Flora suur võit lükkas Vapruse viimaseks (galerii) (4)

Tallinna Flora võttis oma liigahooaja kolmandas kodumängus kolmanda kuiva võidu, alistades Pärnu Vapruse 5:0. Kõik tabamused märgiti erinevate väravalööjate arvele.

Mäng käis pea kogu aeg pärnakate väljakupoolel, Florast Vapruses laenul viibiv puurivaht Richard Aland sai kõva tööpäeva. Esimesel poolajal oli võõrustajate surve kohati väga tugev.

Esimesed võimalused tekkisid seitsmendal minutil, aga Frank Liivaku lähilöögile pani Aland esipostis käed ette ning Zakaria Beglarišvili löök jäi nõrgaks, veeredes kindamehele sülle. Hiljem tõrjus Aland kasti joonelt tulnud grusiini löögi lati alt ära.

Esimesel poolajal teenis Flora 11 nurgalööki. Neist ühe klaarisid pärnakad peaga väravajoonelt, aga üks neist andis ka avavärava. Beglarišvili tsenderduse pikendas peaga Madis Vihmann ja pall kukkus Martin Milleri jalale. Vasakäär lajatas palli lati alla - 1:0.

43. minutil andis Miller vasakult äärelt madala tsenderduse, Markus Poom lõi pallist mööda, aga Beglarišvili lükkas selle võrku - 2:0.

Kolmas värav sündis jällegi kornerist. Madis Vihmanni pealöögi lõi Oskar Lepik küll peaga väravast välja, kuid pall jõudis üle joone ära käia - 3:0.

Viimase veerandtunni pidi Flora mängima vähemuses, kuna viimasena vahetusest sekkunud Herol Riiberg vigastas põlve ega suutnud jätkata.

See Florat ei pidurdanud. 85. minutil purjetas Beglarišvili keskväljal ja andis hea läbisöödu Henri Järvelaiule, kes mängis Alandist mööda ja lükkas palli värava suunas. Lepik jõudis joone eest libistades palli tõrjuda, kuid tagasipõrganud palli virutas Järvelaid terava nurga alt ikkagi võrku - 4:0.

Lõppskoori vormistas Frank Liivak penaltist, mille teenis Beglarišvili. Liivak veeretas palli enda poolt vaadates alla paremale, Aland hüppas teises suunas - 5:0.

Kuna samal ajal võitis Tallinna Kalev sama skooriga FC Kuressaaret, langes Pärnu Vaprus liigatabelis viimaseks.

Mängu parim - Martin Miller

Miller tegi ühe poolajaga oma töö eeskujulikult ära, luues vasakul äärel teravusi ja olles osaline mõlemas väravas. Esimese lõi ta ise ja teisele andis täpse tsenderduse.