Vaata järele: Tulevikul ei tekkinud probleeme Kalevi alistamisega (0)

Esiliiga liider Viljandi Tulevik alistas 20. vooru esimeses kohtumsies kindlalt JK Tallinna Kalevi ja suurendas jälitajate ees eduseisu.

Koduväljakul mänginud Tulevik tegi asjad selgeks juba esimese veerandtunniga, kui esmalt realiseeris oma küljeaudi järgses olukorras oma võimaluse väravaks Kristen Kähr ja juba viis minutit hiljem ei olnud Rainer Peipsil probleeme üks-üks olukorra lahendamisel. Üsna võrdselt kulgenud avapoolajal rohkem väravaid ei löödud.

Murrang toimus mängus 60. minutil, kui teise kollase kaardi teenis Kalevi mängumees Raiko Karpov, jättes oma meeskonna raskesse seisu. Minut hiljem sooritas Sander Post imelise karistuslöögi, mis maandus Kalevi väravas - 3:0 ja mäng oli tehtud.

Võit tähendab Tuleviku jaoks seda, et edu lähima jälitaja Tallinna FC Infoneti duubelvõistkonna ees on nüüd ühe enam peetud mängu juures kümme punkti. Kalev jätkab 27 punktiga kuuendal tabelireal.

Vaata kohtumist järele siit:

21. juulil kell 19.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik - JK Tallinna Kalev  3:0 (2:0)
9. Kristen Kähr, 14. Rainer Peips, 61. Sander Post

Hoiatused: 72. Robert Taar - 35., 60. Raiko Karpov, 51. Innar Paal, 70. Patrick Peinar
Eemaldamine: 60. Raiko Karpov
Mänguolud: +20, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 257
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Silver Sepp
Neljas kohtunik: Reelika Turi

Tulevik: Rait Oja, Martin Allik (69. Algis Roog), Sander Post, Kaarel Henn, Siim Saar, Raiko Mutle (82. Gerdo Juhkam), Robert Taar, Karl Ivar Maar (78. Illimar Loigo), Rainer Peips, Kristen Kähr, Roger Teor (77. Sander Loigo).
Varus: Ergo Hünerson, Illimar Loigo, Sander Loigo, Raido Roman, Algis Roog, Gerdo Juhkam.

Kalev: Karl Andre Vallner, Kaspar Tilga (46. Ralf Pütsepp), Aleksei Savitski, Ando Hausenberg (64. Kert Jõeäär), Gert Heinala, Mike Kõiv, Innar Paal, Tauno Mõttus (46. Juhan Lilleorg), Raiko Karpov, Patrick Peinar (77. Juhan Jakobson), Aleksei Belov.
Varus: Mattias Traublum, Juhan Lilleorg, Ralf Pütsepp, Juhan Jakobson, Kert Jõeäär.

Mängueelsed kommentaarid:

Tuleviku peatreener Aivar Lillevere: "Mõned nädalad tagasi mängisime kodus Kaleviga ja kaotasime lõpu eel valusalt punkte. Seekordne mäng tuleb eeldatavasti samasugune põnev lahing. Loodetavasti saame oma vigastuslainest üle ja oleme tugevamas rivistuses kui eelmistes voorudes ja suudame kodupublikule head mängu näidata. Kindlasti läheme kohtumist võitma."

Mängija Janar Õunap: "Lühikese aja jooksul teine kodumäng Kaleviga. Mäng, kus iga mees peab olema täielikult fookuses, sest eksimusi kaitses ei saa lubada ning ees omad võimalused ära realiseerida. Meeskonnal on eelmisest voorust hoog sees, mis ei rauge ning jätame 3 punkti koju!"

Kalevi peatreener Marko Pärnpuu: "Eelmine mäng nendega saime raske viigi, ka sellel korral tuleb raske mäng, aga punkte soovime kindlasti saada."

Mängija Gert Heinala: "Ei alahinda vastast, eelmine mäng jäime viiki. Aga see mäng tuleme võtame võidu koju ära."