Flora sammub jõudsalt meistritiitli suunas (0)

Henri Anier tegi kiire kübaratriki. Foto: Hendrik OsulaTallinna Flora korraldas Sillamäel 6:0 purustustöö ning astus sellega järjekordse sammu tiiti kaitsmise suunas. Peatreener Martin Reimi sõnul muutis edu saavutamise lihtsamaks vastase riskantne mäng.

Flora läks juhtima Andre Frolovi löögist, mis märgiti hiljem Mihhail Starobtsevi omaväravaks, ning poolajaks duubeldas edu Hannes Anier. Pärast Aleksandr Nikulini eemaldamist 65. minutil vormistas vahetusest sekkunud Henri Anier kübaratriki ja viimase naela lõi Kalevi kirstu Zakaria Beglarišvili.

"Eks nad mängivad suhteliselt riskantselt. Hästi kõrgel üleval pressivad ja kaitseliin on kõrgel," selgitas Reim üleolekut Vikerraadiole. "Kui nende kaitseliini taha sööte anda, siis on ründajatel suhteliselt lihtne teed väravani leida."

"Väga hästi ei suutnud me seda ära kasutada, aga momente ikkagi lõime ja sealt lõime ka teise värava. Teisel poolajal said nad ka punase kaardi ja mäng muutus meile veel lihtsamaks," lisas ta. "Enam-vähem võib rahul olla. Poisid tegid tööd ja kvaliteet ei olnud küll kõige parem, aga olime ärkvel ja valmis ja suutsime oma värava puhtana hoida. Väga palju võimalusi vastasel värava ees ei tekkinud."

Flora säilitas Nõmme Kalju ja Narva Transi ees kolmepunktilise edumaa, kusjuures neil on võrreldes Kaljuga veel üks ja Transiga kaks mängu vähem peetud. Edu paistab küllaltki kindel, sest esimesse tabelipoolde kuuluvatest vastastest on neil jäänud mängida veel vaid korra narvalastega.

Reim rõhutas aga taaskord, et meeskond ei tohi tähtsate võitude järel valvsust kaotada. "Teame väga hästi, kui raskeks võib minna Kuressaarega, kui me natuke halvasti mängule lähme," mõtles ta juba laupäevasele kodumängule saarlaste vastu.

Täispikka Vikerraadio intervjuud saab kuulata siit.

Ajax-Trans, Levadia-Viljandi, Tammeka-Kalju, Kuressaare-Paide ja Kalev-Flora väravad:

kell 17:00 Sillamäe Kalevi staadionil

JK Sillamäe Kalev - Tallinna FC Flora 0:6 (0:2)
17. ov. Mihhail Starodubtsev, 26. Hannes Anier, 78., 80., 90. Henri Anier, 90. Zakaria Beglarišvili

Hoiatused: 65. Sergei Mironov - 14. Hannes Anier
Eemaldamine: 62. Aleksandr Nikulin
Mänguolud: +15, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.