Infonet päästis end lõpus esimesest kodukaotusest (1)

Tallinna Infonet oli veel kümme minutit enne lõppu kodus Nõmme Kalju vastu 0:2 kaotusseisus, kuid suutis sellest välja tulla ja 2:2 viigi näol punkti päästa.

Infonet pole seega endiselt tänavu Lasnamäel ühtki liigamängu kaotanud. Abiks oli võõrustajatele ka Artjom Dmitrijevi teise poolaja keskel teenitud punane kaart. Punase sai 27-aastane poolkaitsja oma nimekaim Aleksandr Dmitrijevile kõrge jalaga tehtud vea eest.

Kalju alustas kohtumist hästi ja lõi kaks väravat ära juba 22. minutiks. Esmalt andis Andrei Sidorenkov 3. minutil kohtumise esimese nurgalöögi, Henrik Pürg suunas selle peaga edasi ja Janar Toomet lükkas peaga võrku.

Seisu duubeldas Ats Purje, võttes Reginaldi pika söödu rahulikult Infoneti trahvikastis maha ja saates palli Matvei Igonenist mööda.

Suur osa mängu ärevamatest momentidest sündisid standardolukordadest, aga pealelööke suudeti avapoolajal üldiselt kas ennetada või blokeerida.

34. minutil oli Infonetil kuldne šanss kaotusseisu vähendada, kui Pürg tõmbas oma karistusalas Vladimir Voskoboinikovi maha. Nikolai Mašitšev kõmmutas aga penalti üle värava.

Teist poolaega domineeris Infonet, Kalju oli madalale kaitsesse surutud. Ometi tekkis paar ohtlikku olukorda hoopis Infoneti värava all, kus Igonen kaotas peaaegu palli Toometile ning tõrjus 78. minutil posti äärest Reginaldi madala löögi.

Arvulises vähemuses olles jäi Kalju lõpus väga suure surve alla ja Infonet suutis kahest tsenderdusest sihile jõuda. Esiteks lahendas nurgalöögi ära Ofosu Appiah ning seejärel lõi omavärava Andrei Sidorenkov, keda survestas kahevõitluses Jevgeni Harin.

Infonetil on nüüd teisel kohal paikneva Tallinna Levadia ees viis vooru enne hooaja lõppu ühepunktiline edu. Kaljul on ühe vähempeetud mängu juures Infonetist kuus punkti vähem.

Mängu parim - Aleksandr Dmitrijev

Aleksandr Dmitrijev hoidis keskvälja Infoneti kontrolli all ja teenis vastastele palju vigu. Just tema teenis Kaljule ka punase kaardi, mis aitas Infonetil mängu päästa.