 85% kodumängudest.
  • Kataloonia kolmas sats Girona murdis lõpuks esmakordselt kõrgliigasse - 1930. aastal asustatud, 2008. aastal esimest korda pärast 50ndaid Hispaania esiliigasse tõusnud väikeklubi lõpetas eelnevast neljast hooajast kolmel esinelikus ning 2015. aastal jäädi kõrgliiga piletist ilma suisa põhihooaja viimase mängu lisaminutil. Tänavu aga väiksemat sorti needus lõpetati ja Levante järel tagati teisena otsepääse ülesse. Hiljutises sõprusmängus alistati muuhulgas ka Manchester City,  kellega klubi omab väga soojasid suhteid - nimelt on Girona omanikuks oleva ettevõtte juht Pep Guardiola vend. Nõnda on Girona endale laenule saanud ka mitmeid City noori mängumehi.
  • Atletico Madrid alustab oma ajaloo uut peatükki.  Uuest hooajast mängitakse kodumänge 67 000 pealtvaatajat mahutaval Wanda Metropolitanol ning alates 1966. aastast Los Colchonerosi mänge võõrustanud Vicente Calderon suleti ja läheb 2018. aastal lammutamisele.

Hooaja avavoor:

18.08. kell 21.15 Leganes - Deportivo Alaves
18.08. kell 23.15 Valencia - Las Palmas
19.08. kell 19.15 Celta de Vigo - Real Sociedad
19.08. kell 21.15 Girona - Atletico Madrid
19.08. kell 23.15 Sevilla - Espanyol
20.08. kell 19.15 Athletic Bilbao - Getafe
20.08. kell 21.15 Barcelona - Real Betis
20.08. kell 23.15 Deportivo La Coruna - Real Madrid
21.08. kell 21.15 Levante - Villarreal
21.08. kell 23.00 Malaga - Eibar

Meeskonnad:

 Alaves 

Peatreener: Luis Zubeldía
Eelmisel hooajal: 9. koht
Üleminekud:

Sisse: Enzo Zidane (Real Madrid Castilla), Mubarak Wakaso (Panathinaikos), Ruben Sobrino (Manchester City), Guillermo Maripan (CDUC), Rodrigo Ely (Milan), Burgui (Real Madrid).
Välja: Edgar Mendez (Cruz Azul), Zouhair Feddal (Real Betis), Kiko Femenia (Watford), Gaizka Toquero (Real Zaragoza), Raul Garcia (Leganes)

Athletic Bilbao 

Peatreener: José Ángel Ziganda
Eelmisel hooajal: 7. koht
Üleminekud:

Sisse
Välja:  Javi Eraso (Leganes), Gorka Elustondo (Atletico Nacional), Gorka Iraizoz (Girona)

Atletico Madrid 

Peatreener: Diego Simeone
Eelmisel hooajal: 3. koht
Üleminekud:

Sisse: Vitolo (Sevilla - hooaja esimese poole mängib üleminekukeelu tõttu laenul Las Palmases
Välja: Theo Hernandez (Real Madrid), Oliver Torres (Porto), Matias Kranevitter (Peterburi Zenit), Javier Manquillo (Newcastle), Alessio Cerci (Hellas Verona)

Barcelona 

Peatreener: Ernesto Valverde
Eelmisel hooajal: 2. koht
Üleminekud:

Sisse: Paulinho (Guangzhou Evergrande), Nelson Semedo (Benfica), Gerard Deulofeu (Everton), Marlon (Fluminense)
Välja: Neymar (PSG), Jeremy Mathieu (Sporting)

Celta Vigo

Peatreener: Juan Carlos Unzué
Eelmisel hooajal: 13. koht
Üleminekud:

Sisse: Stanislav Lobotka (Nordsjaelland), Jozabed Sanchez (Fulham)
Välja: Fabian Orellana (Valencia), Levy Madinda (Asteras Tripoli), Carles Planas (Girona)

Deportivo La Coruna

Peatreener: Pepe Mel
Eelmisel hooajal: 16. koht
Üleminekud:

Sisse: Guilherme (Udinese), Fabian Schär (Hoffenheim), Zakaria Bakkali (Valencia, laen), Adrian Lopez (Porto, laen)
Välja: Pablo Insua (Schalke), German Lux (River Plate), Oriol Riera (Western Sydney), Faycal Fajr (Getafe)

Eibar 

Peatreener: Jorge Luis Mendilibar 
Eelmisel hooajal: 10. koht
Üleminekud:

