Gigantide heitluse võitis Spartak ning suurendas jälitajate ees vahe kümnepunktiliseks (0)

Venemaa meistriliiga 23. voorus läksid vastamisi kaks suurklubi: liidrikohal paiknev Moskva Spartak mängis koduväljakul 80. minutil löödud väravast üle Peterburi Zeniti.

Spartak asus matši Zeniti jaoks veidi vastuolulisest väravast 22. minutil juhtima. Nimelt oli Zeniti mängijate hinnangul Quincy Promes enne löögi sooritamist suluseisus. Äärekohtuniku silm aga määruste rikkumist ei näinud.

1:1 viiginumbrid seadis 68. minutil tabloole Zeniti ründemasin Artjom Dzjuba, kes võttis oskuslikult omaks Domenico Criscito tsenderduse ning mänguvahendi Spartaki väravasse virutas.

Spartaki võiduvärav sündis kümme minutit enne kohtumise lõppu, kui Promesi söödu realiseeris väravaks Aleksandr Samedov. Zenit ei suutnud järelejäänud ajaga enam skoori teha.

23. voorus läksid teiste seas vastamisi ka möödunud aastal kaks kõige kõrgemat kohta hõivanud meeskonda. Moskvas leppisid väravateta viiki CSKA ja Rostov. Liiga parim väravakütt Fjodor Smolov aitas samal ajal oma koduklubi Krasnodari võõrsil 1:0 võiduni Kaasani Rubini vastu.

Lisaks eelmainitutele teenisid tabelisse võidupunktid juurde ka Samara Krõlja Sovetov, Orenburg, Jekaterinburgi Ural ja Moskva Lokomotiv. Permi Amkar ja Ufa mängisid 1:1 viiki.

Spartak suurendas eilse võidu järel teisel kohal paikneva CSKA ees vahe kümnepunktiliseks. Zenit jääb maha 11 ning Krasnodar juba 16 silmaga. Mullune hõbedatiim Rostov on alles üheksandal tabelireal.

Permi Amkar - Ufa 1:1 (0:1)