Ebaõnn, valed otsused ja tagasilöögid - kümme nüüdisaja jalgpalli langevat tähte (9)


See oli nagu eile, kui 2011. aasta Meistrite liiga alagrupimängus jäi tippaegade Barcelona esimesel minutil AC Milani vastu 0:1 kaotusseisu. Tolle tähtsa värava löönud ja nüüdseks 28-aastane mees - Alexandre Pato - on ometi otsapidi jõudnud Hiinasse ning tema säravaim karikas auhinnakapis on kõigest Itaalia meistritiitel. Sarnaseid mängijaid leidub palju, kes pole erinevatel põhjustel suutnud, tahtnud või saanud oma potentsiaali täiel määral ära realiseerida ja tiitlite võitmine on nüüd muutunud pigem utoopiaks.

TOP 10 on koostatud autori enda nägemuse läbi, milline jalgpallur on karjääriredelil kõige valusamalt kukkunud ning ühtlasi on arvesse võetud tagasilöökide peamisi faktoreid.

Jalgpallimaailmas on tihti nii, et mängija alustab karjääri suurte ootustega ja ühel hetkel võib sattuda ka maailma tippklubide vaatevälja. Ta sõlmibki unistuste lepingu, teeb debüüdi ja tundub, et kõik sujub. Samas tuleb arvestada tagasilöökidega ning valmistada end ette mentaalselt, kui tuleb kaks sammu tagasi teha madalama tasemega klubi suunas, et seejärel kolm sammu saaks teha edasi. 

Põhjuseid on mitmeid, miks karjäär võib saada valusa tagasilöögi. Vigastused on jalgpalluri igapäevane oht ning hullemal juhul ei saagi enam mängija oma loodetud alal tegutseda. Vahetevahel pole mängijal midagi teha, kui klubi toob uue peatreeneri ja tema mängujoonisesse lihtsalt polegi võimalik kuuluda ja tuleb ajapikku leida uus koduklubi.

Samas on ka neid, kes saavad liiga varakult suure suutäie lepinguga kätte ning edev elu väljaspool palliplatsi maksab rängalt kätte. Mõni pole jällegi oma andekust täiel määral ära kasutanud, kuid väärivad ikkagi kiitust, et tunnevad mängimisest rõõmu ka mõnes väiksemas meeskonnas.

Järgnevalt on toodud välja kümme tegevmängijat, kes võiksid veel praegugi olla säravad mängumehed, aga karjääri keerdkäikude tõttu tuleb igat järgnevat profiaastat veelgi enam väärtustada.

10. Mario Götze (Saksamaa, Dortmundi Borussia, 25)

Dortmundi Borussia fännide poolt ühe armastatuima, kuid ühel hetkel ka kõige vihatuima mängumehe Mario Götze profikarjäär algas tugeva avaldusega. Praegu Liverpooli vägesid juhendav Jürgen Klopp leidis 2009. aastal 17-aastase nooruki Dortmundi akadeemiast üles ja sama aasta 21. novembril oli tal Bundesliga debüüt Mainzi vastu kirjas.

Mõni kuu hiljem pani Klopp punkti Götze pendeldamisele esindus- ja duubelmeeskonna vahel ning Saksamaa meistritiitli nimel heidelnud Dortmund oli ühe talendika mängumehe võrra rikkam. Järgmise kahel hooajal täiendas noormees oma auhinnariiulit jõudsasti, kui Kollastega võideti Bundesliga tiitel, korra ka Saksamaa karikas. Mitmel korral mängimist seganud puusavigastusest Götze end heidutada ei lasknud ja oma viimasel Dortmundi hooajal sai ta enda nimele vägevad numbrid: 16 väravat ja 13 väravasöötu.

