Galkin aitas lätlased Nõmme vastu võiduni (0)

Eesti rannajalgpalli meister Nõmme BSC OIyBet mängis laupäeval Euro Winners Cup turniiril play-off ringi kolmanda kohtumise Läti meistri Kreissi vastu ning pidi vastu võtma 3:6 kaotuse. Lätlaste poolel tegi hea mängu Aleksei Galkin.

16 parema sekka jõudnud, kuid seal tiitlikaitsjale Bragale kaotanud ja Kreissi vastu kohtade 13. - 16. eest mänginud Nõmme alustas mängu hästi, kui kohe avaminutil väravavaht Vaiko Tammeväli kauglöögiga liiva põrkest vastaste väravalatti tabas. Kuid juba teisel minutil avas skoori hoopis Läti meeskond, kui värava ees suunas palli peaga väravase lätlaste ründaja.

Seitsmendal mänguminutil tabas taas kauglöögist posti Tammeväli. Postist tagasi põrkunud palli sai oma valdusse Rando Rand, kes tõstis omale palli ette ja lõi terava nurga alt käärlöögiga väravasse.

Esimese kolmandiku viimasel minutil kasutas osavalt Nõmme kaitse hetkelise peataoleku ära Läti meeskonnas mängiv eestlasest ründaja Aleksei Galkin, kes kaitsest kõrgele õhku põrkunud palli osava käärlöögiga väravasse saatis ning lätlaste eduseisu taastas.

Teisel kolmandikul vaheldusid võimalused mõlema värava all, kuid väravani jõuti alles üheksandal minutil. Hea viskega leidis kolmandiku alguses Nõmme väravasse asunud väravavaht Marten Rimmel vastaste karistusalas Aleksander Saharovi, kes suunas peaga palli edasi ning Priit Mäeorg ilusa kombinatsiooni järel tugeva madala löögi otse vastaste väravasse virutas. Teine kolmandik lõppes seega viigiseisul 2:2.

Kolmandat kolmandikku alustasid hästi lätlased, kui Nõmme pallikaotuse järel realiseeriti kiire vasturünnak väravaks ja 3:2 eduseisuks. Nõmme ründas teravalt ning omas mitmeid häid võimalusi, kuid vastaste väravavaht tegi suurepärase mängu. Kolmandiku viiendal minutil algatas lätlaste väravaht taas viskega rünnaku, mille suunas ühe puutega vastane Nõmme karistusalasse, kus taaskord Galkin selle peaga väravasse suunas, kasvatades lätlaste eduseisu kaheväravaliseks.

Vaid minut hiljem tegutses vastaste kastis hästi Saharov, kes leidis terava sööduga värava ees Priit Raamatu, kes palli võrku suunas ning vähendas kaotusseisu minimaalseks. Kaks minutit hiljem oli taas aktsioonis vastaste väravavaht, kui enesekindlalt omale palli ette tõstis ning Nõmme värava ristnurka lõi seisuks 3:5. Mängu viimasel minutil suutis lätlaste ründaja
veel ühe palli Nõmme väravasse lüüa ning lõppseisuks tabloole Läti meeskonna 6:3 võidunumbrid tuua.

Mängu täispikkuses ja videokokkuvõtet saab vaadata siit.