Infonet kindlustas endale viimaseks vooruks kahepunktilise edumaa (galerii) (4)

Premium liiga 35. voorus astus suure sammu tiitli suunas Tallinna Infonet, kes alistas Lasnamäel Paide Linnameeskonna 3:1.

Eelmisel nädalal hoolimata terve teise poolaja kümnekesi mängimisest Narva Transiga 0:0 viiki leppinud Infonet pani tänagi kiirelt üsna tugeva surve peale.

Ka avaväravgi ei lasknud end eriti kaua oodata ning mängukäiku arvestades tuli see üpriski ootamatust olukorrast. Kesk-Eesti esindusmeeskond oli niivõrd suurte jõududega rünnakule asunud, et kapten Timo Lomp oli  Paide viimase kaitsjana jäänud umbes 35 meetri kaugusel oma väravast. Infoneti mängijate omalt väljakupoolelt antud pika palliga Lomp hakkama ei saanud ning hiljuti A-koondiseski värava kirja saanud Sergei Mošnikov realiseeris külmavereliselt üks-üks olukorra.

Väravale järgnes kohe suurepärane võimalus külalistelt - Andrei Kalimullin klaaris tsenderduse otse Jüri Jevdokimovi jalale, kuid ründaja Mihhail Lavrentjevit üle mängida ei suutnud.

Umbes kümneminutilise vaiksema perioodi järel šokeeris kodupublikut Joosep Juha. Nurgalöögi klaarimisel Lavrentjev eksis ning vabaks jäänud palli virutas kindlalt viigiväravaks just Paide keskkaitsja.

Vaid neli minutit hiljem oli Mošnikovil võimalus eduseis taastada, kuid Nikolai Mašitševi söödu järel jäi ette post. Poolaja lõpus raiskas Paide poolt  taas kuldse võimaluse Jevdokimov, kes Lavrentjevist mööda mänginuna jäi veidi terava nurga alla ning saatis palli küljevõrku.

Teisel poolajal pani Infonet selgelt sisse järgmise käigu ning vahetusmeestelt tuge saanuna enam Paidele võimalusi ei jäetud. Esmalt ei suutnud Vladimir Voskoboinikov hea kombinatsiooni lõpetuseks täiesti vaba olles Kert Küttist palli mööda suunata. 61. minutil andis viis minutit varem vahetusest sekkunud Dmitri Kruglov hea nurgalöögi kasti ning Jevgeni Harin suunas oma esimese puutega palli peaga väravasse.

85. minutil otsustas sisuliselt kohtumise saatuse Sergei Tumasjan. Pall põrkus karistusala joonele, kus venelasest poolkaitsja palli ülepuusalöögiga ristnurka saatis! 3:1 võit annab lasnamäelastele kolme konkurendi ees viimaseks vooruks suure eelise.

Mängu parim - Sergei Tumasjan

Venelaselt taas suurepärane mäng ning konkreetse mootorina dirigeeris kogu Infoneti rünnakut. Krooniks hooaja üks ilusamaid väravaid.

28. oktoobril kell 19.00 Infoneti Lasnamäe staadionil (Punane tn 45, Tallinn)

Tallinna FC Infonet - Paide Linnameeskond 3:1 (1:1)
17. Sergei Mošnikov, 61. Jevgeni Harin, 85. Sergei Tumasjan - 32. Joosep Juha

Hoiatused: 23. Pavel Dõmov, 30. Aleksandr Kulinitš, 70. Sergei Tumasjan - 68. Martin Kase, 84. Omar El Hussieny, 89. Mark Oliver Roosnupp, 90+2. Taavi Rähn
Mänguolud+9, pilves vihmane ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.