Flora ei saanud vähemuses mänginud Paide vastu hakkama (7)

Premium liiga kaheksas voor jätkus Paides, kus sealne meeskond võõrustas valitsevat meistrit Tallinna FC Florat ning napsas väärt punkti.

Tabelis samal pulgal olevad meeskonnad alustasid mängu ka väljakul võrdselt. Tekkis võimalusi mõlemale poolele, kuid mängu asus juhtima kodumeeskond. Flora kapten Gert Kams rikkus nurgalöögi olukorras reegleid Paide ründaja Vjatšeslav Zahovaiko vastu ning kohtunik Eiko Saar määras 11 meetri karistuslööki. Zahovaiko realiseeris selle kindlalt.

Edasine mängukäik enam Paidet ei soosinud. 25. minutil tegi Martin Ustaal keskväljal rumala vea Jan Kokla vastu ning kohtunik otsustas näidata punast kaarti ning Paide pidi jätkama vähemuses.

Flora ei pidanud pikalt kaotusseisus mängima, sest juba viis minutit pärast punast kaarti jõudis sihile Maksim Gussev. Rauno Alliku sai karistusalast ohtlikult löögile, Paide väravavaht Kert Kütt tõrjus, kuid tagasipõrkunud pallil oli esimesena jaol Gussev. Puhkepausile mindi 1:1 viigiseisus.

Teine poolaeg mängiti kohati kui võrdne võrdsega. Ei olnud aru saada, et Floral oli väljakul üks mängumees rohkem, kui Paidel. Aga mida mäng rohkem lõpuvile suunas läks, seda enam hakkas Flora võiduväravat otsima. Parim võimalus võit Tallinna viia, oli vahetusest sekkunud Sakari Tukiainenil, kuid Kert Kütti üle ei suudetud mängida.

Paide 1, Flora 1. Mõlemad meeskonnad jätkavad pärast kaheksandat vooru Premium liigas 11 punktiga 5.-6. kohal.

Mängu parim - Kert Kütt

Paide väravavaht oli terve mängu vältel oma ülesannete kõrgusel. Flora tsenderdused tema karistusalasse püüdis Kütt kindlalt ning oli seal peremees. Väravaolukorras tegi kõik endast oleneva, kuid Gussev oli kaitsjate poolt täiesti ära unustanud ning ühe palli pidi Kütt siiski võrgust välja võtma.

Paide Linnameeskond - Tallinna FC Flora 1:1 (1:1)
19. pen. Vjatšeslav Zahovaiko - 30. Maksim Gussev

Hoiatused: 24. Taavi Rähn - 18. Gert Kams, 45. Jan Kokla, 55. Rauno Alliku, 90+3. Markus Jürgenson
Eemaldamine: 25. Martin Ustaal (Paide)