Indrek Kannik jätkab Eesti jalgpalli arendamist (26)

25. novembril valiti ühehäälset Eesti Jalgpalli Liidu uueks presidendiks kaitseministeeriumi kantsler Indrek Kannik. Millised on uue EJLi presidendi mõtted Eesti jalgpalli 2003. aasta hooajast ning tulevikust?

Jalgpalliliidu uus president Indrek Kannik, millise tundega ametisse asute?

Hea tundega. Olen ligi kümme aastat jalgpalliliidu juhatuses olnud ning soovin jätkata ala stabiilset ja järjepidevat arendamist. Suuri muudatusi ma läbi viia ei kavatse.

Rääkides Eesti 2003. aasta jalgpallihooajast, siis see algas märtsikuus külma ning lumise ilmaga, nii mõnedki mängud jäeti ära. Kas Eesti oludes on vältimatu, et peab alustama hooaega nii vara ja osa mänge jääb lihtsalt kehva ilma tõttu ära?

See on tõepoolest üsna vältimatu. Kui me läheksime tagasi selle hooaja pikkuse juurde, mis oli Nõukogude ajal, kus hooaeg algas 1. mai paiku ja lõppes oktoobri alguses ära, siis viiekuulise hooajaga pole võimalik professionaalsel tasemel jalgpalli arendada ning saavutada Euroopas arvestatavat taset. Sisuliselt on kaheksakuuline hooaeg ikkagi miinimum ja jalgpalliliit ei plaani hooaega lühendada. Vastupidi - me loodame, et kui Eesti saab rikkamaks ja igale poole rajatakse kas jalgpallihallid või soojendusega kunstmuruväljakud, siis võib seda hooaega veel pikendada.

Võrreldes korv-ja võrkpalliga käib jalgpalliliiga mänge vaatamas väga vähe publikut. Mida kavatseb jalgpalliliit selles suhtes ette võtta, kuidas rahvast staadionile tuua?

Jalgpalliliidul on koos meistriliiga klubidega plaanis käivitada töögrupp, mis tegeleks marketingiküsimustega. Loodame, et sealt tulevad head ettepanekud. Seda, et publikut on võimalik juurde saada, on näidanud ka Levadia jalgpalliklubi poolt korraldatud nii-öelda narkootikumivastased mängud.

Üks probleem on selles, et korv- ja võrkpallis lõpeb hooaeg play-off mängudega, kus intriig on igal juhul suurem, jalgpallisüsteem üldiselt play-offe ei toeta. Samas on muidugi selge, et taoliste kunstlike asjadega, nagu need narkootikumide-üritused, pidevat publikut ei tekita. Kui Levadia mängis tolle ürituse ajal 4500 inimese ees, siis järgmisel korral oli kohal 200 pealtvaatajat.

Millal tuleb aeg, kui Eesti meistriliiga tase on ühtlane, mängud toimuvad kaheksa enam-vähem võrdse klubi vahel ning tulemused pole nii kergesti ettearvatavad?

Ma ei tea, kas me selleni üldse jõuame. See on väikse riigi häda. Kui me võrdleme ennast näiteks Lätiga, siis tegelikult on ju Eestis taasiseseisvumise järel niigi hästi läinud. Eestis on selle aja jooksul meistriks tulnud neli meeskonda, Lätis ainult Riia Skonto. Minu arvates oli TVMK sel aastal väga hea, eriti hooaja esimesel poolel mängiti väga nauditavat jalgpalli. Aga Flora oli samuti tugev ja suutis pärast pingelist vastasseisu asjad enda kasuks kallutada.

Kui rääkida Eesti klubidest Euroopa sarjades, siis läks sel aastal traditsiooniliselt nigelalt. Kuna võib loota, et klubid pääsevad näiteks Meistrite Liigas järgmisesse ringi? Mida selleks vaja oleks?

Järgmisesse ringi saamine võib juhtuda igal aastal. Nii Floral kui TVMK-l oli sel aastal täiesti reaalne võimalus edasipääsemiseks. Kolmandasse ringi saamine nõuab juba suurt-suurt õnne ja head loosi – seal võib vastaseks tulla täiesti mängitav võistkond, aga võib tulla ka näiteks Glasgow Celtic, kelle vastu pole ilmselt suurt midagi teha.

