Eesti pidas vastu kahest poolajast ühe (6)

Foto: Jaanus NuutreEesti suutis Hollandis sealse superkoondise avapoolajal nulli peal hoida, kuid teisel kolmveerandtunnil lõid tulpidemaa mehed kolm vastuseta väravat ja jätkavad täiseduga.

Ühe gigavõimaluse tekitas ka Eesti: 79. minutil, kui kaotusseisuks oli veel 0:2, pääses Martin Vunk pärast Sergei Zenjovi ootamatut läbisöötu segamatult väravavahiga silmitsi ning Zenjov suutis talle ka kõrvale joosta, et söödu korral pall tühja võrku lükata, kuid Vunk ei söötnud, vaid vajutas ise peale ja saatis palli väravast üle. Sillamäe Kalevi poolkaitsjal ei jäänud seejärel üle muud, kui peast kinni võtta.

Eesti pidi käesolevas MM-valiksarjas vastu võtma ühe võidu kõrvale neljanda kaotuse. Teisipäeval on võimalus saldot paremaks muuta, kui Tallinnasse saabub Andorra koondis.

Esimesel poolajal väravad vaid suluseisust

Avapoolajal oli hollandlaste pallivaldamisprotsent üle 80, aga Eesti sai kaitses kenasti hakkama. Esimese 25 minuti jooksul olid ainsateks pealelöökideks kaks Wesley Sneijderi kauglööki, millest kumbgi suurt ohtu ei tekitanud.

Hiljem mängiti pall Sneijderile juba karistusalasse ette, aga Istanbuli Galatasaray poolkaitsja jalg oli tolles olukorras ebatäpne. Seejärel lendas Arjen Robbeni kauge karistuslöök üle kõigi mängijate peade ohtlikult tagumise posti äärde ja Sergei Pareiko pidi ennast tõsiselt sirutama, et värav veel puhas hoida. 34. minutil lipsas kergete jalgadega Robben vasakult äärelt eestlaste vahelt läbi ja sisenes kasti, kuid tema löök terava nurga alt veeres tagumise posti kõrvalt mööda.

Kaks korda küll hollandlased enne vaheaega palli Eesti võrku lõid, aga mõlemal korral oli kohtunik vilistanud eelnevalt suluseisu. Robben sai vile eiramise eest ka kollase kaardi.

Eesti tekitas esimest korda vastaste värava all pisut ärevust 33. minutil, mil Konstantin Vassiljevi tsenderduse vaheltvõtmisel eksis puurivaht Kenneth Vermeer, aga Andres Oper esimesena lahtise pallini ei jõudnud. Poolaja viimase viie minutiga tegid eestlased ka oma esimesed pealelöögid, ent Operi üritus lendas tribüünile ja kahele järjestikusele Vassiljevi löögile terava nurga alt jäi ette Vermeer.

Teisel poolajal tuli kaas pealt ära

Teine poolaeg oli vaevalt alata jõudnud, kui Holland sai oma tahtmise kätte: Daryl Janmaati eeltöö järel suutis Rafael van der Vaart, kes asendas alates 36. minutist viga saanud Sneijderit, kastis välkkiirelt pöörata ja lükkas palli täpselt posti kõrvale sisse – 1:0.

Seejärel pidi Eesti muutma oma taktikat ja oranžidele särkidele hakati peale käima kõrgemalt. 70. minutil lõi teravust Vassiljev, kes puges mõnest vastasest mööda ja lükkas palli värava eest läbi. Teiseks poolajaks Operi välja vahetanud Sergei Zenjov mänguvahendini paraku ei jõudnud.

72. minutil lõi oma värava ära Robin van Persie, kes oli varem teisel poolajal paar võimalust kasutamata jätnud. Taas andis resultatiivse söödu paremkaitsja Janmaat ja van Persie suutis end värava ees Igor Morozovist vabaks joosta – 2:0.

Lõppseisu vormistas 84. minutil vahetusmees Ruben Schaken, kes jäi pärast van Persie tsenderdust tagumise posti juures vabaks ning sai palli endale rahulikult löögiks ette võtta ja täpse trajektoori välja arvestada – 3:0.

kell 21:30 Amsterdam Arenal

Holland - Eesti  3:0 (0:0)