Eesti mehed välismaa karikasarjades: katastroofiks muutunud üllatus, finaalipääs, õnnelik lisaaeg ja sulgunud uks (1)

Enar Jääger. Foto: Oliver Tsupsman

Kolmapäeva õhtul olid erinevates välismaa karikasarjades võistlustules mitmete praeguste ja endiste Eesti (noorte)koondislaste koduklubid. Tulemusi oli seinast seina.

Tšehhi karikasarja kolmandas ringis lootis esiliigas mängiv Trinec vormistada suurüllatuse riigi valitseva meistri Praha Slavia vastu, kui võõrsil avapoolaja 1:0 tulemusega võitis, ent teine kolmveerandtund tõi hävingu. Esmalt viigistas aastaid Bundesligas mänginud Halil Altintop seisu ning lõpuks võitis Slavia mängu 5:1. Eesti keskkaitsja Mikk Reintam tegi Trineci eest kaasa kogu mängu.

Õnnest jäi puudu ka teisel keskkaitsjal Enar Jäägeril, kes kaotas Oslo Valerengaga Norra karikavõistluste poolfinaalis 8302-pealise kodupubliku ees 0:3 Sarpsborgile. Jääger sai kirja täismängu. Seejuures on Valerengal käsil kehv periood, sest nädalavahetusel kaotati liigas Rosenborgile ning nädal varem samuti liiga raames kodus sellele samale Sarsborgile 1:2.

Seevastu Läti karikavõistlustel pääses finaali Bogdan Vaštšuki leivaisa Riia FC. Riia läks Jurmala Spartaksi vastu 62. minutil Läti koondise kapteni Kaspars Gorkšsi väravast 1:0 juhtima, kuid neljandal üleminutil lasti Jurmalal viigistada, mis viis mängu lisaajale. Lisaajal oli Riia aga ise täpne, võites mängu 2:1. Vaštšuk sekkus vahetusest 73. minutil. Finaalis minnakse vastamisi Liepajaga.

Lisaks pääses Poola karikavõistluste veerandfinaali Kielce Korona, kes alistas lisaajal löödud väravast 1:0 Krakowi Wisla. Eesti koondise vasakkaitsja Ken Kallaste sedapuhku Korona koosseisu ei kuulunud.