Flora võttis Kuressaare vastu kohustusliku võidu ning tõusis liidrite kannule (galerii!) (0)

FC Kuressaare tegi Premium liiga 15. vooru kohtumises Tallinna Flora vastu lõpu põnevaks, aga Flora sai hädavajaliku 2:1 võidu, millega tõusis liidrist Nõmme Kaljust kahe ja Tallinna Levadiast vaid ühe punkti kaugusele.

Nii Kuressaare kui ka Flora tegid oma tavaliste koosseisudega võrreldes kõvasti muudatusi. Rohevalgeid ootab juba laupäeval ees tähtis karikafinaal FCI Levadia vastu ning puhata said teiste seas põhiväravavaht Mait Toom, Gert Kams, Rauno Alliku ja vanameister Aleksandr Dmitrijev. Neist viimane jäeti üldse koosseisust välja.

Kuressaarel oli aga vaid kolm päeva tagasi kohtumine Paide Linnameeskonnaga ning ees ootamas oluline mäng lähikonkurendi Pärnu Vaprusega. Pingil alustasid Florast laenul olevad Ingmar Krister Paplavskis, Oliver Rass ja tiimi parim väravakütt Sander Laht.

Mängu algus oli A. Le Coq Arenal väga uimane ning kuigi oodatult valdas enam palli Flora, ei suudetud värava all midagi ohtlikku tekitada. Mõlemad pooled paistsid silma eelkõige praagiga - küll ei saadud palli omaks, siis läks jällegi sööt vastase jalale. Võõrustajatest mängiti mitu korda löögile Frank Liivak, ent Kuressaare kogenud puurivaht Roland Kütt oli tasemel ning tuli ka korduvalt väravast välja palli klaarima. Saarlaste võimalused piirdusid mõne standardolukorra ja ebaõnnestunud kiirrünnakuga.

Flora jõudis sihile alles poolaja lõpus, 43. minutil, kui oma hooaja 13. värava sai kirja keskväljamaestro Zakaria Beglarišvili. Joseph Saliste tsenderdas palli kasti, kus grusiin mänguvahendi omaks võttis ja kauni tõstega Küti üle mängis.

Teisel poolajal oli mäng juba täielikult võõrustajate kontrolli all. Alustati kohe väga teravalt, kui 48. minutil pääses kaks korda ohtlikult löögile Liivak ning järgnenud kornerist lõi Madis Vihmann latti. Kindlustava teise värava sai Flora kirja 62. minutil. Markus Poomi tsenderduse realiseeris väravaks esimesele tabamusele söödu andnud Saliste.

Lõpu tegi põnevaks 90. minutil vahetusmees Rasmus Saare löök, mille kollkipper Magnus Karofeld väravasse puterdas. Sellega saarlaste vastuseis aga ka piirdus ning Flora sai tabelisse hädavajalikud kolm võidupunkti. Kuressaare jagab jätkuvalt seitsmendat kohta.

16. mail kell 19.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - FC Kuressaare  2:1 (1:0)
43. Zakaria Beglarišvili, 62. Joseph Saliste - 90. Rasmus Saar

Väravasöödud: 43. Joseph Saliste, 62. Markus Poom - 90. ?
Hoiatused: 90+3. Joseph Saliste - 16. Sander Viira
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 490
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Silver Sepp, Artur Telling

Flora: Magnus Karofeld, Anselmi Mikael Nurmela, Madis Vihmann, Märten Kuusk, Kevin Aloe, Markus Poom, Mihkel Ainsalu, Joseph Saliste, Zakaria Beglarišvili (66. Herol Riiberg), Henri Järvelaid (56. Rauno Alliku), Frank Liivak (63. Mattias Männilaan).
Varus: Mait Toom, Gert Kams, Marco Lukka, Herol Riiberg, Vladislav Kreida, Rauno Alliku, Mattias Männilaan.

Kuressaare: Roland Kütt, Reivo Vinter, Renno Soosaar, Mario Pruul, Sander Viira, Mairo Miil, Karmo Paju, Sander Seeman (78. Märten Opp), Eerik Poopuu, Mario Stern (65. Oliver Rass), Maarek Suursaar (61. Rasmus Saar).
Varus: Ingmar Krister Paplavskis, Elari Valmas, Rasmus Saar, Oliver Rass, Sander Laht, Margus Rajaver, Märten Opp.