Draama Viljandis: Tammeka edenes lisaaja viimase minuti väravast karikasarjas poolfinaali (kaks punast!) (0)

Evald Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis alistas Tartu Tammeka lisaaja viimase minuti väravast teise Premium liiga klubi Viljandi Tuleviku 1:0.

Eelmisel reedel omavahel Premium liigas mõõtu võtnud satsid jagasid avapoolaja kenasti kaheks: esimene pool oli domineerivam meeskond Tammeka, teine pool aga Tulevik. Kumbki meeskond vastase väravale suuremat ohtu ei kujutanud ning väravavahid Karl-Romet Nõmet ja Karl Johan Pechter said üsna kerged esimesed 45 minutit.

Teisel kolmveerandtunnil haaras selgelt initsiatiivi Tammeka, kuid sajaprotsendilist väravavõimalust nad luua ei suutnud. Tuleviku mänguplaan jäi näiliselt samaks ehk loodeti vastast nõelata kontrarünnakutega. Normaalaeg lõppes seisul 0:0 ning ees ootas lisaaeg.

Lisaajaks tegi Viljandi meeskonna peatreener Aivar Lillevere vangerduse, kui tõi kasahhi Kasim Talasbajevi asemele mängu Sander Posti. Kohe lisaaja algul tekkis hea võimalus aga Randin Randel, kelle väravast umbes 12 meetri kauguselt sooritatud löök raamide vahele ei suundunud.

112. minutil ei mahtunud omavahel väljakule ära Martin Jõgi ja Martin Allik, kes kätega teineteist tõukasid. Peakohtunik Miko Pupart otsustas mõlemale mehele näidata punast kaarti.

Esmapilgul tundus, et kõik liigub selles suunas, et edasipääseja selgub penaltiseeria järel. Vahetusest sekkunud Martin Aasmäe aga nii ei arvanud, sest tema oli see mees õigel ajal õiges kohas, kes lõi 30 sekundit enne 120. minuti täitumist mänguvahendi Tuleviku võrku.

Tammeka jaoks väga magus võit, Tuleviku jaoks seevastu piinarikas kaotus. Poolfinaalpaaride loosimine toimub neljapäeval.

11. aprillil kell 18.00 Viljandi kunstmuruväljakul (Ranna pst. 1, Viljandi)

Viljandi JK Tulevik - Tartu JK Tammeka  0:1 (0:0; 0:0; 0:1)
120. Martin Aasmäe

Hoiatused: 47. Kasim Talasbajev, 119. Tanel Lang, 119. Rainer Peips, 122. Janar Õunap - 82. Sander Kapper
Eemaldamised: 112. Martin Allik - 112. Martin Jõgi