Jalgpalliliit ja ka mina ise oleme siiamaani olnud seisukohal, et rahvusvahelisel areenil tõelist edu on kergem saavutada koondise kui klubi tasandil. On üsna selge, et Eesti liiga ei hakka kunagi konkureerima Euroopa tipp- või isegi keskmike liigadega, sest meie rahvaarv on nii väike. Selleks, et koondis võiks edu saavutada, on absoluutne prioriteet see, et võimalikult paljud mängijad pääseksid tugevatesse välisliigadesse.

Rääkides koondise tegemistest, siis kodupubliku ees alustati aastat märtsikuise sõprusmänguga Kanada vastu. Väljaku olukord oli väga kehv ja pärast EM-valikkohtumist Bulgaariaga vahetati murukate välja, jalgpalliliidule oli tegu suure väljaminekuga. Kuidas plaanitakse tulevikus muru võimalikult kaua heal tasemel hoida?

Üks on selge – sõprusmänge tuleb ka edaspidi pidada märtsis ja novembris, sest need on ühed vähestest rahvusvahelistest sõpruskohtumiste päevadest. Tegemist on paratamatusega, kui me üldse tahame sõprusmänge Eestis pidada. Väljaku olukord jällegi oleneb suuresti ilmast – Eestis on olnud märtsi lõpus ja novembri alguses ka väga ilusaid ilmasid. Aga see on risk, mille me võtma peame.

Konkreetselt sellele murule, mis välja vahetati, sai minu arvates saatuslikuks 2002. aasta novembrikuus lörtsisajus Islandiga toimunud mäng.. Sel aastal otsustati pidada novembrikuised mängud võõrsil – Tallinnasse poleks me suutnud väga atraktiivset vastast meelitada, seetõttu ei tahtnud ka väljaku murukattega riskida. Küll aga mängime järgmise aasta novembris Tallinnas Ungariga.

A. Le Coq Arena on üldse Eesti jalgpalli valulaps. Milline tulevik esistaadionit ees ootab, kas ta jääbki selliseks?

Ta lihtsalt ei tohi selliseks jääda, see on 100% jalgpallijuhtide seisukoht. Mul on hea meel tõdeda, et seda arvamust jagavad meie riigijuhid. Kultuuriministeeriumiga on meil alati väga hea läbisaamine olnud ja nemad on meid jõudumööda aidanud. Nagu kõik teavad, on probleeme olnud Tallinna linnaga. Need probleemid on viimase poole aasta jooksul ehk väiksemad olnud kui varasemal perioodil, ma näen lootust, et linna suhtumine võib kujuneda mõistvamaks ja paremaks, aga täielikku kindlust mul selles suhtes pole.

Ma väga loodan, et järgmise aasta jooksul on A. Le Coq Arenal võimalik teha niipalju töid, et tribüünid saaksid kinni ehitatud – see on lagunemise vältimiseks kõige olulisem. Kui seda järgmise aasta jooksul ei juhtu, siis on olukord juba päris-päris kriitiline. Samuti õnnestub ehk tuleval aastal kolmele tribüünile katus peale ehitada, see muudaks staadioni pealtvaatajate jaoks kevadel ja sügisel palju-palju mõnusamaks. Põhja tribüüniga kiiret arengut ilmselt loota pole.

2005. aastal toimub Eestis UEFA kongress, mille raames on planeeritud ka sõpruskohtumine A. Le Coq Arenal. Kui selleks ajaks staadion paremasse konditsiooni ei saa, siis millise näoga me Euroopa jalgpallijuhid sinna viime?

Võrdlemisi hädise näoga. See on ka üks põhjus, miks järgmise aasta jooksul peame me staadioni ehitamisel olulise sammu edasi astuma. Ma eelkõige tahaksin loota suhtumise muutumist linna poolt.

Sel aastal lõppesid ka 2004. aasta EM-valikmängud. Vahepeal tekkis eestlastel lootus edasipääsule, mis lõpuks küll üsna selgelt kustus. Kuidas koondise aastat iseloomustada?

2003. aasta ei olnud nii hea kui oli 2002. aasta, kuid lõplikku punkti on muidugi vara veel panna. Arvan, et Eestil jäi natukene õnnest puudu. Kui mängudest Bulgaaria ja Horvaatiaga oleks suudetud üks võita ja teine viiki mängida, siis oleks võinud see tsükkel hoopis teistsuguseks kujuneda. Kaheks viimaseks mänguks võõrsil Bulgaaria ja Belgiaga röövisid vigastused ja karistused mõneti energia, aga kui me võrdleme jällegi eelmise tsükli lõpuga, siis me pääsesime täiesti tsiviliseeritud numbritega – 0:2 kaotus ei ole jalgpallis mingi häbitulemus, 0:5 allajäämistest me seekord pääsesime. Samas, võit Budapestis Ungari üle oli kindlasti märkimisväärne saavutus.

