Debelko välkkiire start võttis Levadialt pinged maha, aga lõpuks muutus võit mõrumagusaks (0)

Premium liiga teise nädalavahetuse viimases kohtumises alistas FCI Levadia Sportland Arenal kindlalt 4:0 Kuressaare.

Kuigi seis oli kindlalt Levadia kasuks, siis andis Kuressaare mäng lootust. Eelkõige hästi tuli neil välja kiire lülitumine kaitsest rünnakule. Korduvalt pääses Eerik Poopuu üritama, aga tema sajaprotsendilised olukorrad võrgus ei lõpetanud. Korra päästis väravajoonelt Dmitri Kruglov, korra tõrjus Sergei Lepmets ning teisel poolajal lõi ta Sander Lahe hea eeltöö järel napilt mööda.

Kuigi Nikita Andrejev oli Levadia poolel tagasi, siis ei olnud määravaks faktoriks täna tema naasmine. Hoopis talvine täiendus Roman Debelko võttis meeskonnalt kiirelt pinged maha.

Juba viiendal minutil tõstis Jevgeni Harin palli üle kaitseliini, Debelko andis Sander Viirale veidi keha ning tõstis palli üle Ingmar Krister Paplavskise. Florast talvel Kuressaarde mängima tulnud väravavaht käitus selles olukorras ebakindlalt, aga mida mäng edasi, seda mugavamalt ta end tundma hakkas.

Loetud minutid hiljem pääses Debelko Mark Oliver Roosnupu peasöödu järel karistusalast pöördelt lööma ning teine oli olemas. Kolmandale tegi ukrainlane oivalise eeltöö, kui nii Paplavskise kui Sander Seemani vahelt läbi puges ja palli värava ette toimetas. Roosnupul oli vaja lihtsalt meetri pealt seistes pall tühja väravasse paigutada.

Teiseks kolmveerandtunniks võeti aga Debelko ära ning hakkas Paplavskise pidu. Eelkõige kujutas talle ohtu Pavel Marin, kes kohtumise lõpus reievigastuse tõttu platsilt lahkuma pidi. Marin teda ise üle ei suutnud mängida, aga lõppseisu vormistamisel ta olulist rolli siiski kandis - just tema terava tsenderduse puterdas Sander Viira õnnetult oma väravasse.

Mängu parim - Roman Debelko

Kes muu. Kui teised Levadia väravakütid Paplavskist üle ei suutnud mängida, siis tema kahel korral seda tegi. Kolmanda puhul pakkus ta Mark Oliver Roosnupule väravat lausa kandikul ning eestlane võttis selle lahkelt vastu. Teiseks kolmveerandtunniks vahetati mees välja ning Levadia Paplavskist rohkem eriti üle mängida ei suutnudki.

11. märtsil kell 15.00 Sportland Arenal

Tallinna FCI Levadia - FC Kuressaare  4:0 (3:0)
5., 11. Roman Debelko, 27. Mark Oliver Roosnupp, 60. ov. Sander Viira

Väravasöödud: 5. Jevgeni Harin, 11. Mark Oliver Roosnupp, 27. Roman Debelko, 60. x
Hoiatused: 35. Igor Morozov, 57. Gando, 60. Maksim Podholjuzin - 73. Sander Seeman
Mänguolud: +3, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 137
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Dmitri Vinogradov, Veiko Mõtsnik
Neljas kohtunik: Kristo Külljastinen

Levadia: Sergei Lepmets, Markus Jürgenson (63. Igor Dudarev), Igor Morozov, Maksim Podholjuzin, Dmitri Kruglov, Muamer Svraka, Juri Tkatšuk, Mark Oliver Roosnupp (46. Pavel Marin), Jevgeni Harin, Roman Debelko (46. Gando), Nikita Andrejev.
Varus: Priit Pikker, Igor Dudarev, Marko Lipp, Kirill Nesterov, Pavel Marin, Rasmus Peetson, Gando.

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Sander Viira, Mario Pruul, Rasmus Saar (75. Märten Opp), Sander Seeman, Margus Rajaver (82. Tõnis Koppel), Sander Laht, Karmo Paju, Eerik Poopuu, Maarek Suursaar (46. Mario Stern).
Varus: Märten Opp, Karl Ivar Maar, Mario Stern, Renno Soosaar, Roland Kütt, Tõnis Koppel, Georg Ander Sild.