Sisse: Paulo Oliveira (Sporting), Joan Jordan (Espanyol), Yoel Rodriguez (Valencia), Charles (Malaga), Jose Ange (Porto), Pablo Hervias (Real Sociedad)
Välja: Florian Lejeune (Newcastle), Antonio Luna (Levante), Adrian Gonzalez (Malaga), Mauro dos Santos (Leganes)

Espanyol 

Peatreener: Quique Sanchez Flores
Eelmisel hooajal: 8. koht
Üleminekud:

Sisse: Naldo (Krasnodar), Pablo Piatti (Valencia), Diego Lopez (Milan), Esteban Granero (Real Sociedad)
Välja: Felipe Caicedo (Lazio), Mamadou Sylla (Eupen), Victor Alvarez (Tula Arsenal), Ruben Duarte (Alaves)

Getafe

Peatreener: José Bordalás
Eelmisel hooajal: esiliiga 3. koht, tõusis läbi play-off'i kõrgliigasse
Üleminekud:

Sisse: Amath Ndiaye (Atletico Madrid), Francisco Portillo (Real Betis), Dani Pacheco (Real Betis), Bruno Gonzalez (Real Betis)
Välja: Carlos Pena (Lorca), Alejandro Faurlin (Cruz Azul)

Girona

Peatreener
Eelmisel hooajal: esiliiga 2. koht
Üleminekud:

Sisse: Bernardo Espinosa (Middlesbrough), Carles Planas (Celta de Vigo), Gorka Iraizoz (Athletic Bilbao)
Välja: Sebas Coris (Osasuna - laen), Carles Mas (Olot), Crstian Herrrera (lugo), Rene (Almeria)

Las Palmas 

Peatreener: Manolo Márquez
Eelmisel hooajal: 14. koht
Üleminekud:

Sisse: Leandro Chichizola (Spezia), Vitolo (Atletico Madrid - laen), Jonathan Calleri (Maldonado - laen), Ximo Navarro (Almeria)
Välja: Roque Mesa (Swansea), Marko Livaja (AEK), Kevin-Prince Boateng (vabaagent), Helder Lopes, (AEK)

Leganes 

Peatreener: Asier Garitano
Eelmisel hooajal: 17. koht
Üleminekud:

Sisse: Dimitrios Siovas (Olympiacos), Ezequiel Munos (Genoa), Raul Garcia (Alaves), Tito (Granada)
Välja: Alberto Martin (Granada), Victor Diaz (Granada)

Levante

Peatreener: Juan Muñiz
Eelmisel hooajal: esiliiga 1. koht
Üleminekud:

Sisse: Emmanuel Boateng (Mreirense), Cheick Doukoure (Metz), Enis Bardhi (Ujpest), Antonio Luna (Eibar)
Välja: Victor Camarasa (Real Betis), Deyverson (Palmeiras), Victor Casadesus (Tenerife)

Malaga 

Peatreener: Michel
Eelmisel hooajal: 11. koht
Üleminekud:

Sisse: Emanuel Cecchini (Banfield), Paul Baysse (Nice), Juankar (Braga), Adrian Gonzalez (Eibar), Borja Baston (Swansea), Roberto (Espanyol)
Välja: Icnacio Camacho (Wolfsburg), Sandro Ramirez (Everton), Charles (Eibar), Carlos Kameni (Fenerbahce), Guillermo Ochoa (Standard Liege), Pablo Fornals (Villarreal)

Real Betis 

Peatreener: Quique Setién
Eelmisel hooajal: 15. koht
Üleminekud:

Sisse: Victor Camarasa (Levante), Ryad Boudebouz (Montpellier), Cristian Tello (Barcelona), Sergio Leon (Osasuna), Andres Guardado (PSV), Javi Garcia (Peterburi Zenit), Zouhair Feddal (Alaves)
Välja: Dani Ceballos (Real Madrid), Cristiano Piccini (Sporting), Petros (Sao Paolo, Jonas Martin (Strasbourg), Francisco Portillo (Getafe)

Real Madrid 

Peatreener: Zinedine Zidane
Eelmisel hooajal: 1. koht
Üleminekud:

Sisse: Theo Hernandez (Atletico Madrid), Dani Ceballos (Real Betis), Jesus Vallejo (Frankfurt - naasis laenult)
Välja: Alvaro Morata (Chelsea), Danilo (Manchester City), James Rodriguez (Bayern München), Pepe (Besiktas), Fabio Coentrao (Sporting - laen)

Real Sociedad 

Peatreener: Eusebio Sacristan
Eelmisel hooajal: 6. koht
Üleminekud:

Sisse: Adnan Januzaj (Manchester United), Diego Llorente (Real Madrid)
Välja: Yuri Berchiche (PSG), Carlos Vela (Los Angeles FC - lahkub talvel), Esteban Granero (Espanyol)