Millisena näete Eesti fännikultuuri arengut ja kuidas olete rahul publikunumbritega koondise mängudel?

Fännikultuur on arenenud väga ilusasti. Ainuke probleem oli see Jalgpallihaigla lõhkiminek, mis on jalgpalliliidu seisukohalt väga kahetsusväärne. Üritasime ka poolte vahel läbirääkimisi pidada, aga need ei toonud edu. Tundub, et praegu elavad mõlemad rahulikult oma elu. Eks see natukene naljakas ole, kui pärast mängu on kolm afterpartyt, aga võtame seda rahulikult, midagi hullu ma selles ei näe.

Koondise mängude publikunumbrite kohta ütleksin, et see on kogu aeg olnud kerges tõusus. Sel aastal oli nii Horvaatia kui ka Poola mängul publikut juba päris palju. Aga ma arvan, et pealtvaatajate arv kerkib vaikselt, väike pidev areng toimub kogu aeg. Lai publik on Eestis teatud mõttes valiv – kui Holland on piisavalt hea meeskond, keda vaatama tulla ja Horvaatia või Poola ei ole, siis ma usun, et publik on liiga valiv. Tegemist on nii valiva kontingendiga, kes tuleb vaatama Kluivertit, aga Olisadebe või Dudek pole tema jaoks mitte keegi. See polegi tõeline jalgpallisõber, näiteks Inglismaal tuleb ka siis staadionile täismaja, kui Inglise koondis mängib Liechtensteiniga.

Milline on Eesti jalgpalli tulevik? Mida oodata tuleval aastal klubidelt ja koondiselt?

Eesti jalgpalli areng kindlasti jätkub. Ma ei usu, et järgmise kaheksa aastaga on FIFA edetabelis võimalik tõusta niipalju nagu me oleme tõusnud. Kui 1995. aastal tuli Teitur Thordardson Eesti jalgpallikoondise treeneriks, oli Eesti kuskil 136. või 137. kohal. Ja 2003. aastal olime vahepeal 60. kohal. Kui areng jätkub samas tempos, on järgmise kaheksa aastaga täiesti reaalne jõuda 40. koha piirimaile.

Järgmisest valiktsüklist soovib jalgpalliliit ideaalvariandis kindlasti, et me satuksime ühte alagruppi ühe majanduslikult väga kasuliku riigiga – kas Inglismaa, Itaalia, Prantsusmaa või Hispaaniaga. See parandaks kindlasti oluliselt jalgpalliliidu finantsseisu, sest nendest teleülekannetest oleks kindlasti võimalik saada väga suuri summasid. Ülejäänud võistkonnad võiksid muidugi olla just sellised, kellega mängida saaks, et oleks võimalus vähemalt teisele kohale konkureerida. Loomulikult saab tõsiselt vastu hakata ka päris tugevatele riikidele.

Meistrivõistlustelt ootaks seda, et võimalikult palju klubisid püsiks konkurentsis ning medaliheitluses. Usun, et nii Flora, TVMK kui ka Levadia näitavad järgmisel aastal head mängu. Ootan ka, et Trans suudaks püsida samal tasemel ning Tulevik jõuaks esinelikule lähemale. Kui juba viis meeskonda suudaksid tasemelt võrdsed olla, näeksin selles korralikku edasiminekut.

Klubidelt tahaks loota, et vähemalt üks neist jõuaks Euroopa sarjas esimesest ringist edasi. Usun, et võimalus selleks on täiesti olemas.

REKLAAM
26 kommentaari

kusetaat   •  
(.***)
arutelu peaks alles algama,sest sellist kinu nagu eesti jalgpallis toimub ei tehtud isegi tallinnfilmis.
kavalants ja vanapagan oli natuke sinna kanti
rimkkus   •  
(.***)
jah muidugi, Pohlak takistab teistel klubidel arenemast. Selge, arutelu lppenud.

