Flora tagasi ree peal, Trans jätkuvalt põhjas (galerii!) (0)

Flora jättis narvalased ainsagi võiduta tabeli põhja. Foto: Hendrik OsulaTallinna Flora naasis võiduradadele ja jättis Narva Transi punaseks laternaks, võttes Meistriliiga avaringi viimases voorus 2:1 võidu.

Nädala eest alistus Flora printsipiaalses heitluses Nõmme Kaljule, aga narvalasi võõrustades näis see olevat unustatud, sest Karl-Eerik Luigend ja Albert Prosa viisid nad juba enne 20 minuti möödumist 2:0 ette.

Siiski avaldas Trans oluliselt paremat vastupanu kui märtsi alguses Florale 0:4 kaotatud superkarikafinaalis. Sergei Kazakov vähendas vaheaja eel vahet ning pinge püsis mängus lõpuni välja.

Transi treeneripingil jagas seekord korraldusi Aleksei Jagudin, kuid asjaosaliste sõnul ei olnud põhjuseks Sergei Prihhodko vallandamine, vaid välismaal stažeerimine.

Kaks pealelööki, kaks väravat

Flora ülekaal kodusel Sportland Arenal ei olnud mäekõrgune, aga nende kaks esimest pealelööki leidsid tee Transi väravasse ja nii näis sellest tulevat järjekordne ülesõit.

11. minutil andis Andre Frolov hea läbisöödu paremale äärele Nikita Baranovile, kes tsenderdas palli kasti ning Luigend saatis selle täpse löögiga võrku - 1:0! Kaheksa minutit hiljem ei saanud Transi kaitsjad Frolovi pika palli klaarimisega hakkama ning see kukkus Prosa jalale. Tartlane avas enda hooaja väravaarve, tõstes nahkkera üle vastu jooksnud väravavaht Vladimir Malkovi - 2:0!

Prosa jõudis hiljem Valeri Minkeneni nurgalöögi järel ka teistkordselt lähedale, aga Malkov tõrjus tema löögi posti äärest. Külaliste poolelt ähvardas mitmel korral Vitali Gussev, kel aga ei õnnestunud Flora väravat kaitsnud Mihkel Aksalut üle mängida.

See õnnestus 42. minutil hoopis Sergei Kazakovil, kes oli loetud sekundid varem vahetusest mängu sekkunud. Kogenud poolkaitsja sai audisisseviske järel trahvikastis palli ning saatis selle külma närviga otsejoones ristnurka - 2:1!

Flora jätkuvalt ohtlikum

Väravast indu saanud Narva meeskond oli teisel poolajal senisest palju üritavam, aga heade väravavõimaluste loomisel oli Flora jätkuvalt edukam. Korra käis pall Transi väravas ja korra postis, end mõlemal korral oli eelnevalt kõlanud kohtuniku vile, vastavalt suluseisu ja vea märgiks.

Prosa sai veel ühe väga hea šansi, kuid saatis üks-üks olukorras palli Malkovi jalgadesse. Lähedale jõudis ka Frolov, kelle kauglöögi tõrjus Transi väravavaht enda ette ning kaitsjad said väikese segaduse järel palli klaariks.

Transi parimaks šansiks jäi üks Aleksandr Alekseevi läbimurre, kuid Aksalu vastas tugevale löögile hea tõrjega. Nii püsis Flora napp eduseis lõpuni, kuigi nii mõnigi kord külvasid Transi tsenderdused trahvikastis segadust.

Kuna ka teised liidrid olid laupäeval võidukad, jätkab Flora tabelis kolmandal kohal. Kaljust jäädakse ühe enampeetud mängu juures kolme punkti kaugusele, Levadiale kaotatakse kahe silmaga. Transil on aga viie mänguga kirjas vaid üks punkt, mis jätab nad tabeli põhja. Järgmisel laupäeval lähevad samad meeskonnad vastamisi Narvas.

Grigorjev: keskväljal kaotasime

Transi äärekaitsja Erik Grigorjev nõustus, et mängupilt näeb superkarikafinaaliga võrreldes juba oluliselt parem välja. Millest siis puudu jääb, et meeskond siiani võiduta on? "Keskväljal kaotasime jälle," arvas ta ja lisas: "Teine värav ei olnud normaalne. Kui väravavaht ei oleks seal väravast välja tulnud, siis ei oleks ka seda väravat tulnud."

Flora vasakäär Luigend leidis, et jõudude vahekorrad ei ole vahepeal oluliselt muutunud, vaid nad tegid seekord ise endal elu keeruliseks. "Alustasime suurepäraselt, aga poolaja lõpus lasime Transil ühe värava tagasi lüüa, kui me ei suutnud kastis mehi ära jagada. Oleks me 2:0 pealt poolajale läinud või siis 3:0 löönud, oleks juba palju kergem olnud."

"Lõpuks läks päris raskeks," tunnistas Luigend, kuid ei hinnanud Transi kuigi palju tugevamaks kui eelmises omavahelises mängus. Samuti ei tee Eesti U-19 koondise kapten suurt numbrit Flora hiljutistest libastumistest: "See on hooaja alguse asi, küll me tõuseme taas etteotsa."

Mängu parim - Andre Frolov

Flora keskväljamees oli osaline mõlema värava sünnis, kuigi kummagi eest ta enda nime ilmselt statistikasse kirja ei saa. Ükski mängija ei tõusnud seekord säravalt teiste seast esile, aga Frolov oli kindlasti üks stabiilsemaid ja silmapaistvamaid.

21.04. kell 14:00 Sportland Arenal

Tallinna FC Flora - Narva JK Trans 2:1 (2:1)