II liiga mängult toimetati kaks mängijat haiglasse (0)

Pilt on illustratiivne. Foto: Jana Pipar / EJL

Antud nädalal tehti algust II liiga mängudega, millest suur hulk peeti just täna. Üheks neist oli Põhi/Ida tsooni kohtumine Maarjamäe kunstmurustaadionil, kus Tallinna FC Levadia III võõrustas Maardu Linnameeskond II. Sisuliselt terve teise poolaja olude sunnil vähemuses mänginud Levadia suutis napist 2:1 võidust kinni hoida, ent põhiline tähelepanu kadus mängult endalt ära teise poolaja alguses toimunud mängijate vahelise kokkupõrke tõttu, mille järel kutsuti kohale kiirabi, kes mõlemad kannatanud haiglasse toimetas.

Kohtumine algas hooaja algusele omaselt mõlemapoolsete rohkete valesöötudega, ent tasapisi viidi mäng julgelt keskelt äärtele ja üritati sealt tsenderdustega vastaste karistusalas ohtu külvata. Maardu oli pisut konkreetsem ja korra tuli kodumeeskonna puurivahil Alex Reninil sekkuda halvima ärahoidmiseks.

Veerandtunni möödudes andis võõrustajate kapten Andrei Antonov keskelt hea passi ette Aleks Monesile, kes lidus maardukate karistusalasse. Monesi katmisega jäi hätta Vladislav Sokolov, kes mõni meeter enne otsajoont vastase selja tagant kukutas ning sellega oli kohtuniku otsus selge - patustajale kollane kaart ning Levadiale penalti. Lööma läks Mones ise, kes suunas palli vasakule poole ning kuigi Artjom Jakovlev sai pallile käed vahele, lõpetas mänguvahend väravas ning sellega oli skoor avatud - 1:0.

Eduseis püsis vaid kaks minutit, kui Maksim Krivošein noppis lohaka söödu vahelt, andis kera edasi Danil Lebedevile, kes väravavahiga silmitsi pääsedes võimaluse külmavereliselt realiseeris ja seisu viigistas. Üksikud minutid hiljem mängis Levadia taas tulega, kui kaitsja jämeda eksimuse järel Dmitri Baranov üks-ühele pääses, ent seekord hiilgas Renin tõrjega. Reninil tööd jätkus ning veel paaril korral näitas välja otsustuskindlat tegutsemist ning neutraliseeris paar ohtlikku momenti.

Ajapikku aktiviseerus ka kodumeeskond, kes järjepanu kena kombineerimisega järjest löögile sai ja vahelduseks tuli tõrjetööd näidata ka Jakovlevil. 42. minutil võttis Antonov kastist väljaspool lahtise palli oma valdusesse, kaks Maardu mängijat jooksid arusaamatult vastasest mööda, tänu millele tekkis Levadia kaptenil piisavalt ruumi löögi sooritamiseks. Jakovlev pani pallile esmalt ebaõnnestunult käed vahele ning sekundid hiljem palli kindlalt käte vahele haarates, oli see juba selgelt väravajoone ületanud ja nõnda kodumeeskond taas juhtima asunud.

Teisest kolmveerandtunnist oli vaevu viis minutit mängitud, kui paremal äärel toimus kokkupõrge Renini ja teiseks poolajaks vahetusest sekkunud Dmitri Tarassenko vahel. Maardu mängija oli rünnakule minemas, kui Levadia puurilukk kastist välja jooksis ja vastast takistada üritas, ent suurel kiirusel jooksnud mängijad põrkusid peadpidi kokku ja langesid mõlemad väljakule. Tarassenko kaotas lühikeseks ajaks teadvuse ning mängijate emotsioonidest võis kohe välja lugeda, et asi on tõsine. Kohtunik palus kohale kutsuda kiirabi. Kohale tuli kaks kiirabibrigaadi, ent üks läks peatselt minema, sest üks brigaad sai ise hakkama ning hospitaliseeris mõlemad - nii Levadia väravavahi, kui ka lühikest aega teadvuseta olnud Maardu mängija.

Paus kestis vähem kui veerand tundi, olukorrast määrati Maardule karistuslöök, kuid sellest midagi ohtlikku ei suudetud luua. Levadial oli antud mänguks ainult üksainus vahetus, mis tehti poolajal ära, seega tuli sisuliselt terve kolmveerandtund vähemuses mängida, kuna raamide vahele asus väljakumängija. Maardul oli rohkem ruumi ja seda oli ka nende aktiivsest viigivärava jahtimisest näha, ent sihik oli seekord selgelt paigast ära. Teine poolaeg oli tunduvalt võimalustevaesem ning trahvilöögid virutati mõlemalt poolt otse puurilukule sülle, seega suurt ohtu ei kujutanud needki. Levadia pidas tublilt lõpuni vastu ning teenis sellega napi 2:1 võidu.

Statistika (Levadia III:Maardu II):

Pealelöögid       13:7
Neist väravale     7:3
Neist blokeeritud  2:0
Nurgalöögid        3:0
Suluseisud         5:2
Vead              12:19