2013. aasta juulis vormistas Müncheni Bayern tehingu, mille alusel maksti Dortmundile Götze väljaostuklauslis ilutsenud 37 miljonit eurot. See tegi temast läbi aegade kalleima sakslasest jalgpalluri, kuigi juba mõned nädalad hiljem purustas rekordi Londoni Arsenal, mil täiendati oma ridu Mesut Öziliga. Dortmundi peatreener Klopp sõnas, et Götze otsust mõjutas Bayerni peatreeneriks saanud Pep Guardiola, kelle käe all ta väga mängida tahtis. Samas tõdes ta, et klubile oli väga keeruline toime tulla, kui vaid 36 tundi enne Meistrite liiga poolfinaali kohtumist Real Madridi vastu leidis suvel aset leidev üleminek kinnitust.

Bayernis võitis Götze kõik muu, kuid mitte Meistrite liigat. Mida hooaeg edasi, seda raskemaks elu Saksamaa tippklubis kujunes. Oma viimasel Bayerni aastal ei usaldanud Guardiola teda enam kuigi palju ja varem oli meest kritiseerinud avalikult ka legendaarne Franz Beckenbauer, kelle arvates ei andnud Götze 2015. aasta karikafinaalis oma endise koduklubi vastu endast maksimumi ning esitus oli olnud kehv.

Dortmund pakkus Götzele pääseteed ja 11 miljoni võrra odavamalt osteti oma poiss klubisse täpselt kolm aastat hiljem tagasi. 2014. aastal Saksamaa koondise eest tähtsa värava Argentina võrku löönud ja MM-tiitli võitnud keskväljamees tunnistas sotsiaalmeedia vahendusel, et kahetseb sügavalt Bayerniga liitumist. 

Kuigi oma lemmikmeeskonnas sai ta mängurõõmu tagasi, tabas teda uus probleem. Nimelt diagnoositi Götzel haruldane lihashaigus, mis ei lubanud tal täiel määral treenida. Mõned kuud hiljem oli sakslane tagasi, kuid paraku on tema sära vaikselt kadunud ja statistilised näitajad pole kaugeltki võrreldavad oma karjääri tippajaga.

9. Jese Rodriguez (Hispaania, Paris Saint-Germain, 24)

Üheksa aastat Real Madridi süsteemi kuulunud ja klubi suurimate staaride kõrval 63 mängu kirja saanud Jese Rodriguez pole ilmselt kuigi teenitult seal, kus ta hetkel on. 2011. aastal sai ta 17-aastaselt põhimeeskonnas juba mängida, kui Jose Mourinho oli peatreeneriks.

Ega alati ei peagi eesmärgiks olema Cristiano Ronaldo kõrval väravaid kõmmutada, aga Realist lahkumine oli Jesele igal juhul suur tagasilöök. Tal tuli varasemalt pidada üheksa kuu pikkune vigastuspaus ning see jättis oma jälje, kuigi tema enda sõnul oli tegemist lausa karjäärile kasuliku õppetunniga.

Nähes võimalust Prantsusmaa suurklubi Paris Saint-Germainiga liituda, ei kõhelnud Jese, ja 25 miljoni euro eest tehti tehing ära. Seejuures on praeguseni veel PSG hingekirja kuuluva mängumehe lepingus kirjas punkt, mille alusel ei tohi ta liituda Reali suure rivaali Barcelonaga.

Kehv mänguvorm ja kohanemisraskused Pariisis panid PSG peatreenerit Unai Emeryt soovitama Jesel mõni muu mängupaik otsida. Nii läkski ta pooleks hooajaks laenule Las Palmasesse ja suvel Stoke Citysse, kust ta tuli sama pika perioodi lõppedes ära.

Jese on aga hiljuti avaldanud soovi PSG-st jällegi lahkuda ja liituda uuesti Hispaania kõrgliiga tabeli põhjas vireleva Las Palmasega. Raske on aga uskuda, et 24-aastase ja endise Real Madridi mängumehe jaoks on see unelmate soov.

8. Ibrahim Afellay (Holland, Stoke City, 31)

159 mängu PSV Eindhoveni eest mänginud Ibrahim Afellay oli 2010. aastaks end tõestanud tippmängija. Patt oleks olnud selline 24-aastane mängumees jätta vaid Hollandi liigasse ja Barcelona arvas seda sama.

