Ilutulestiku peale ärganud Flora jäi hiljaks ja võit APOEL-i üle vaid lohutuseks (galerii!) (4)

Möödunud nädalal Nikosias tõelist tulevärki näinud ja 0:5 kaotanud Flora ärkas täna, kui alistas koduplatsil 2:0 APOEL-i, ent nende eurohooaeg lõppes võidust hoolimata.

Flora alustas mängu paremini ja juba esimestel hetkedel jooksis Maksim Gussev vasakul äärel vastase üle, jätkas söödu keskele ning Frank Liivak pääses löögile, ent saagiks jäi vaid nurgalöök. See ei olnud aga üksik sähvatus, vaid Flora valdaski enam palli.

Tõsiselt ohtlikuks läks Flora värava all alles 13. minutil, kui Henrik Pürg oma mängija ja palli ära kaotas ning Dellatorre mõnelt meetrilt löögile pääses - võõrustajate õnneks Mait Toom tõrjus. Sealt alates ärkas APOEL, kuid Flora ei lasknud end šokeerida. Paari katsetuse järel jõudis Flora väravani 32. minutil, kui Rauno Alliku läbisööduga Gert Kamsi leidis. Kams jooksis viiekasti nurgani ja saatis palli võrku - 1:0!

Viis minutit hiljem särasid tablool juba 2:0 numbrid, kui Zakaria Beglarišvili oivaline pass kaitsjate vahelt Markus Poomi väravavahiga vastamisi viis - legendaarse väravavahi Mart Poomi poolkaitsjast poeg võttis omale vasakuga ette ja lõi palli parema jalaga vasaku posti kõrvale.

Teist poolaega alustas APOEL kahe vahetusega ja see tõi nende mängu ka teravust. Kiirelt nõuti kastis kahel korral penaltit - kui esimesel juhul prantslasest väljakukohtunik ei nõustunud küsimisega, siis teisel korral näitas ta penaltipunktile. Lööma läks Chelseaski mänginud portugallane Nuno Morais, ent Toom tõrjus poolkaitsja löögi latti.

Penalti järel oli võimalusi mõlemal. Veidi ohtlikum oli APOEL, kes ei suutnud kuidagi Mait Toomi üle mängida. Flora käis endiselt aeg-ajalt Küprose meistri värava all, aga ei muutunud seal liialt ohtlikuks.

Nii lõppeski matš küll Flora 2:0 võiduga, aga suurt rõõmu sellest Eesti meistrile ei olnud, sest Euroopa liigast langeti koondskooriga 2:5. APOEL läheb järgmises ringis vastamisi Iisraeli meistri Beersheva Hapoeliga, kes alistas Meistrite liiga avaringis 7:2 Flora.