Hanson lõi võimsad käärid, mis viis Paide Ragnar Klavani silme all Kalevi alistamiseni (0)

Henri Hanson. Foto: Liisi Troska

Premium liiga 18. vooru teisipäev sai erilise lõpu, kui Paide Linnameeskonna ja Tallinna Kalevi lahingut oli vaatama kogunenud 342 inimest, kelle seas oli ka Eesti vutikangelane, Kalevi president Ragnar Klavan. Mäng oli tõeline spetaakel, mille alustuseks lõi Henri Hanson võimsa käärlöögi.

Nädala eest oma selle hooaja esimesed väravad löönud Hanson oli täna enesekindlusest pungil, sest juba neljandal minutil virutas ta tabamuse, mis on tõenäoliselt hooaja üks kaunemaid. Michael Lilander tsenderdas karistuslöögist, Samson Iyede pikendas peaga ja Hanson virutas umbes 14 meetrilt tõupuhtad käärid Kalevi värava lati alla - 1:0.

Kohe pärast seda otsis Kevin Rääbis teisel pool väljakut iluväravat vastu, aga tema keerutus keris üle ristnurga. Järgnev mäng läks sealt edasi üsna kindlas rütmis - vinge võitluse ja kõva keskväljalahingu tähe all.

Teisel poolajal sai Kalev pallivaldamise veidi enam enda kätte, aga Paide võimalused olid vaat et ohtlikumadki. Tõsi, reaalseid sajaprotsendilisi võimalusi nappis mõlemal. Prooviti kaugelt, vahel lähemalt, aga ikka saadeti pallid kas väravast mööda või vastu väravavahti.

Mängu saatus otsustati kümmekond minutit enne normaalaja lõppu. Artjom Artjunin ja Sandro Embalo klubist lahkumise järel täna keskkaitses mänginud ja kaptenipaela kandnud Alger Džumadil sikutas värava ees maha temast möödajooksnud Iyede, takistades seega ilmselget väravavõimalust. Tulemuseks penalti ja punane kaart. Iyede realiseeris ise penalti, vormistades Paidele 2:0 võidu.

Paide sai seega oma hooaja teise nullimängu ja suurendas vahe Kaleviga lausa kuuele silmale. Üle kolme aasta sai Eesti meistriliigas näha USA kõrgeimast üliõpilasliigast naasnud kaitsjat Märten Pajunurme, kes vahetas 75. minutil välja vigastada saanud Edgar Turi. Kalev jätkab tabelis kaheksandana. Premium liiga siirdub homme õhtust kuuajasele suvepuhkusele.

Mängu parim - Michael Lilander

Paide paremkaitsja tsenderdus viis avaväravani, kuigi otseselt väravasööt läks Iyedele. Lilander oli kogu mängu vältel üliaktiivne ning tema löögid valmistasid Daniil Koroljovile korduvalt raskuseid. Lõpuminutitel sekkus ta kaitses otsustavalt, võttes üliolulisel hetkel Hidetoshi Wakuilt väravavõimaluse, mis oleks võinud matši pea peale pöörata.