Ilmetu Levadia kestis kuidagi võiduni (0)

Premium liiga teisipäeva õhtu avas napi võiduga FC Levadia, kes oli kodumurul tulemusega 1:0 üle Narva Transist.

Võidu tegi olenevalt vaatevinklist Levadia jaoks magusaks või mõruks asjaolu, et tegelikkuses ei saa öelda, et levadialased mängust kolme punkti oleksid väärinud - pigem oli neil õnne, et Transi rünnak samuti väljaku viimasel kolmandikul hambutu oli.

Otsustavaks sai lõpuks mängu 16. minut, mil Igor Morozov Levadia nurgalöögi Roman Nesterovski abiga võrku saatis ning omad sellega juhtima viis. Kuigi algul märgiti värav Morozovi nimele, siis hiljem kirjutati tabamus ikkagi Nesterovski omaväravaks. Morozovi jaoks oli see juba teine selline juhtum tänavusel hooajal - mõni nädal tagasi juhtus sama mängus Floraga, toona oli Nesterovski asemel Nikita Baranov.

Hoolimata vaid ühest väravast juhtus mängus küll ja küll - juba kümmekond minutit pärast väravat sai Transi poolelt Viktor Plotnikov hakkama küllaltki totra punase kaardiga, kui ta viimase mehena võttis 40 meetri kaugusel väravast maha Jevgeni Kobzari, kes enne seda niigi oma hoogu kaotamas oli ning tõenäoliselt väravat lõppkokkuvõttes väga tõsiselt ohustanud ei oleks.

Vähemuses Trans ei olnud eemaldamise järel aga sealjuures üldse seda nägu, et neid platsil vähem oleks - Levadia ei suutnud oma tahtmist peale suruda ning kui 56. minutil teenis oma teise kollase kaudu punase kaardi ka Daniil Ratnikov, läksid mänguohjad juba täielikult külalisvõistkonna kätte.

Paljudest standardolukordadest ja poolvõimalustest hoolimata ei suutnud Trans aga Sergei Lepmetsa väravale väga tõsist ohtu lõpuks kujutada ning levadialased võisid lõpuvile järel päris mitu korda kergendatult hingata - kokkuvõttes pole ju vahet, kas kolm võidupunkti saada ilusa või koleda mänguga.

Mängu parim - Igor Morozov

Kuigi värav lõpuks (taaskord!) tema nimele ei läinud, võib Levadia suhteliselt mannetu esituse juures välja tuua just Morozovi panuse, kes oli üks peamisi Transi standardolukordade tõrjujaid.