Eesti ei suutnud ajaloolisest võidust kinni hoida (4)

Henri Anier lõi oma vasaku jalaga Eesti ainsa värava. Foto: EJL

Eesti koondis alustas 2018. aastat Abu Dhabis 1:1 viigiga Rootsi vastu. Eesti ei jäänud kaugele ajaloo esimesest võidust Rootsi üle, kuid jäi teise poolaja keskpaigast suure surve alla ja lasi 79. minutil viigistada.

Eesti värava meisterdasid 58. minutil kaks suurima koondisekogemusega väljakul viibinud mängijat - kapten Dmitri Kruglov andis pika söödu ja Henri Anier skooris postipõrkega.

Avapoolaeg kulges 43000-kohalisel, kuid praktiliselt tühjal staadionil rahulikus tempos. Peamiselt valdasid palli rootslased, aga ka eestlased tegid pikki rahulikke rünnakuid. Kohati otsiti ka pikema palliga Anieri, kellele esialgu mänguvahend kohale ei tahtnud jõuda.

Esimene ärev moment tekkis 20. minutil, kui Marko Meerits jalaga lähilöögi tõrjuma pidi. Avapoolaja viimasel veerandtunnil oli kaks suurepärast šanssi Anieril. Esimeses olukorras sai ta hea pika söödu ette, võttis korraks hoo maha ja tegi siis õnnestunud konksu keskele. Tema vasaku jalaga tehtud löök läks aga väravavaht Pontus Dahlbergile liiga lähedale ja viimane tõrjus.

43. minutil sooritas Ilja Antonovi kauglöögi ja Dahlberg tõrjus altnurgast palli Anierile. Eesti ründaja tõmbas palli puurivahist mööda, kuid kaitsjad klaarisid tema löögi joonelt.

Teise poolaja alguses põrkas Rootsi karistuslöögi järel pall meestesummast värava ristnurga suunas, kuid Meerits pareeris ilusa hüppega.

Eesti puurivaht pidi veel mitu ülihead tõrjet tegema. Kaotusseisus olnud rootslaste surve teise poolaja keskel tugevnes, palju probleeme tekitasid eestlastele vahetusmehed Ken Sema ning värava autor Kalle Holmberg. Aga kord lõid kollasärgid healt positsioonilt mööda pallist, kord väravast.

79. minutil tegid rootslased siiski hea seinasöödu ja täpse madala löögi, mida Meerits enam päästa ei suutnud. Rootsi püüdis isukalt ka võiduväravat, kuid Eesti hoidis viigi ära.