Flora enne suuri mänge ei vääratanud (galerii!) (0)

Meistriliiga liider Tallinna Flora alistas 25. voorus koduväljakul Paide Linnameeskonna 3:0 ning säilitas enne pealinna rivaalidega kohtumisi oma seitsmepunktilise edumaa Nõmme Kalju ees.

Paide alustas täpselt sama põhikoosseisuga nagu neli päeva varem Viljandi Tuleviku vastu. Flora tegi oma algrivistuses kaks muudatust: Mihkel Ainsalu asemel alustas Markus Poom, Hannes Anieri asemel Martin Miller.

Kohtumine oli väga tempokas ja kumbki meeskond ei kõigutanud palli niisama, vaid üritas pidevalt väravat lüüa. Kiirelt pääsesid Sören Kaldma ja Zakaria Beglarišvili kumbki kaks korda trahvikastist löögile, aga löögid jäid pehmeteks.

Flora tekitas teravusi peamiselt oma vasakult äärelt, kus tegutsesid aktiivselt Joseph Saliste ja Martin Miller. 19. minutil oli Saliste tsenderdusest skoori avamisele ülilähedal Rauno Sappinen, kelle pealöögi lükkas Magnus Karofeld latti.

Sappinenil oli avapoolajal veel üks suurepärane võimalus - ta oleks Brent Lepistu pika söödu järel puhtalt üks-ühele pääsenud, kuid palli mahavõtmine ebaõnnestus.

Skoori avas 33. minutil Beglarišvili, kes sai Millerilt järjekordselt hea söödu kasti ja lükkas palli lähedalt võrku.

Teisel poolajal surus Paide kohati Flora oma karistusala juurde, aga 60. minutil olid võõrustajad lähedal eduseisu kasvatamisele. Vahetusmees Rauno Alliku pääses Saliste tsenderdusest peaga löögile, Magnus Karofeld tegi suurepärase tõrje.

Flora jõudis teise väravani 69. minutil. Märten Kuusk teenis paremal äärel trahvilöögi, Beglarišvili tsenderdas selle kasti ja Sappinen skooris peaga.

Kaheksa minutit hiljem sai Beglarišvili kirja ühe värava kõrvale oma päeva teise resultatiivse söödu. Ta lükkas palli Sappinenile, kes paigutas selle alla nurka - 3:0 ja mäng oli tehtud.

82. minutil sisenes väljakule Andre Frolov, lõpetades oma kahekuise vigastuspausi. Ta jõudis ka ühe hea võimaluse tekitada, aga Henri Hanson ei tabanud tema madalat tsenderdust jalaga küünitades väravat.

Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Väga hea mängu tegid ka Miller, Saliste ja Sappinen, aga kõige tulemuslikum oli Beglarišvili tegutsemine. Grusiinist mängujuht avas skoori ja andis teisel poolajal kaks väravasöötu, lisaks suutis ta veel mitmel korral ohtlikult löögile pääseda.