Aith eelmisele kommenteerijale! Loodan peatselt midagi uut Sinu sulest lugeda.
pahhars   •  
(.***)
Uus juht on ametis,ja loodetavasti mitte nii maskott kui eelmine.Suuri muutusi ei luba,ju siis lastekirjanik pole uut juhist andnud.Aga seda,et Lillekylas on Flora staadion,mitte EJL-i oma,peaks ikka meenutama.Ja meistriliiga atraktiivsemaks muutmiseks tuleks tegelikult ka sisuline arutelu algatada,mitte udutada.Fakt on see,et Pohlak esineb seal nelja klubiga uuel aastal,kontrollib kogu finantspoolt EJL-s ja riisub koore.Teised ainult maigutavad suud,olgu nad siis kirjas presidendina,juhatuse liikmena vms.Ja kollektiivsest juhtimisest pole seal haisugi.Pole raske taibata,et suur osa aurust kulub konkrentide takistamisele.Selleks on supertingimused;omada kogu infot,pooli meistrisarja klubisid,seadusloomet,sanktsioonide hoovastikku,kohtunike meeldivat tundlikkust,personali ja materiaalse osa kattumist,sponsoritele kolmepoolsete lepingute pakkumist ja palju,palju muud.Presidendil on ajutegevuseks ainet kyll,aga kes teab,kas ka tahet ja selgroogu.Kas ta mitte Flora juhatuses polnud varem?Kuid mis vahet.
stocmann   •  
(.***)
kas eesti koondis oleks champions-leagues konkurentsi vimeline?
uffo   •  
(.***)
tuleb mngida korralikul murul. sapakas ja mersu on ka mlemad autod. niisamuti ei klba Wismari, isme koolide, TTHK taga stata kunstmuru jne kusagile. tulge Lilleklla, meil on hea muru!
ed   •  
(.***)
Jalgpallihaigla?

Paldiski mnt.52
realist   •  
(.***)
Sellest "Jalgpallihaigla lhest"....

Oleks nagu ammu olnud aeg laiemale ldsusele ka avalikustada, milles probleem seisnes!!! Ma usun, et isegi enamus liikmeid ei tea sellest sittagi, kas siis nii kitutakse? Mingi ametliku seisukoha viks haigla ikka vtta!!!!!
Ise olen kll asjast teadlik aga pole minu asi seda lahata siin.
che   •  
(.***)
tuleks pihta hakata selle batli liigaga, eesti liiga pole vga konkurentsivimeline. krgliiga balti liiga - edasi viksemad kohalikud. kasvaks meeskondade vljaminekud (reisid ja muu) ja kasvaks ka tulu(suurem pileti-, reklaamitulu. oleks meldavad ka telelekanded.
liiga tunduvalt krgetasemelisem ja igas mttes parem.
igaljuhul peaks eesti olema projekti initsiaatori rollis.
hr pohlaku videtud probleemid, et lti jalgpalli juures on rohkelt n musta raha ja kriminogeensust peavad olema letatavad. kohtunikke saab tnapeval tellida ka mujalt jnejne.
kas jalgpalliliit mnda sellist komisjoni ei hakka moodustama mis maha istuks ja mned ajurnnakud teeks?
lorenzo   •  
(.***)
aga meil on ju fakking sita kattega kunstvljakud. siin hel tuttaval on peale 2 aastast kunstvljakul mngimist plved lbi ja phimtteliselt noorel poisil karjr lbi.
rootsi kunn   •  
(.***)
Halleluujaga olen vljakute ja sisehallide suhtes kll tiesti hel meelel ,kui neid lhitulevikus ehitama ei hakata siis pole mingit tiigrihpet ka loota. Hooaega peab pikendama siin kohapeal ja selleks on kiiremas korras Eestisse vaja kas vi hte tismtmetes ,kunstmuruga sisehalli.
Halleluuja   •  
(.***)
Eesti Jalgpalli Liit, ehk siis Eesti koodise ja Tallinna jalgpalli arengu asutus - on saanud endale uue juhi, tore on. Aga Teise Eesti jalgpall viks ka endale miski oma liidu saada, kes omi meistrivistlusi korraldab. Vimaluse viks Prnule, Tartule ja muudele lunaeestlastele ka anda.

Raske on muidugi koondisel edasi prgida, kui kik mngijad peavad enne Pohlakul habed paitama. Linn-riigid ei jua kunagi MM`ile! Aga, kui hakatakse Eesti jalgpalli ngema Eesti Vabariigi territooriumil toimuvaga, siis olgu siin kohal ra mainitud Holland, mis Eestist viksem, rahvarvu nide on hale. Kas Piiroja on talent? Lubage naerda, aga mngib ju oma koha platsil ra - ts, suhtumises ja vimalustes on kik kinni. Jalgpall on lihtne mng. Nustun sellega, et kliima on Eesti jalgpalli suurim vaenlane. Kunstmurvljakute rajamine on hea idee, aga kui katuste ja soojendustega vljakuid tulema ei hakka, siis areng peatub... Siis kui meie talve naudime, lkavad enamus tegijaid murupeal palli, jalas lhikesed pksid. Kui see aeg meile ka saabub Kasvi katuse all), siis ei lhe paar-kolm kuud raisku, eriti noori silmas pidades. Meie noored ju lastemngus alla ei j, aga kuskil toimub pidurdus.

