Draamat kogu raha eest! Golovljovi hiline koll kõrvaldas Transi esimese konkurendi (0)

Narva Trans ja Tartu Tammeka tundusid juba 1:1 viiki leppivat, kuid Eduard Golovljov arvas teisiti ja Trans võitis koduplatsil neljanda koha suhtes üliolulise matši.

Trans alustas koduplatsil väga näljaselt ja juba neljandal minutil kõlises Karl Johan Pechteri värava latt - piirilinlaste esiväravakütt Dmitri Barkov tegi 20 meetril paar sammu ja virutas peale, kuid Tammeka pääses ehmatusega. Kuus minutit hiljem lahutasid Barkovit väravast Pechteri alla nurka sirutunud näpud.

Avapoolaeg mängiti väga selge mustri järgi. Trans domineeris suuremat osa ja survestas Tammekat väga kõrgelt; tartlased keeldusid jonnakalt pikka palli ette peksmast, aga kohati riskantsed söödud leidsid ilusti oma sihtmärke. Täpsust jagus enamasti küll vaid oma väljakupoolele, Artur Kotenko väravale saadi ohtlikuks üksikutel kordadel.

Päris poolaja lõpus teenisid mõlemad penalti. Henri Järvelaid kõksas Barkovile jala pihta ja Viktor Plotnikovile jäeti realiseerimise au, umbes minut hiljem libistas Dante sisse Andre Pajule ja Tauno Tekko viigistas. Mõlema penalti puhul arvas väravavaht ära nurga, kuid ei suutnud palli välja hoida.

Teise poolaja esimesed veerand tundi möödusid taas Transi kerge taktikepi all, kuid siis läks mäng õige tuliseks. Barkovi õnnetu vigastuse järel hakkas kaarte siia-sinna sadama, kuid roosakatest momentidest hoolimata suutsid mõlemad meeskonnad täies rivis platsile jääda. Jalgpalli mängides oli ohtlikum Trans, kes sundis mitmel korral Pechteri kaugele klaarima tulema.

Tammeka ei jätnud aga jonni ja loobus üleminutiteks viiemehelisest kaitseliinist, saates ette Martin Jõgi. Rünnakul see loodetud tulemust ei toonud, kuid kaitse jäi hõredamaks ja neljandal üleminutil leiti Golovljov, kes Narva publiku rõkkama pani - vahe Tammekaga on nüüd juba 11 punkti, nädalavahetusel ootab ees Paide.

Mängu parim - Dmitri Barkov

Barkov oli mõningase varuga kõige ohtlikum mees väljakul ja kui ta teisel poolajal kanderaamiga ära viidi, lakkas Transi ründemäng mõneks ajaks toimimast. Edasise hooaja suhtes saab olema väga oluline, mis täpselt venelasest ründajaga juhtus ja kas Trans peab mingid mängud ka tema abita läbi ajama.