Draamarohke derbi jättis tabelis kõik samaks (vaata galeriid!) (11)

Premium liiga 12. vooru lõpetas raudteederbi, kus Nõmme Kalju võõrsil kahel korral juhtima läks, siis hoopis Flora edu haaras ja juba võidu poole purjetas, kuniks Kalju viimasel sekundil lõppseisu 3:3 tabloole lõi.

Avapoolaeg algas kohe Frank Liivaku kasti pääsemise ja löögile jõudmisega, ent seejärel asuti rohkem kompama. Kalju andis Florale päris palju ruumi ja Flora ise oli kontrates küllaltki haavatav. Ühes sellises läks Liliu kaugelt löögile ja Mait Toom tõrjus palli üsna ohtlikult värava ette, kust kaitsjad selle ära klaarisid.

Kuigi Flora oli tihti Kalju kasti ümber luuramas, ei olnud Vitali Telešil palju tööd. Kõige ohtlikum oli võõrustajate poolelt Zakaria Beglarišvili, ent ta kauglöök lendas mööda ja lähilöök blokeeriti Henrik Pürgi poolt.

37. minutil sai Kalju oma tahtmise, kui Robert Kirss otsajoone juurest söödu värava ette lükkas, kust Vlasi Sinjavski palli tagumisse nurka suunas - 1:0 külalistele. Selle seisu pealt mindi ka puhkepausile.

Teise kolmveerandtunni esimestel minutitel mängisid Liivak ja Beglarišvili omavahel hästi kokku, aga grusiin ei suutnud palli mõnelt meetrilt võrku lükata. Hetk hiljem sai Liivak Gert Kamsi heast tsenderdusest löögile, aga Teleš oli jaol.

58. minutil jõudis Flora viigini, kui Kalju järjest mitu meest maha magas ja Liivak seekord palli viiekasti joonelt nurka lajatas. Too seis püsis aga vaid neli minutit, kuniks Kalju kiirelt rünnakule lülitus ja Liliu meetrilt Igor Subbotini passi võrku lükkas - 2:1 külalistele!

Aga ka see skoor püsis tablool neli minutit, sest Henrik Pürg sikutas Liivaku maha ja Beglarišvili realiseeris penalti. Kuigi penalti toonud viga oli ilmne, siis küsitav see, kas rikkumine toimus kastist väljas või kastis sees. Värav andis Florale jõudu ja usku juurde ning 85. minutil löödi 3:2, kui keskkaitsja Madis Vihmann lükkas üle joone nurgalöögi järel Markus Poomi poolt talle suunatud palli.

Üleminutitel oli võõrustajatel võimalus mäng ära otsustada, kuid Erik Sorga ja Joseph Saliste ei suutnud kaks-kaks olukorda ära realiseerida. Kui ise ei löö, lüüakse sulle ja seda Kalju tegi. Viimasel sekundil andis Liliu nurgalöögi järel tsenderduse kasti ning Trevor Elhi lõi suluseisuhõngulisest olukorrast tabloole 3:3. Kordused näitasid, et pigem oli kõik õige.

Mäng sai dramaatilise lõpu ning kõneainet pakkusid mõned kohtunikubrigaadi otsused, kuid hooaja rekordpubliku, 670 pealtvaataja, ees rullus kokkuvõttes lahti võrdsete lahing. Tabelis jääb Flora seega Kaljust maha endiselt nelja punktiga ning Kalju ise ei suutnud Levadia ette tõusta.

Mängu parim - Frank Liivak

Flora ründaja oli kohe esimestest minutitest aktiivne ning valmistas Henrik Pürgile mängu jooksul korduvalt probleeme. Liivak sai jala valgeks ja teenis ka penalti.

2. mail kell 19.30 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Nõmme Kalju FC  3:3 (0:1)
58. Frank Liivak, 66. pen. Zakaria Beglarišvili, 85. Madis Vihmann - 37. Vlasi Sinjavski, 62. Liliu, 90+4. Trevor Elhi

Väravasöödud: 58., 85. Markus Poom, 66. x - 37. Robert Kirss, 62. Igor Subbotin, 90+4. Liliu
Hoiatused: 7. Sergei Tumasjan, 65. Henrik Pürg, 71. Liliu, 78. Robert Kirss
Mänguolud: +9, pilves tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras.