Hohlov-Simson: Kalju vastu sellise mänguga ei saa! (2)

Levadia läks juba 12. minutil Vitali Leitani väravast juhtima ning teise poolaja esimestel sekunditel otsustas mängu saatuse Konstantin Nahk, kes saatis keskväljalt kaarpalli põrkega Madis Rajando seljataha.

Seejärel sai ka Viljandi korralikult mängu sisse ning teine poolaeg kulges võrdsete heitluses. Skoor siiski enam ei muutunud.

Levadia ei realiseeri võimalusi

Mäng algas Levadia domineerimisel, kasti toimetati ohtralt tsenderdusi ning teeniti nurgalööke. Pärast kahte ebaõnnestunud Igor Morozovi pealööki suutis oma võimaluse realiseerida Leitan, kes suunas palli peaga ettenurka.

Pärast väravat jätkus kodumeeskonna ülekaal. Ründes tegutses isukalt noor Trevor Elhi, kelle suurepärane eeltöö aitas Leitani väravavahiga silmitsi, vanameister aga eksis. "Esimesel poolajal oleksime pidanud võimalused ära lööma, tegime mängu raskeks," sõnas Levadia meeskonna peatreener Sergei Holov-Simson.

Viljandlaste esimese poolaja parima võimaluse eest hoolitses äärekaitsja Andrei Veis, kes pääses kiirusega väravavahiga üks-ühele, ent lõi palli üle raamide. "Esimene poolaeg kuulus täielikult Levadiale, jäime korraliku surve alla," võttis Veis esimese kolmveerandtunni lühidalt kokku.

Õnnetu värav, ent Viljandi võitleb lõpuni

Teine poolaeg algas pauguga, kui vile kõlades spurtisid Levadia ründajad trahvikasti, kuhu Konstatin Nahk pika kaarpalli saatis. Viljandi puurilukk Madis Rajando arvestas palli lendu valesti ning uskumatu värav oligi sündinud. Tõe huvides tuleb mainida, et väljakul oli üsna pime ning tõenäoliselt Rajando ei näinud palli korralikult.

Pärast õnnetut väravat kosusid mulgid kiirelt ja mäng elavnes. Viljandi poolelt tulid platsile Elvis Liivamägi ning Rasmus Munskind, kes suutsid mängu rohkem teravust tuua. Keskväljal võitlesid külalised südilt ning rünnakul edestati Levadia kaitsjaid kiiruses, ent võimalusi ei suudetud realiseerida.

"Õnnetu värav võttis küll veidi motivatsiooni meeskonnal maha, eks 0:2 on ikka midagi muud, kui 0:1, ent võitlesime lõpuni. Teisel poolajal suutsime palli hoida ning võimalusi tekitada, võrdne mäng oli. Ma ei tea, kas Levadia väsis või nad lihtsalt lasid meil rohkem mängida," kommenteeris Veis.

Kalju vastu tuleb juurde panna

Laupäeval ootab Levadiat ees võõrsilmäng Nõmme Kaljuga ja peatreener Sergei Hohlov-Simson teab, et Hiiu staadionil tuleb hoopis teisest mastist mängu näidata.

"Sellega võib rahule jääda, et võtsime kohustuslikud kolm punkti, ent see on ka kõik. Esimesel poolajal ei suutnud me taaskord realiseerida oma võimalusi. Teisel poolajal kaotasime ka initsiatiivi. Kalju vastu sellise mängupildiga ei saa!"

Kui Levadia jaoks on laupäevane kohtumine oluline medaliheitluses püsimiseks, siis Viljandi kohtub mitte vähem tähtsas mängus Sillamäega. Mulgid on tabelis langenud 8. positsioonile ning vaid ühe punkti kaugusel ähvardab FC Kuressaare.

Mängu parim - Igor Morozov

Säravaid persoone oli kohtumises vähe, aga kui kedagi esile tuua, siis Levadia kaitseliini koos hoidnud Igor Morozovit. Viljandlased suutsid keskväljalt toimetada palju häid sööte Levadia kaitseliini taha, kus Morozov mitmel korral viimasel hetkel kodumeeskonna halvimast päästis.

Ajax-Trans, Levadia-Viljandi, Tammeka-Kalju, Kuressaare-Paide ja Kalev-Flora väravad:

27.09. kell 18:45 Maarjamäe staadionil

Tallinna FC Levadia - FC Viljandi 2:0 (1:0)
12. Vitali Leitan, 46. Konstantin Nahk

Hoiatused: 42. Igor Morozov, 51. Albert Taar, 52. Vitali Leitan, 60. Marek Kaljumäe, 65. Konstantin Nahk
Mänguolud: +14, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 55
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Maikel Mikson, Gunnar Nuuma

Levadia: 1-Smiško, 7-Volodin, 4-Morozov, 23-Kaljumäe, 17-Podholjuzin, 18-Taar, 8-Nahk, 28-Subbotin, 15-Toomet, 5-Leitan (64. 27-Raudsepp), 25-Elhi.
Varus: 30-Matrossov, 16-Monakov, 19-Kulinitš, 3-Artjunin, 2-Kalimullin, 27-Raudsepp.

Viljandi: 12-Rajando, 5-Sillaste, 23-Klemmer, 4-Indermitte, 17-Veis, 77-Lätt (54. 15-Liivamägi), 6-Kekišev (67. 45-Munskind), 8-Sinilaid, 21-Junolainen, 26-Laht (77. 16-Ottis), 11-Vassiljev.
Varus: 1-Ventsel, 16-Ottis, 15-Liivamägi, 45-Munskind, 18-Rebane.