Sevilla 

Peatreener: Eduardo Berizzo
Eelmisel hooajal: 4. koht
Üleminekud:

Sisse: Luis Muriel (Sampdoria), Simon Kjaer (Fenerbahce), Nolito (Manchester City), Ever Banega (Inter), Jesus Navas (Manchester City), Sebastian Corchia (Lille)
Välja: Vitolo (Atletico Madrid), Vicente Iborra (Leicester), Adil Rami (Marseille), Jevgeni Konopljanka (Schalke), Mariano (Galatasaray)

Valencia 

Peatreener: Marcelino
Eelmisel hooajal: 12. koht
Üleminekud:

Sisse: Simone Zaza (Juventus), Neto (Juventus, Fabian Orellana (Celta de Vigo), Nemanja Maksimovic (Astana)
Välja: Matthew Ryan (Brighton), Enzo Perez (River Plate), Alvaro Negredo (Besiktas), Pablo Piatti (Espanyol), Diego Alves (Flamengo)

Villarreal 

Peatreener: Fran Escriba
Eelmisel hooajal: 5. koht 
Üleminekud:

Sisse: Ruben Semedo (Sporting), Enes Ünal (Manchester City), Pablo Fornals (Malaga), Carlos Bacca (Milan - laenule), Andres Fernandez (Porto)
Välja: Mateo Musacchio (Milan), Roberto Soldado (Fenerbahce), Jonathan dos Santos (Los Angeles)

Üleminekud on sisestatud 17. augusti 2017 seisuga. Märgitud on vaid olulisemad liikumised.

Eelvaate autori ennustus:

1. Real Madrid
2. Atletico Madrid
3. Barcelona
4. Sevilla
5. Villarreal
6. Valencia
7. Real Sociedad
8. Espanyol
9. Athletic Bilbao
10. Real Betis
11. Eibar
12. Malaga
13. Celta Vigo
14. Deportivo La Coruna
15. Girona
16. Las Palmas
17. Levante
18. Alaves
19. Leganes
20. Getafe

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Neetud jalgpall ehk Kuidas läks vaja Harry Kane’i, et Neverkuseni 120-aastane needus maha võtta
MEISTRITE LIIGA ÕHTU
PAIDE ALISTAS FLORA
Luup peale | Paide raputas krahhi ruttu kaelast. Rohevalged sumpavad Punases soos
KUIDAS SAI LEVERKUSENIST MEISTER
Sellest, kuidas Bundesligas uued mängureeglid kehtestanud Xabi Alonso tuli, nägi (vaeva), võttis Bayernilt isu ja võitis
VÄLISMAALT
PREMIUM LIIGA
Luup peale | Mängus, kus mõni mees vajas vaid ühte-kahte pallipuudet, sai Levadia oma kõige napima võidu  (galerii!)
Pikk ette (ja ise järele) | Kes otsustab asju Nõmme Unitedis?
MÕTTEAINET
INGLISMAA JUTUD
Udune Albion | Liverpool ja Arsenal jäägu massidele, gurmaanid vaatavad Wrexhamit!
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
7
7
0
0
25:2
21
2.
Paide Linnameeskond
7
5
0
2
15:8
15
3.
Nõmme Kalju FC
6
4
1
1
14:7
13
4.
Tallinna FC Flora
7
3
2
2
13:11
11
5.
Tartu JK Tammeka
6
2
2
2
9:5
8
6.
FC Kuressaare
6
2
0
4
8:19
6
7.
JK Tallinna Kalev
7
1
3
3
9:13
6
8.
JK Narva Trans
6
1
1
4
7:20
4
9.
FC Nõmme United
6
1
1
4
3:10
4
10.
Pärnu JK Vaprus
6
1
0
5
6:14
3
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
21
Paide Linnameeskond
15
Nõmme Kalju FC
13
Tallinna FC Flora
11
Tartu JK Tammeka
8
FC Kuressaare
6
JK Tallinna Kalev
6
JK Narva Trans
4
FC Nõmme United
4
Pärnu JK Vaprus
3
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T 19.00 Kalev - Levadia (Premium liiga)
  • R 18.00 Viimsi - Tammeka (naiste Meistriliiga)
  • L 12.30 United - Kalev (Premium liiga)
  • L 14.30 Paide - Tammeka (Premium liiga)
  • L 17.00 Levadia - Vaprus (Premium liiga)
  • P 12.30 Elva - Tabasalu (Esiliiga)
  • P 17.00 Flora - Kalju (Premium liiga)
  • P 19.00 Kalev - Saku (naiste Meistriliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!