Gussevita Maardu tunnistas Flora U21 selget paremust (0)

Esiliiga XXVII vooru esimeses kohtumises võttis Tallinna FC Flora U21 kodumurul vastu liidri Maardu Linnameeskonna, kes suudeti alistada Erik Sorga ja Markus Poomi tabamustest 2:0, tänu millele tõusti ise uuteks liidriteks.

Suurim küsimärk oli Maardu puhul selge, sest kaartide tõttu tuli antud kohtumine vahele jätta lisaks äärekaitsjale Anton Aristovile ka ründajal ja ühtlasi liiga kõige resultatiivsemal Vitali Gussevil. Seega oligi huvitav saama näha, kuidas külalismeeskond ilma liidrita hakkama saab. Kodumeeskond oli samas keskmisest tugevama koosseisu antud kohtumiseks kokku pannud.

Florakad alustasid aktiivsemalt ning palli liigutati kiirelt ja edukalt. Vastaste puurilukk Ilja Kassjantšuk oli kahel korral sunnitud tõrjele, samas oli külalistel probleemseks kohaks keskväli, kus omajagu lohakaid pallikaotusi ette tuli ja seetõttu uued võimalused kergelt kodumeeskonnale anti. 28. minutil tekkis senise mängu ohtlikuim moment, kui Hannes Anieri läbisöödu järel Poom soodsast kohast löögile sai, kuid eelnevalt poolkaitsjale vastu liikuma hakanud Kassjantšuk tõrjus.

Mõned minutid hiljem pani maardukate väravavaht pika palli ette tipuründes alustanud Yaroslav Dmitrievi suunas. Mängumees suutis kaitsja vastu end löögile mängida, kuid suuremat jõudu löögis polnud ning Ingmar Krister Paplavskis püüdis palli pikali viskudes. 33. minutil asusid väljakuperemehed kohtumist juhtima, kui Vladislav Kreida pani paremalt poolt terava palli edasi ning mõne sekundi pärast vajutas Sorga karistusalast tugevast löögist mänguvahendi värava tagumisse nurka.

39. minutil eksis Paplavskis, kes pani palli kiirustades mängu, kuid Vladislav Ogorodnik sai sellel jala vahele ning söötis selle kiirelt edasi Dmitrievile. Kiirelt tegutsenud Flora kaitse suutis ründajat piisavalt segada ning peagi järgnenud löök suurt ohtu ei kujutanud. Maardu oli saanud poolaja lõpus surve peale. Teeniti paar kornerit, ühes olukorras nõuti emotsionaalselt vastastele käega mängu nende karistusalas, mida siiski ei fikseeritud.  Lisaks löögiga lõppenud rünnakud, mille kohta saab aga öelda, et olukordades mängiti liialt üle ja üritused ise olid kehvemapoolsed.

Pausilt naastes alustas Maardu kohe avaminutil tobeda pallikaotusega, mis tekitas neile äreva olukorra, ent lõppes siiski nende jaoks õnnelikult. Kohati oli märkimisväärselt tuuline ning ühel hetkel võttiski pall tuulest tingituna huvitava vindi sisse, mille järel Kassjantšuk raskustega mänguvahendi minema lükkas. Selleni jõudis esimesena Mark Anders Lepik, kes mõnelt meetrilt lajatas raamidest täiesti mööda.

Kuskilt ei paistnud seda, et Maardu viigistaks seisu, jäädi mannetuks ja ohtlikku momenti teisel poolajal ei tekkinud. 70. minutil toimetas Anier paremalt kasti äärest palli edasi ning Poom lõi esimese puutega selle väravasse, tehes seisuks 2:0. Vaid kolm minutit hiljem pettis Sorga vastased ära ning mängis heast kohast löögile Lepiku, kel justkui tulnuks lähedalt tühja väravasse pall koksata, kuid Kassjantšuk hiilgas viimasel hetkel suurepärase tõrjega.

88. minutil oli Maardu teise poolaja kõige soodsam moment, kuid tsenderduse järel ei saanud Deniss Malov peaga pallile piisavalt hästi pihta ja seetõttu lendas see raamidest mööda. Lõpus teenisid florakad järjepanu hulgaliselt nurgalööke. Esimesel lisaminutil tabas Renno Soosaar posti ning kolmandal lisaminutil pääses Kristjan Kask külaliste puurilukust mööda ning pani madala palli teele, kuid Deniss Suvorikov lükkas eesposti juurest palli üle otsajoone, enne kui see olnuks raamide vahele veerenud.

Flora U21 tõusis tänu võidule liidriks, Maardu langes koha võrra, kuid võib vooru lõppedes veel koha võrra langeda, kui Rakvere Tarvas peaks Tallinna Kalevi vastu punktilisa teenima. Järgmises voorus kohtuvad samad meeskonnad, aga siis juba Maardu kunstmurul.

Statistika: (Flora : Maardu)

Pealelöögid: 23:14

Neist väravale: 10:3

Neist blokeeritud: 3:0

Postid/latid: 1:0

Nurgalöögid: 15:7

Suluseisud: 3:5