Afellay leping hakkas PSV-ga lõppema ning jaanuaris tuli klubijuhtidel otsustada, kas lasta suvel mees tasuta ära või teenida ka natuke raha. Barcelona andis neile kolm miljonit eurot, misjärel Afellay sõlmis Kataloonia suurklubiga 4,5 aasta pikkuse lepingu.

Pep Guardiola lahkumise järel Müncheni Bayernisse ei näinud Tito Vilanova, Gerardo Martino ega Luis Enrique Afellays midagi sellist, mis oleks hollandlasele andnud kindla koha põhikoosseisus. Lisaks tuli tal seljatada reielihase vigastus ja raske põlvetrauma, mis jättis ta väljakult eemale koguni seitsmeks kuuks.

Pärast taastumist laenati Afellay mänguaega koguma nii Saksamaale Schalkesse kui ka Kreekasse Olympiakose ridadesse, kuid nende käikudega sai ühtlasi Barcelona aeg läbi, sest nemad ei soovinud vigastustega maadlevat mängijat endale jätta.

2015. aasta juulis liitus Afellay tasuta Stoke Cityga, kus ta on praeguseni. Möödunud aasta märtsis pikendas ta ka lepingut 2019. aasta suveni ja igal juhul on väärt jalgpallur endiselt kaardil olemas. Parema õnne korral võiks ta aga olla selgelt mõnes nimekamas meeskonnas.

7. Xherdan Shaqiri (Šveits, Stoke City, 25)

Kosovo juurtega, aga Šveitsis üles kasvanud Xherdan Shaqiri karjääri algusajad möödusid kohalikus tippmeeskonnas Baselis. Silmapaistvad esitused Meistrite liigas äratasid Müncheni Bayerni huvi ning ligi 12 miljoni euro eest sai toona 21-aastane mängumees unistuste lepingu, mis tõi talle hooaja eest kaks miljonit eurot taskusse.

Kuigi Jupp Heynckes tõi teravusi loova ja vabal ajal räppmuusikat armastava mängija Münchenisse, siis järgmine loots Pep Guardiola Shaqirist kuigi vaimustuses polnud. Nii oligi 2015. aastal vaja Saksamaal asjad pakkida, mille järel Milano Inter palkas ta 15 miljoni euro eest. Bayern jääb mehele siiski eredalt meelde, sest Shaqiri võitis nendega kaks Saksamaa meistritiitlit ja samuti 2012/2013 hooajal Meistrite liiga.

Miks Interis oldud aeg nii lühikeseks jäi, teab vaid Shaqiri ja sealsed osapooled. Inglismaa kõrgliiga keskmikute hulgastki pigem taandunud Stoke City ostis ta aga umbes sama raha eest pool aastat hiljem enda ridadesse, kus tal on praegu käsil oma kolmas järjestikune hooaeg.

Shaqiri on vaieldamatult Šveitsi üks parimaid jalgpallureid ja koondises pea asendamatu lüli. Kogu austuse juures Stoke City vastu oleks arvatavasti paljud siiski eeldanud, et väleda ääreründaja eesmärkide hulka kuulub koduklubiga igal hooajal mõni karikas võita, kuid kindlasti mitte üritada Premier League'ist väljakukkumise eest võidelda.

6. Federico Macheda (Itaalia, Novara, 26)

Mõned päevad peale Macheda 16. eluaasta täitumist palkas Manchester United järjekordse talendi. Itaalias polnud võimalik nooremal kui 18-aastasel mängijal profilepingut omada ja nii tuli Laziol kõrvalt vaadata, kuidas Federico Macheda liikus Inglismaale. Tõsi, sarnased probleemid olid ka seal, kuid Macheda perekond otsustas samuti Albionimaale kolida ja Federico sai Unitedi akadeemias aasta jagu kogemust, enne kui ihaldatud kontrahti sõlmis.

