Flora U21 ja Maardu tegid võitlusliku viigi (statistika!) (0)

Flora duubli väravaautor Erik Sorga. Foto: Brit Maria Tael

Esiliiga 3. vooru kohtumises võõrustas Tallinna FC Flora U21 Sportland Arenal Maardu Linnameeskonda, kellega tehti 1:1 viik. Avapoolajal viis väljakuperemehed juhtima Erik Sorga, ent teise poolaja lõpupoole tõi viigi tabloole Jaroslav Dmitrijev.

Kui eile vahendasime mängu tulemust, siis täna toome sündmused natuke põhjalikumalt esile.

Esimese kahe vooruga suisa üheksa väravat löönud Flora alustas soliidselt ning kena söödumängu järel sunniti Ilja Kassjantšuk tõrjele. Maardu ei leidnud oma rütmi ning 18. minutil oli hea võimalus skoorimiseks kodumeeskonnal. Lohakalt antud palli noppis vahelt Sorga, kes jooksis ühest kaitsjast mööda ning viimase pealt suutis maha keerata, ent kõige lõpuks siiski heast kohast üle lüüa. Florakad lugesid maardukate mängu paremini läbi ning seetõttu olid domineerivamaks pooleks just nemad.

25. minutil leidis külaliste kapten Maksim Krivošein ilusa läbisööduga Klimentii Boldõrevi, kelle ürituse segas ära omakorda võõrustajate kapten Romet Ridamäe, neutraliseerides sellega äreva olukorra. Florakad jätkasid endiselt ohtlikult ning 38. minutil pääses trahvilöögi järel peaga löögile Ridamäe, saates palli latti. Viis minutit hiljem sai Flora kaitsja vastase löögile jaole, mille järel lülituti kontrasse, kus Maardu kaitsjad passiivseks jäid ning Sorga olukorra resultatiivselt lahendas - 1:0.

Teise kolmveerandtunni avaminutitel pääses Rasmus Saar paremalt äärelt vabalt tsenderdama, mille järel Mark Anders Lepik palli latti lajatas. Sealt põrkus mänguvahend väravajoonele ning seejärel said jaole juba külalismängijad. Maardu oli leidnud teise hingamise ning värskust ja aktiivsust tõi mängu ka vahetusest sekkunud Dmitrijev, kes 74. minutil sai passi Boldõrevilt, mille järel karistusala lähistelt korraliku mammu väravasse vajutas - 1:1.

Emotsioonid hakkasid äkitselt üle keema, kollane kaart välkus liigse mölisemise eest. Füüsiline duell käis Lepiku ja Deniss Kovtuni vahel. Maardu keskkaitsja andis õlaga vastasele vopsu, mille järel florakad kohtuniku suunas käsi laiutama hakkasid. Taas tuli vilemehel tasku kallale asuda, ent vähem kui minut hiljem võeti ohtlik mäng Lepikule, kelle jalg käis ära Kovtuni näo juures. Nüüd näitasid oma arvamust asjast valjuhäälselt välja maardukad ning järjekordne kollane kaart oli tõsiasi.

Lõpus tagus Maardu liigagi palju pikka palli ja seetõttu said loogilisemalt kombineerinud florakad rohkem võimalusi mängu murrangu toomiseks. Kerge ehmatus elati üle, kui viimasel minutil Oskar Berggreni karistuslöögist pall Maardu värava "katusel" maandus. Sellega oligi mäng läbi ning Flora U21 oli kaotanud oma esimesed punktid, ent sellest hoolimata säilitati esikoht, olles lähimatest jälitajatest ühe punkti kaugusel. Maardu jätkab 6. positsioonil ning järgmises voorus võõrustatakse FC Elvat, kes on ainus punktideta meeskond ning ilmselgelt paikneb seega viimasel kohal. Flora U21 sõidab samas Lasnamäele, et kohtuda FCI Tallinn U21-ga.

Statistika (Flora U21:Maardu LM):

Pealelöögid    11:8
Neist väravale  5:4
Postid/latid    2:0
Nurgalöögid     6:4
Suluseisud      2:3
Vead            4:14