Eesti näitas tõelist võitlejahinge (6)

Foto: Imre PühvelEesti lõpetas kodusel Lilleküla staadionil viiemängulise seeria vaatamata suhteliselt nigelale mängupildile võimsa emotsiooniga, kui lõpuminutitel pöörati kaotusseis võiduks.

Eesti haaras esimestest sekundidest koheselt initsiatiivi, kuid vaatama Tadzikistani tagasihodlikule kohale FIFA rakingus - 126., näitasid külalised, et tegemist on hästi organiseeritud meeskonnaga. Esimesed kümme minutit möödusid ettevaatlikult ning kompivalt.

Mõneti üllatuslikult tekkis esimesene ohtlikum moment hoopis külalistel, kui 19. minutil peale ilusat kombinatsiooni pall siiski väravast selgelt üle ning mööda lendas. Eestlased paistsid silma mitmete lohakate pallikaotuste ning rünnake lõpetamised jätsid soovida.

Mida aeg edasi seda kindlamaks aga kodumeeskond muutus ning hakkasid tekkima omad võimalused. Pealöögid Kingilt, Mošnikovilt, Antonovilt ning Klavanilt paraku aga sihile ei jõdnud. Eduseis oli samuti võimalik haarata külalismeekonnal, kuid Aksalu kaks hea tõrjet päästis eestlased.

Esimese poolaja lõpus muutus mäng tunduvalt lahtisemaks ning mõlema meeskonna enesekindlus tõusis minut-minuti järel tunduvalt. Väravad jäi sellele vaatamata löömata.

"Magnus mine koju!" äratas meeskonna

Riietusruumidest naasesid selgelt teravamalt külalised ning eestlased olid peale hulgalisi vahetusi taas rütmi kaotanud. Esimesel veerandtunnil jäi kodumeeskond tugeva surve alla ning sisuliselt ei tekitatud ühtegi ohtlikku olukorda.

Mängu suhteliselt loogilise jätkuna asusid 61. minutil tadžikid juhtima, kui suutsid enda pressingu väravaks vormistada. Ilusa ja kannatliku kombinatsiooni lõpetuseks suunas Dilšod Vosiev palli Aksalu selja taha.

Eestlased jõudsid enda esimese pealelöögini alles 67. minutil, kui Ken Kallaste pealelöök vasakult äärelt lendas napilt mööda. Hetk hiljem ei puudunud palju, et külalised oleks seisuks teinud 2:0, kui Eesti kaitsjad jäid liialt lootma Aksalule, kellel siiski kodumeeskond halvimast õnnestus päästa.

Eestlased küll jätkasid üritamist, kuid rünnakute lõpetamistel puudus teravus ja mehed muutusid järjest närvilisemaks. Pahameelt oli kuulda ka tribüünidel, kust kõlasid read "Magnus mine koju!" See ei olnud veel aga sugugi lõpp.

89. minutil jõudis rõõm ka eestlaste õuele, kui Siim Luts vaigistas kriitikute suud, lüües tõelise iluvärava ligi 20 meetrilt ning tehes seisuks 1:1. Eesti jalgpalli 105 aasta ja ühe päeva tähistamiseks suutsid eestlased aga korda saata tõelise unelmate lõpu, kui esimese lisaminuti väravaga suutis Hannes Anier tuua eestlastele magusa võidu.

Eestlaste jaoks oli see suhteliselt pilvisesse taevasse ilus päikesekiir. Viiemängulise seeria lõppu vajati võitu nagu õhku ning selleks pingutati kuni viimaste hetkedeni. Kuigi mängupilt ei olnud ilmselt selline nagu paljud oleksid oodanud siis mängijad näitasid, et usku nad ei ole kaotanud ja seda ei tohiks teha ka fännid.

Peakohtunik: Gediminas Mažeika
Abikohtunikud: Vytautas Simus, Vytenis Kazlauskas (kõik Leedu)

Suluseisud       0:1    1:1   1:2

Eesti: 12-Mihkel Aksalu, 17-Enar Jääger, 3-Igor Morozov, 15-Ragnar Klavan (46. 2-Alo Bärengrub), 5-Ken Kallaste (90.+3. 23-Artur Pikk), 20-Gert Kams (56. 10-Albert Prosa), 6-Ilja Antonov, 4-Karol Mets, 16-Sergei Mošnikov (46. 22-Rimo Hunt), 9-Tarmo Kink (46. 19-Siim Luts), 24-Kaimar Saag (81. 8-Hannes Anier).
Varus: 1-Sergei Pareiko, 2-Alo Bärengrub, 23-Artur Pikk, 21-Taavi Rähn, 18-Frank Liivak, 7-Karl-Eerik Luigend, 19-Siim Luts, 8-Hannes Anier, 22-Rimo Hunt, 10-Albert Prosa.

Tadžikistan: 1-Ališer Tuychiev, 20-Džakhongir Džalilov (70. 19-Ahtam Nazarov), 6-Davron Ergašev, 28-Siryovuš Asrorov, 4-Elaj Rajabov (90.+8. 23-Iskander Džalilov), 7-Ibrahim Rabimov (86. 21-Romiš Džalilov), 8-Nuriddin Davronov, 10-Khuršed Maxmudov (57. 22-Amirbek Džuraboev), 17-Dilšod Vosiev (83. 44-Džakongir Ergašev), 18-Fatkhullo Fatkhuloev, 11-Farhod Tohirov (87. 5-Khasan Rustamov).
Varus: 16-Ališer Dodov, 38-Rustam Rizoev, 3-Daler Tukhtasunov, 2-Naim Ulmasov, 19-Ahtam Nazarov, 5-Khasan Rustamov, 44-Džakongir Ergašev, 14-Bahtiyor Hasanov, 22-Amirbek Džuraboev, 23-Iskander Džalilov, 21-Romiš Džalilov.