Crotone jääb Serie A-sse, Empoli lagunes ja langes liigast (1)

Kuigi Itaalia meistriliigas oli tabeli ülemine pool enne viimast vooru selge, siis põhiline sõda käis 16. ja 17. koha vahel ning auhinnaks liigasse püsima jäämine.

Enne viimast vooru oli Empoli veel pääsemistsoonis ehk 17. kohal 32 punktiga ning Crotone kahe punkti kaugusel 18. kohal. Crotone vajas kõike muud kui Empoli võitu Palermo üle ning ise pidanuks SS Laziot võitma.

Crotone pani Lazio vastu kohe vurri käima ning 22. minutiks oldi 2:0 eduseisus. Laziol miskit tähtsat selles mängus kaalul polnud, sest Euroopa liiga koht oli juba kindlustatud. 60. minutks viis Andrea Nalini teine tabamus Crotone 3:1 juhtima ning pidi lootma Empoli komistamist.

Palermo avas skoori 76. minutil kui suurepärane tsenderdus leidis Ilja Nestorovski pea ning maapõrkest teele pandud peapall maandus ristnurgas. Kaheksa minutit hiljem suutis Empoli kaitseliin kohutava eksimuse järel kinkida palli Palermo keskväljurile Bruno Henriquele, kes lõi pehme kaarpalli üle Empoli väravavahi Alberto Pelagotti ning 2:0 seis säras tablool.

Mängu lisas põnevust Empoli tagasilöödud värav 87. minutil, kuid enamat ei suudetud ning lõpuvile kõlades jäid kaotuse vastu võtnud tiim murule emotsioone näitama - pisarad voolasid ning uuel hooajal Serie B's mängimine on reaalsuseks.

Crotone - Lazio 3:1 (2:1)