Olles mõnegi olulise värava löönud põhimeeskonnas, näiteks 2009. aastal lisaminutitel 3:2 võidumängus Aston Villa vastu, hakkasid teda segama vigastused ja tuli vahetpidamata reservmeeskonna juures mängupraktikat kogumas käia. Head vormi ta ei leidnud ning kõikidesse järgnevatesse klubidesse liikus ta viie hooaja jooksul laenule: Sampdoria, Queens Park Rangers, Stuttgart, Doncaster Rovers, Birmingham City, Nottingham Forest. 2014. aastal sõlmis ta permanentse lepingu Cardiffiga.

Iseenesest on neid näited küllaga, kus tõelises tippklubis põrunud mängumees liigub paar astet madalama tasemega satsi. Macheda puhul on aga kõige utoopilisem see, et praeguseks on ta suursugusest Manchester Unitedist langenud Itaalia esiliigasse ehk Serie B-sse.

2016. aastast alates Novara-nimelist tiimi esindades on tema näitajad tagasihoidlikud, olles 41 mänguga enda kontosse saanud üheksa tabamust. Võttes tema karjääri arvesse, oleks kindlasti märkimisväärne, kui ta suudaks veel mõne Serie A tabeli esimesse poolde kuuluvas meeskonnas kanda kinnitada. Siiski pole 26 eluaastat teab mis suur number, et see temp ka ära teha.

5. Alexandre Pato (Brasiilia, Tianjin Quanjian, 28)


2007. aastal Brasiiliast Internacionali ridadest 24 miljoni euro eest AC Milani siirdunud Alexandre Pato pani kohe kõik väljaanded endast rääkima. Ta lõi Itaalia gigandi eest erinevates sarjades tähtsaid väravaid ja kuue hooaja peale kogunes kokku 117 kohtumist ning 51 väravat.

Vigastustega oli tal aga palju muresid. Näiteks ühel hooajal tuli koguni kolmel korral tegeleda reielihase vigastusega, mis jättis ta nädalateks platsilt eemale. Nii hakkas vaikselt brasiillase hoog raugema ja lisamotivatsiooni ei andnud ka Milanis särginumbri 9 saamine, kuna Filippo Inzaghi oli karjääri lõpetanud.

Kodumaa meeskond Corinthians ostis Pato 2013. aastal 15 miljoni euro eest ära. Edasi jõudis ta laenul olla nii Sao Paolos kui ka Londoni Chelseas, kelle ridadesse soovis ta oma agendi sõnul pikemaks ajakski jääda. Poole hooajaga vaid kahes kohtumises mänguaega teeninud ründajast Chelsea huvitatud polnud.

Mullu ka Villarrealis veel end pildile mängida üritanud Pato esindab nüüd hoopis hiinlaste Tianjin Quanjiani. Väravaid saab mees kirja palju, palk on tõenäoliselt hea, kuid liiga tase võrreldes Euroopaga ikkagi madal. 28-aastase Pato karjäär pole muidugi läbi, ent esmapilgul paistab, et Milan jäi tema laeks.

4. Adnan Januzaj (Belgia, Real Sociedad, 22)

Belgia üks suurimaid talente Adnan Januzaj lahkus oma kasvatajaklubist Brüsseli Anderlechtist 16-aastaselt, et liituda Manchester Unitedi akadeemiaga. 2013. aastal viimast hooaega Punaste Kuradite eesotsas toimetanud Sir Alex Ferguson andis noormehele ka võimaluse põhimeeskonnas treenimiseks. Januzaj ei saanud küll väljakule, kuid hooaja viimases mängus West Bromwich Albioni vastu oli ta vahetusmeeste pingil olemas.

David Moyesi tulekul hakkas Januzaj regulaarselt mänguaega saama. Inglismaa suurklubi oli uue peatreeneri käe all aga kriisi sattunud ning tiitlist enam keegi rääkida ei tahtnud. Lisaks noorele belglasele oli vaid mõni üksik mängumees veel, kes suutis fännidele kübetki rõõmu pakkuda oma esitustega.

