Draama Londonis: Arsenal lasi Burnleyl lisaminutitel viigistada, kuid võitis siiski (2)

Arsenal pani koduväljakul fännide närvid tõeliselt pingule, kuid võttis ülidramaatilises mängus viiendal lisaminutil siiski võidu.

Arsenal oli avapoolajal küll selgelt aktiivsem pool, kuid Burnley puurivaht Tom Heatonit siiski üle mängida ei suudetud. Kokku tegid võõrustajad avapoolajal koguni 14 pealelööki.

Veidi enne tunni aja täitumist sai Arsenal lõpuks oma tahtmise, kui Saksamaa koondislane Shkodran Mustafi Mesut Özili nurgalöögile pea vahele pani ning palli väravasse suunas. Rõõm võiduvärava üle vähenes aga peagi, sest vaid mõned minutid hiljem teenis punase kaardi Granit Xhaka, kes vastasmängijale kaks jalga ees jalgadesse sõitis. Seejuures on Xhaka alates eelmise hooaja algusest kokku teeninud juba viis punast kaardi, mida on selle ajaga rohkem, kui ühelgi teisel viie suurliiga mängijal.

Mängu lõpuminutid pakkusid aga uskumatu draama. Esmalt tegi Francis Coquelin karistusalas vea ning kolmandal lisaminutil tegi Andre Gray penaltipunktilt seisuks 1:1. Paar minutit hiljem määrati penalti aga juba teisel pool väljakut ning Alexis Sanchez tõi viiendal üleminutil võidu siiski Arsenalile.

Märkimisväärse tulemusega lõppes päeva esimenegi mäng, kui tiitlikaitsja Leicester City jäi võõral väljakul Southamptonile alla kolme vastuseta väravaga.

Arsenal - Burnley 2:1 (0:0)