Gussevi kahur ja Aristovi keskjoonevärav tõid Maardule võidu (0)

Vitali Gussev. Foto: Märt Vassiljev

Tartu Welco sõitis kolme päeva jooksul teistkordselt Maardusse, pidamaks Esiliiga 9. vooru kohtumist. Laupäeval jäi mäng lumetormi tõttu ära, ent seekord päike lõõskas ja lumest polnud juttugi. Kuigi taaralinlased asusid mängu kiirelt Marten Kihho penaltist juhtima, oli Vitali Gussevi neljast tabamusest ja Anton Aristovi keskjoonemammust neile liiast - 5:1 oli tõsiasi.

Väljakuperemeeste jaoks ei alanud kohtumine just kõige positiivsemates nootides, sest juba 3. minuti alguses hakkas külaliste kapten Mikk Valtna paremalt äärelt palli kasti toimetama, kus mänguvahend lendas vastu Klimenti Boldõrevi kätt ning kohtuniku vile tähistas penaltit. Kihho saatis palli kindlalt vasakule ning seis oli sellega avatud.

Maardu tekitas paar ärevamat olukorda läbi Vadim Šalabai, kes paremal äärel kahel rünnakul järjest kaitsja kohvile saatis ning vabalt kasti tsenderdama pääses, kuid midagi üleliia ohtlikku neist momentidest ei tekkinud. 20. minutil noppis Ilja Zelentsov keskväljal palli vahelt ning tõstis selle edasi trahvikasti, kus Gussev Edgar Lehega silmitsi olles löögile pääses, ent puurivaht tõrjus jalaga. Ei möödunud palju, kui võõrustajate kapten Maksim Krivošein jõudis enne Lehte pallini, tõstis selle puurilukust üle, kuid värava ees seisnud Siim Valtna klaaris. Muideks, Welco treenerile oli see hooaja esimeseks mänguks esindusmeeskonna mängijana.

25. minutil viigistati mänguseis, kui korneri järel Gussev värava sahisema pani. Kui poolaja esimesel poolel hakkisid külalised maardukaid agressiivselt ja ei lasknud neil kergelt oma rütmi leida, siis ajapikku see muutus ja võõrustajatel tuli rohkem õnnestumisi. 29. minutil asusid väljakuperemehed juhtima. Zelentsov andis pika täpse diagonaalsöödu, Aristov toimetas palli edasi kasti, kus Gussev esimese puutega selle raamide vahele lajatas.

Mõned minutid hiljem sahises teistkordselt kodumeeskonna värav, kuid Mikk Valtna tabamus jäi suluseisu tõttu lugemata. Maardu kombineeris korralikult ja poolaja lõpuminutitel oli hea võimalus eduseisu suurendamiseks, ent nii Boldõrev kui ka Krivošein luhtasid head šansid ning nõnda suunduti pausile minimaalses eduseisus.

Teise kolmveerandtunni alguses pandi Ilja Kassjantšuk proovile, kui kauglöögist pall lati alla minemas oli, kuid võõrustajate puurilukk lükkas kera üle lati. Welco oli energiliselt viigiväravat otsimas, 55. minutil pani Taavi Vellemaa karistusala joonelt sellise löögi teele, mille järel tundus pall värava tagumisse nurka lendavat, aga Kassjantšuk hiilgas tõrjega ning päästis omad halvimast. Toimetati rohkem Maardu väljakupoolel, kuniks 62. minutil Zelentsovi karistuslöögi järel Gussev esimesega palli väravasse äsas.

Leht sai Boldõrevi ohtlikule löögile käe vahele, lükates palli üle otsajoone, kuid 69. minutil oli Welcol ideaalne võimalus kaotusseisu vähendamiseks. Eesposti juurde tuli palli vallanud vastast segama lisaks kaitsjatele ka Kassjantšuk, kuid sellest hoolimata toimetati see edasi ning sooritati ohtlik löök, ent külaliste ahastuseks suudeti pall väravajoonelt klaarida. Kui ise ei löö, siis pole kellelegi saladuseks, et lüüakse sulle endale. Kahe minuti möödudes oli Aristov paremal äärel keskjoonest sammu-kaks üle tulnud, kui haistis võimalust ja pani pika palli teele. Leht oli väravast väljas ja kuigi üritas hüpates palli teekonda takistada, ei ulatanud puurilukk selleni ning kohalike hõisete saatel maanduski pall väravas - 4:1.

Lõpupoole võeti juba sutsu rahulikumas tempos. Welco rohkem löögile ei pääsenud, Maardu poolelt võis juba näha efektseid kannasööte, kuid rünnakul ei mõistetud üksteist niivõrd hästi ja pall läks lõpuks ikka vastastele. Teisel lisaminutil ei läinud Gussevi sööt läbi, kuid pall püsis ründajal, kes moment hiljem vajutas karistusala piirimailt palli posti kõrvalt sisse, tehes lõppseisuks 5:1.

Maardu tõusis tänu võidule teiseks, ent ühe mängu vähem pidanud Tallinna Kalev on neist vaid ühe punktiga tagapool. Welco jätkab endiselt eelviimasel kohal. Juba sel neljapäeval ootab Maardut ja Welcot taaskohtumine, kui kohtutakse Tartu Tamme staadionil.

Statistika (Maardu:Welco):

Pealelöögid: 20:7
Neist väravale: 11:5
Neist blokeeritud: 1:0
Nurgalöögid: 7:3
Suluseisud: 5:3