Temast oldi klubis niivõrd vaimustuses, et Januzaj sai enda kasutusse ka legendaarse Ryan Giggsi särginumbri 11. See-eest 2014/2015 hooaeg polnud edukas, kui Moyes oli välja vahetatud Louis van Gaali vastu. Januzaj ei saanud ühtegi väravat kirja ja kuigi järgmise hooaja algul tegi ta Aston Villa vastu skoori, laenati noormees ikkagi Dortmundi Borussiasse.

Aasta teises pooles kutsuti ta Manchesteri siiski tagasi ja väike lootus oli taas olemas. Paraku uuel hooajal algas sama frustratsioon uuesti ning nüüd tõmbas ta Sunderlandi särgi selga. Seal ega Dortmundis ei saanud ta ühtegi väravat kirja. 2017. aasta suvel Real Sociedadiga liitudes on praeguseks aga mõni tabamus siiski ette näidata.

Unitedi raske hooaeg Moyes käe all ning Van Gaali nägemus meeskonnast jätsid kahtlemata jälje ka Januzajle. Samas on ründaja alles 22-aastane ja kõik võimalused olemas, et Real Sociedadi kaudu suurtele klubidele silma jääda.

3. Eljero Elia (Holland, Istanbuli Basaksehir, 30)

Selle aasta 13. veebruaril 31. sünnipäeva tähistav Eljero Elia on näide tippu tõusmisest ja siis üllatavalt valusast kukkumisest. Hollandi koondiseski 28 mängu pidanud ja kaks väravat löönud ääreründaja karjäär algas Den Haagis ning Twente kaudu jõudis ta Saksamaale Hamburger SV meeskonda.

Bundesliga satsiga sattus ta oma kolmandal hooajal konflikti, kui väitis, et mängujoonis pole sobiv ja samuti polevat klubi tema eest piisavalt hoolitsenud. Hamburgi poolelt tehti talle ka selle väljaütlemise eest trahvi.

Torino Juventus aitas Elia aga hädast välja. Itaalia tippklubi ostis ta üheksa miljoni euro eest ja sõlmis nelja aasta pikkuse lepingu. Pealtnäha unistuste üleminek, kuid hollandlane ei suutnud end kuidagi murda algrivistusse, saades hooaja peale kokku vaid neli kohtumist. Juventus tuli meistriks ja ei kaotanud liigas ühtegi mängu, kuid Elia palus end üleminekutelehele kirja panna, sest tahtis karjääri mujal jätkata.

Nii algaski käik allapoole. Esmalt suutis ta kanda kinnitada küll Bremeni Werderis, kuigi ka seal tuli viimasel hooajal viibida mõned kuud laenul Southamptonis. Feyenoord tõi Elia kodumaale tagasi ja alates sellest hooajast on ta Türgis Istanbuli Basaksehiris. Viimased püüavad küll riigi meistritiitlit ja on tublilt esinenud ka Euroopas. Samas on siin suur vahe sees Juventusega ja Elia õnnetuseks taolistelt tippklubidelt ilmselt pakkumisi enam ei tule.

2. Nuri Sahin (Türgi, Dortmundi Borussia, 29)


Dortmundi Borussia noorteakadeemia läbi aegade üks andekamaid kujusid on olnud türklasest poolkaitsja Nuri Sahin. 16 aasta ja 334 päeva vanuselt tegi ta Saksamaa kõrgliigadebüüdi ning temast sai noorim jalgpallur, kes Bundesliga mängus väljakule astunud.

2007. aasta kõrvalepõige hollandlaste Feyenoordi oma endise juhendaja Bert van Marwijki käe alla tuli mehele kasuks ja Kollaste sekka tagasi tulles oli ta kindel põhimees. 2010-2011 võitis kirsina tordil Saksamaa meistritiitli.

Peale seda tuli kõne Real Madridilt ja kui nii nimekas klubi võtab ühendust, siis on keeruline mõista eitavat vastust. Sahin jättis fännidega hüvasti tiitlipeol ning ütles hiljem, et liitub Realiga Jose Morinho ja klubi prestiižsuse tõttu. Debüüti tuli seal paar kuud oodata, sest erinevad pisivigastused segasid, kuid 5:1 võidumängus Hispaania karikasarjas Ponferradina vastu oma esimese Reali värava kirja ta sai.

