Individuaalsed prohmakad rikkusid hingestatud esituse (vaata galeriisid!) (8)

Mihkel Aksalu esitus oli ühe erandiga fantastiline. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondis pakkus Belgia maailmastaaride vastu priima kaitsepartii, kuid paar eksimust ei lubanud enamat 0:2 kaotusest.

Üle aastate täismaja näinud Lilleküla ei meelitanud kohale vaid eestlasi - suve algus tõi Tallinna ka suure koguse külalisfänne, kes värvisid staadioni ühe otsatribüüni punaseks. Laul kaikus võimsalt, alustati juba 45 minutit enne avavilet ja ei vaikitud hetkekski. Võib öelda, et publik ei olnud lisamängijaks ainult Eestile.

Väljakul rivistus mõlema meeskonna üksteist üsna oodatult, kuid Martin Reim serveeris siiski väikese üllatuse. Paberil 4-3-3 formatsioonina märgitud kooslus mängis tegelikult 5-4-1 asetuses, kus Karol Mets langes kolmandaks keskkaitsjaks ja tippu jäi üksinda Konstantin Vassiljev.

Kaks individuaalset viga maksavad kätte

Mängu esimestel minutitel tegeleti peamiselt kompamisega. Kui välja arvata üks tsenderdus-pea kombinatsioon ja Eesti nurgalöögist tulnud vasturünnak, ei olnud võimalusi ka Belgial. 11. minutil andis Nacer Chadli aga esimese hoiatuse, virutades 20 meetrilt palli väravast veidi mööda.

Eesti poolaja parim šanss avanes 22. minutil, kui Axel Witsel oma kolmandikul Artur Pikale palli kaotas. Pikk leidis Siim Lutsu, kes mängis palli omakorda Konstantin Vassiljevile. Maestro tsenderdus tagumise posti suunas jäi Sergei Zenjovi jaoks aga veidi liiga kaugeks.

Poolaeg jätkus suuresti samas rütmis, erinevus tuli tabloole märkida pooltunnil. Kevin de Bruyne riputas otsiva madala tsenderduse paremalt Mihkel Aksalu värava alla ja pall libises puuriluku näppude vahelt tagumisse posti, kus Dries Mertensil polnud teha muud kui skoor avada.

Dries Mertens on palli just Mihkel Aksalu selja taha saatnud. Belgia juhib 1:0. Foto: Oliver Tsupsman

Poolaja viimastel minutitel heastas Aksalu osaliselt oma eksimuse, tõrjudes jalaga värava ette jõudnud Romelu Lukaku ürituse. Poolaeg lõppes sinisärkidele aga šokiga - Artjom Dmitrijev läks vastase väljakupoolel tald ees sisse Marouane Fellainile ja šotlasest peakohtunikule John Beatonile ei jäänud muud valikut kui Eesti poolkaitsja varajase duši alla saata.

Võitlus viimase minutini

Juba esimesel poolajal vastase maailmanimedega raskustes olnud sinisärgid tulid teisele poolajale seega 0:1 kaotusseisus ja ühemehelises vähemuses. Raskes seisus ei olnud teist valikut kui kaitsta senisest veelgi kompaktsemalt ja ühtsemalt.

Kiiresti jäädigi Belgia tugeva surve alla. Aksalu asus väravasuul ennast heastama - kirja läks mitu fantastilist tõrjet, ainuüksi esimese 20 minutiga lennutati Aksalu värava peale kuus palli, aga ta hoidis belglasi ikka ja jälle kuival.

Teisel pool väljakut pidi tema ametivend Thibaut Courtois mängu sisuliselt pealtvaatajana jälgima. Staadionile kogunenud publikule pakkus elevust juba iga sinisärk vastase väljakupoolel, aga üksikud retked vastase tagalasse võimalusi ei toonud.

Viimaseks viieks minutiks tõi Martin Reim väljakule Ken Kallaste, Henrik Ojamaa ja Henri Anieri ning läks üle neljamehelisele kaitseliinile, aga kõrgem surve karistati kohe ära: 86. minutil tegi Nacer Chadli vasturünnakust seisuks 2:0 ja tappis sellega väiksemagi lootuse imele.

Eesti parim võimalus avanes mängu lõpus, 0:2 seisul, kui Konstantin Vassiljev tantsis paremal äärel kaitsjast mööda ja sai tükk aega löögijalga sättida. Fännide kurvastuseks tuli  20 meetrilt teele pandud kauglöök ristnurga lähistelt latist siiski tagasi väljakule. Kolm punkti jäid Belgiale.

Statistika (Eesti:Belgia):