Hooaja kauneim stsenaarium? 17-aastane kaitsja vajas Peterburi kangelaseks kerkimiseks umbes viieminutilist kõrgliigakogemust (video!) (0)

Ilja Skorobotov. Foto: Zeniti koduleht

Venemaa kõrgliigas läksid nädala sees vastakuti need kuus meeskonda, kel jäi märtsikuus omavahel mängimata Venemaa presidendivalimistest tingitud logistiliste komplikatsioonide tõttu

Kuu aega edasi lükatud mängude kaal oli tohutu. Esikohal oleval Moskva Lokomotivil oli kodumängus Groznõi Ahmati vastu võimalus edu Moskva Spartaki ees kasvatada kaheksale punktile.

0:0 viik ei lase viimati 2004. aastal meistriks tulnud Lokomotivil veel küll liigselt tähistama hakata, kuid kuuepunktiline edu neli vooru enne hooaja lõppu on siiski üpris turvaline. Küll on aga Lokomotivi elava legendi, 70-aastase Juri Semini juhendataval meeskonnal vaja mängida veel esiviisikusse kuuluvate Peterburi Zeniti ja Krasnodariga.

Äärepealt oleks oluline muutus leidnud aset Meistrite liiga kohtade heitluses. Hetkel omavaheliste mängude tõttu esimesena ihaldatud kohast esikolmikust välja jääv Zenit lasi Moskva Dinamol 88. minutil viigini jõuda, kuid 17-aastase Ilja Skrobotovi kolmanda lisaminuti värav tõi võõrustajatele ülihinnalise võidu. 88. minutil mängu sekkunud kaitsjal oli varasemast Venemaa kõrgliigas all täpselt üks mänguminut!

Rahulikum õhtupoolik oli just Zeniti ees kolmandal kohal oleva Moskva CSKA-l, kes alistas 3:0 Permi Amkari.

Moskva Lokomotiv - Groznõi Ahmat 0:0

Peterburi Zenit - Moskva Dinamo 2:1 (0:0)