Eurounistus jääb järgmist aastat ootama (9)

Vaduzi peatreener Giorgio Contini otsustas 3:1 eduseisust ja äsja alanud Šveitsi liigahooajast johtuvalt, et saab Tallinnas läbi ka mängijaid varieerides ja saatis platsile mitmeid varumehi.

See oli vesi kõrge pressiga alustanud Kalju veskile. Vaduzi teise ešeloni mehed suudeti kiiresti närviliseks muuta, kuid üpris kompaktselt kaitsnud Liechtensteini müüri ei suudetud esialgu märkimisväärselt kõigutada. Samas ei suutnud ka külalised märkimisväärseid võimalusi luua.

Mäng kulges Kalju taktikepi all ja vaikselt suudeti ka poolvõimalusi luua: Allan Kimbaloula oli paremal äärel mitmel korral aktiivne, kuid tsenderdused ei leidnud kaaslasi. Mängu jooksul mitme kehvapoolse lahendusega silma paistnud Artjom Dmitrijevil õnnestus karistusala joonelt vabalt löögile pääseda, aga üritus lendas raamistikust lootusetult mööda.

Poolaja parim võimalus avanes Kaljule lisaminutil, kui Kimbaloula järjekordne madal tsenderdus leidis esmaspäeval Viljandi Tulevikule kübaratriki löönud ja tipuründajana alustanud Ats Purje. Väravavahti ja kaitsjat ennetades pääses eestlane palli ka suunama, aga löögile ette viskunud kaitsjast teeniti lõpuks vaid nurgalöök.

Teist poolaega juba väravavajaduses alustanud Kalju parimad sooritused jäid kahjuks avapoolaega, sest Vaduz tuli puhkepausilt uue hingamisega ja haaras härjal sarvist. Kui kell näitas tundi, avas euromängudeks Portolt laenatud Mauro Caballero skoori.

Nüüd oli Kaljul ja Sergei Terehhovil juba vaja kõik mängu panna. Oodatult kutsuti pingilt raskekahurvägi: kümne minuti jooksul sekkusid nii Tarmo Neemelo kui Vladimir Voskoboinikov, lisaks Borislav Topic. Põnevaks aga minna ei jõudnudki, sest 74. minutil leidis Naser Aliji kauglöök tee Vitali Teleši selja taha, mis tähendas, et Kalju vajaks juba viite väravat.

Mängu parim - Ken Kallaste

Kaotajate poolelt kedagi esile tuua on kahe teraga mõõk, aga Kalju vasakkaitsja Ken Kallaste näitas, et ta ei ole rahvuskoondises ja välisklubide huviorbiidis asjata. Kindel esitus, millest tasuks õppust võtta.

23. juulil kell 19.00 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Nõmme Kalju FC - FC Vaduz 0:2 (0:0)