Mourinhol oli Realis kasutada kahtlemata kõvasti kvaliteeti Mesut Özili, Sami Khedira ja Xabi Alonso näol. Sahin oligi pigem kolmas või nelja variant ja pärast üht aastat Hispaanias laenati ta Liverpoolile. Inglismaal millegi erilisega 24-aastane mängumees silma ei paistnud. Aasta hiljem ostis Dortmund ta seitsme miljoni euro eest tagasi, kus Sahin oli oma viimase hooaja taas laenul veetnud.

Nüüd, seitse aastat hiljem Realiga liitumisest, on Sahini nimi pigem tundmatu. Eriti palju ta oma kasvatajaklubi eest väljakule pole saanud ja tagantjärele targutades võiks küsida, kas staaridest kubisevasse Reali oli ikka mõtet minna?  

1. Mario Balotelli (Itaalia, Nice, 27)

Palermos ghanalaste perre sündinud, aga itaallaste poolt lapsendatud "Super Mario" karjäär on olnud suurte tõusude kui mõõnadega. Valusa löögi on ta saanud siiski kireva elu kaudu, mida mees on väljaspool jalgpalliväljakut elanud.

Milano Interis omale nime teinud Balotelli seiklustest rääkis ka Jose Mourinho. Praegune Manchester Unitedi loots meenutas, kuidas ühes mängus oli Balotelli tema ainus ründaja ja olevat talle poolajal lugenud 14 minutit sõnu peale, et ülejäänud aja jooksul ta omale teist kollast kaarti ei korjaks. Paar minutit oli aga järgmisest kolmveerandtunnist mängitud ja Mourinho juhendatav meeskond jäi vähemusse, sest Balotelli oli punase kaardi teeninud.

Peale Interit läks Balotelli jalgpallimaailmas tuntust koguma hakanud Manchester Citysse. Meeletu raha ja tähelepanu viisid ründaja fookuse mujale ning minnes toonase peatreeneri Roberto Manciniga ka tülli, lahkus ta vägagi negatiivses valguses.

Aasta AC Milanis oli näitajate poolest lausa suurepärane: 43 mänguga 26 väravat. Tagasipõige Inglismaale ja Liverpooli ridadesse tõestas taas, et seda kvaliteeti enam pole, mis Citysse tulekul. Ta sai vaid ühe värava kirja ning veetis sama mannetu hooaja veelkord Milanis. 

Balotelli mängib praegu Prantsusmaa kõrgliigas Nice'i eest. Kuigi ilutulestikuga ta enam ei mängi ja järjekordset maja pole põlema pannud, võiks ta kahtlemata mõnes suuremas meeskonnas tegusid teha. Suured palganumbrid on tema talenti kahtlemata raisanud. Paar järgmist hooaega ühtlasi näitavad, kas lõplikult, sest veel mõned päevad tagasi räägiti Torino Juventuse huvist, mis nüüdseks on siiski nähtavasti ära vaibunud.

TOP 10-st jäid napilt välja välja Royston Drenthe, Shinji Kagawa, Renato Sanches, Bojan Krkic ja Giovanni Dos Santos.

Kommentaarid

suht lamp...   •  
(82.47.139.***)
panna segamini mingeid 22 aastaseid ja 32aastaseid. arusaamatu ja kirjavigu tais
drenthe oleks   •  
(82.47.139.***)
voind kindlalt olla sest vend mingi lopetas 30selt karjaari juba sest keegi ei taha teha enam...seal osad vennad ikka mangivad normides klubides pohis. kahtlane vark ilmselt copy paste kuskilt india artijlist
ja kagawa>???????   •  
(82.47.139.***)
vana mangis 20 mangu premmis hooajla kui voideti premm plus 2 bundesliga tiitlit varasemast...hetkel lahmib iga kolmas mang varavaid ja taielik staar jaapani koondises....living da DREAM CAREER. artikli kirjutaja on joonud
munk   •  
(90.190.67.***)
kui ei meeldi, siis mida te üldse irisete veel?? hea vaheldus mu arust!
Peter Zsob   •  
(91.129.108.***)
Mnjah, eks vähe kurb ole nendest meestest, aga Götze ja Sahini kohta ikka päris läbikukkunud ka ei saa öelda tähtsad mehed ikkagi Dortmundis. Mõlemad hooaja alguses mängisid väga hästi imo. Praegu ei tundu lihtsalt, et Götze hästi mängu sisse saaks ja Sahin inspireerib meeskonda juba oma olemasoluga kuigi treenerid ei usalda.

