Esimene Hiiu mäng andis Kaljule väärt võidu ja liidrikoha (vaata galeriid!) (5)

Tänavu esmakordselt Hiiu staadionil mänginud Nõmme Kalju alistas Tallinna Flora 2:0 ja tõusis Premium liiga liidriks.

Eelmises voorus Narvas juba kuuendal minutil kaotusseisu jäänud Kalju avas seekord ise seitsmendal minutil skoori. Saanud Andri Markovitšilt söödu, mängis Liliu end 25 meetrilt löögile ja saatis palli kaunilt ristnurka.

Vahelduvas mängus olid avapoolajal Kalju meestest võimalused ka Deniss Tjapkinil ja Maximiliano Uggel, kuid nende sooritused jäid ebatäpseteks. Liliu lähilöök läks aga keskele, kus seisis Mait Toom.

Flora poolelt keerutas Gert Kams karistuslöögi üle müüri, kuid Vitali Teleš tõrjus posti äärest ära. Frank Liivaku söödule libistas värava ees Zakaria Beglarišvili jala vahele, aga pall veeres väravast mööda.

Teisel poolajal oli palju aute ja mängukatkestusi, häid võimalusi loodi vähem. Veerand tundi enne lõppu surus Rimo Hunt end äärel Gert Kamsist mööda ja söötis palli värava ette, kus oli täpne Igor Subbotin, kes oli alles viis minutit varem vahetusest sekkunud - 2:0.

Flora ei andnud alla ja küvas lõpus ohtu, kuid Teleši paar tõrjet aitasid Kaljul kaheväravalist seisu lõpuni hoida.

Mängu parim - Liliu

Brasiillase fantastiline individuaalne sooritus oli see, mis esmakordselt sel hooajal Mait Toomi üle mängis ja Kalju võidule aluse pani.