Flora võitis Paidet teise poolajaga (0)

Tallinna Flora teenis meistriliiga 11. voorus 2:0 võidu kodus Paide Linnameeskonna üle. Mängu otsustasid Timo Lombi omavärav teise poolaja alguses ning Albert Prosa hiline tabamus.

Esimest korda sel hooajal alustas Flora põhikoosseisus Hannes Anier. Prosa, kes on olnud tavapärane valik tipuründaja kohale, alustas seekord pingilt. Paide algrivistuses suuri üllatusi polnud, Vjatšeslav Zahovaiko pidi mängukeelu tõttu kohtumisest eemale jääma.

Flora alustas teravamalt, aga Paide väravavaht Kert Kütt noppis kiired tsenderdused ja edasisel avapoolajal olid parimad võimalused isegi külalistel. Jasper Uwaegbulami ja Timo Lombi lähilöögid olid siiski ebatäpsed.

Esimese poolaja teisel poolel oli Floral suuri probleeme oma väljakupoolelt minema saamisega, Paide võitis kõrge survega järjest palle tagasi.

Flora rünnakute lõpetuseks sai Anier paaril korral löögile liiga terava nurga alt ning korra lükkas ta soodsal positsioonil olles esimese puutega palli endale liiga pikalt ette.

Flora oli enne tänast Paidet meistriliigas võitnud 25 korda 29-st, aga viimasel ajal on Paide muutunud rohesärkide jaoks ebamugavaks vastaseks. Meelis Rooba hoolealused olid Florat võiduta jätmas kolmandat omavahelist liigamängu järjest.

Teist poolaega alustas aga Flora tunduvalt intensiivsemalt ja sai 55. minutil tasuks värava. Maksim Gussev triblas kiirel rünnakul kahest Paide kaitsjast mööda, kuni Lomp lõi tema eest palli ära. Äralöök oli nii õnnetu, et suundus oma värava alanurka.

Paide oli kaotusseisus olles innukas, kuid heade väravavõimalusteni jõuda oli raske. 88. minutil andis florakas Rauno Sappinen nurgalöögi, Nikita Baranov jätkas peaga ja Prosa pealöök ületas latipõrke järel napilt väravajoone.