Muidu huvitava teemaga artikkel, aga kirjavead Soccerneti vana teema juba ja Kagawa "napp" väljajäämine on tõesti lollus kuna mees super vormis. Kohe näha, et Soccernetis ei leidu õiget Bundesliga kajastajat. Kui ühte vajate siis andke teda.

Aitäh teile!
Kurmet   •  
(193.40.25.***)
Mis värk on? Balo paneb teist hooaega Prantsusmaal eriti hea hooga. Götze, Shaqiri ja Sahin panna ühte potti Machedaga, kes kõigest korraks oma karjääri jooksul ManU eest ´´säras´´, on ignorantsuse tipp. Väljajäänute hulgas on ka Renato, kes alles oma jalgpallurikarjääri esimesel sammul kogemust ammutamas.. wat? Äärmiselt nõrk artikkel
tahtsin...   •  
(82.47.139.***)
juhtida tahelepanu veel ka sellele et renato sai augustis 20 :P 12 premier league mangus alustanud see hooaeg :P
kahtlane   •  
(62.107.119.***)
Freddy Adu...?
Üks poiss   •  
(194.204.33.***)
Liivak 🙂

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
VARSSAVI OOTAB!
Poolas ree peale saanud Eesti koondise salakuulaja: arvamusi on seinast seina, paljud poolakad tahaks teist treenerit
VÄRSKED VUTIJUTUD
VARSSAVI OOTAB!
Slovakkia-sammuga hinnalisi minuteid kogunud Jürgens: vajasin neid, et koondises jälle viie minutiga krampi ei saaks
LIIGA OTSIB MEISTRIT
Kaheksa paremat, kes on kukutanud parimaid: Ajaxi ja Benfica esiareenidel lüüakse tuled eriliselt põlema
KOONDISE KESKVÄLJAMEHED
VARSSAVI EEL
Sõelmäng | Väravakuningas Henri Anier: pole olemas võimsamat emotsiooni, kui Eesti eest löödud värav
Eesti koosseis Poola vastu: Klavan, Mets ja Vassiljev olemas, kutse sai ka Laur
OTSUSED
Videokohtunik | Kes kelle kukutas ja kelle jalale ikkagi astuti?
PIKEMAT LUGEMIST
VARSSAVI OOTAB
Eesti, pane valmis! Poola koondise koosseis kubiseb suurtest nimedest
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
3
3
0
0
14:0
9
2.
Paide Linnameeskond
3
3
0
0
8:2
9
3.
Nõmme Kalju FC
3
2
1
0
9:0
7
4.
Tartu JK Tammeka
3
2
1
0
7:1
7
5.
Tallinna FC Flora
3
1
1
1
5:4
4
6.
Pärnu JK Vaprus
3
1
0
2
3:6
3
7.
JK Tallinna Kalev
3
0
2
1
3:5
2
8.
FC Nõmme United
3
0
1
2
1:5
1
9.
FC Kuressaare
3
0
0
3
2:15
0
10.
JK Narva Trans
3
0
0
3
0:14
0
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Kas HPV-ga nakatumine võib tekitada vähki ka meestel?
VIDEOKOHTUNIK

Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?

Vaata kõiki episoode siit!

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
9
Paide Linnameeskond
9
Nõmme Kalju FC
7
Tartu JK Tammeka
7
Tallinna FC Flora
4
Pärnu JK Vaprus
3
JK Tallinna Kalev
2
FC Nõmme United
1
FC Kuressaare
0
JK Narva Trans
0