Vlja mehi kuhugi pingipeale saata pole ka teab mis arenemine, seda viks ka arvestada, aga eks raha paneb kik paika.
Urin Eero   •  
(.***)
Lillekla staadionist. Tore asi, vajalik asi aga riliselt tiesti mtetu ritus. Kui oleks vimalik valida Eesti saja aasta halvimat riprojekti, oleks Arena kindlasti nominentide hulgas. Minu soovitus. Pohlak mgu staadion linnale maha, tehtagu see kultuurimlestiseks/vrtuseks ja las linn ehitab asja lpuni + katab mitte vikesed lalpidamiskulud. Staadion oleks aga kigile klubidele ja linnarahvale vrdselt avatud. M.O.T.T.
miks, siis...   •  
(.***)
ei kivitata seda Balti liigat.... mudu rootsi kunniga sama arvamus
JeremY   •  
(.***)
Rkides Eesti 2003. aasta jalgpallihooajast, siis see algas mrtsikuus klma ning lumise ilmaga, nii mnedki mngud jeti ra. Kas Eesti oludes on vltimatu, et peab alustama hooaega nii vara ja osa mnge jb lihtsalt kehva ilma tttu ra?

... ja ...

Rkides koondise tegemistest, siis kodupubliku ees alustati aastat mrtsikuise sprusmnguga Kanada vastu. Vljaku olukord oli vga kehv ja prast EM-valikkohtumist Bulgaariaga vahetati murukate vlja, jalgpalliliidule oli tegu suure vljaminekuga. Kuidas plaanitakse tulevikus muru vimalikult kaua heal tasemel hoida?

... hilduvus - 90% ...
balnoi   •  
(.***)
Jalgpallihaiglas pole korralikke arste ,selleprast lks osa haigeid teise haiglasse aga mitte ei lhenenud.
Sten Kaldma   •  
(.***)
Kohtunikele peaks palga ra maksma
lennat   •  
(.***)
Intervjuu oleks (pti, melge midagi paremat vlja) vinud olla rohkem lbimeldud ja vljapeetum. Ka mina sain praegu teada, et suuri muudatusi ei tule, st. ka diplomaadihrra ja lugupeetud lastekirjanik jtkavad. Mina sain siit teada, et Jalgpallihaiglas on lhe sees. Absoluutselt ei teadnud sellisest lhest! See intervjuu oleks (juba jlle) vinud alata selliste snadega: "Lugupeetud jalgpallihuvilised! Minul on rm teha intervjuu mehega, kes pstis A.Le Coq Arena, Eesti jalgpalli phamu ja sepapaja!" Paraku hrra Kannik muudkui korrutab: "Mina usun, et ... "
Loo lpetuseks pole muud lisada, et minagi usun me nii madalale ei lasku, et hakkame kuni 0:2 kaotusi lpuks pidama headeks kaotusteks, aga 0:5 ning ka suuremaid kaotusi halbadeks kaotusteks! Korvpallis hakkab selline tendents maad vtma, see on ohtlik, tleksin isegi, et retult ohtlik, kallid seltsimehed!
Boss   •  
(.***)
No on see Kannik siis normaalne meees we? i,dont think so !!!
ltik   •  
(.***)
Testi,meeldiv lugu. Olex vinud ksida ka vimalikest telelekannetest Eesti liiga mngudest.See ju ka meelitab publikut staadionile! Ehk meelitab
ForgoTTen   •  
(.***)
Hea lugeda seda intervjuud, hiris vaid liigne positiivsus ja reaalsutaju kadu. Vaevalt, et kik nii hsti paraneb, jutt on muidugi vga roosiline, eks neb, mis hiljem vlja kukub...
rootsi kunn   •  
(.***)
Midagi uut nd kll eriti sellest intervjuust vlja ei loe aga midagi siiski.
Vana jutt on see ,et EJL kavatseb moodustada mingi tgrupi ,et publikut staadionitele meelitada. Minu meelest on sellest juba mitu aastat rgitud aga phjused on hoopis praktilisemat laadi. Oleks staadionid korras ja tribnid katusega ,kas vi viksedki tribnid. Oleks alati toitlustamine,oleks lu mgil,tablood,mngueelne reklaamja veel sajad pisiasjad,kll siis ka rahvas tuleks. Enamus mnge on ka praegu piisavalt huvitavad,et ennast kohale vedada.
Snakestki pole Eesti teistest regioonidest mainitud ,mis moodi nit: Tartus ja Prnus tahetakse jalgpalli arendada ,seal oleks publikuhuvi garanteeritud.
Reporter oleks vinud ka vhe rohkem ksimuste kallal vaeva nha ,sest neid vastuseid teab juba iga vutifnn niigi.
Aga kokkuvttes olen mina siiski Kannikuga rahul ,aktiivne ja asjatundja. Loodame ,et niisama auru vlja ei hakka laskma.
fafahouse   •  
(.***)
"ei tohiks olla selline suhtumine et viks sattuda inglismaaga hte gruppi et publikut tuleks"
sellist suhtumist ei olegi, ta tles, et kui tuleks inglismaa siis saaks inglastelt lekande eest hunniku naelasid
fadsdf   •  
(.***)
ei tohiks olla selline suhtumine et viks sattuda inglismaaga hte gruppi et publikut tuleks.....publik kib kas vi selles lichtesteini mngul ikka kodumeeskonna prast mitte et vaadata vastast.....

krt nii hale on ikka et lillekla stata valmis ei saa (masenda)...kas mni triljardnr ei tahaks sinna investeerida
Debbie   •  
(2001:41d0:2:71de.***)
I was basically watinng to know if you ever considered modifying the design of your web site? It is well written; I love what you have got to say. But maybe you could create a a bit more in the way of content so people might connect with it better. Youve got an awful lot of wording for only having one or two graphics. Maybe you could space it out better?
Bairagoni   •  
(38.75.133.***)
K.Kitsing fctleb:Ma arvan, et kf5ige mf5tekam on Sul helistada stpaai ja te4psustavalt uurida, kui kaugel Su paberid on. Reaalset aega ei oska f6elda: nii kuis juhatus kokku saab ja positiivse otsuse vastu vf5tab. Hetkeline viivitus vf5ib olla tingitud ka staabi kolimisega, aga soovitan siiralt ise initsiatiivi fcles ne4idata ja staabist uurida.
Raju   •  
(217.26.101.***)
Love the spidered house and the black kitty!!!!! The best part of H-ween is gviing back !!!!!!! David and I get so excited, we meet the kids at the curb. I even have a smoke machine and scary music playing.Once a kid always a kid!!!!!!!P.S. Do you realize how excited you and Kev sound lately? It's a wonder Kevin isn't singing when he climbs out of bed in the morning.Are you guys morning people ????????

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
KÜBARATRIKID ESILIIGAS
PÕNEVAT LUGEMIST
REKLAAM
Advertisement
UUDISEID INGLISMAALT
REIMI ESIMENE KOONDIS!
RISTNURK
Ära nüüd vibra
KURIOOSUM
Ära nüüd vibra (0)
 
Shevchenko saab täna 40
VÄRAVAD JA TIPPHETKED
Shevchenko saab täna 40 (0)
 
Özili efektne liigutus
SKILLI-VIDEOD
Özili efektne liigutus (0)
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
31
21
6
4
66:29
69
2.
31
21
5
5
68:24
68
3.
31
18
9
4
80:25
63
4.
30
18
9
3
61:22
63
5.
31
12
8
11
54:45
44
6.
31
12
5
14
51:53
41
7.
31
10
5
16
37:58
35
8.
31
9
6
16
47:65
33
9.
31
5
1
25
21:79
16
10.
30
0
2
28
13:98
2
 
Neemelo: koondisekutse tuli ootamatult
EESTI RAHVUSKOONDIS
Neemelo: koondisekutse tuli ootamatult (0)
Allardyce: tegin rumalasti
INGLISMAA
Allardyce: tegin rumalasti (0)
 
HÄÄLETUS
Kas tuled 7. oktoobril Lillekülla Eesti ja Gibraltari mängu vaatama?
27%
11%
8%
25%
28%
MÄNGIJATE HINDAMINE

31. voor on möödas. Hinda mängijaid!

PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD 2016

Premium liigas aset leidnud üleminekuid saad järgi vaadata SIIT.

ESILIIGA OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab sel hooajal kokku 30 otseülekannet Esiliiga mängudest - ikka neljapäeviti kell 19!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK